FIV in Ungaria 34

FIV in Ungaria 34 | Autor: adaca

Link direct la acest mesaj

"Atat cat putem noi discerne, singurul scop in viata al fiintei umane este acela de a aprinde o scanteie de sens in intunericul simplei existente." - Carl Jung

Doamne ai grija ca toate fetele sa-si indeplineasca visul de a avea un
""Mama este aceea care poate inlocui pe oricine, dar pe care nimeni n-o poate inlocui." - Cardinal Mermillod


Dedic acest capitol lui CRISIS si celorlalte fete - va doresc sa ajungeti fericite ca mine.




Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 265 HUF (martie 2008)
100 HUF = 1,41 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea ai care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Caius siDarius si noul lor fratior Rares - ramas natural
InternetDaria
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia
Auburn
Andicu Filip
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
Corina74 Andrei-Dumitru

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged
tuculucu ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged;
AncaoradeaIAS feb.2008, Debreten.


Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30- 4 IA in Buc., acum la - Szeged-dr. Zadori -ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta; oct'07-IA 2 nereusit!nov'07-IA 3 nereusit; Feb'08 FIV intrerupt;
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica- dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite; in pregatire FIV Martie 2008 - nereusit,
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi;
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008; MULTA BAFTA !!!
crisis81- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV 2 Martie 2008 - nereusit;
borzasimo - dr. Zadori - Szeged - FIV - Februarie 2008-nereusit;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega - In prezent - dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, in pregatire FIV;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
miha2004 - 2 FIV-uri in TM - In prezent - dr. Zadori - Szeged FIV3-ianuarie 2008 nereusit;
Marush - dr. Zadori - Szeged - In pregatire primul FIV;
sorina_sz - 2IA nereusite la TM, pregatire IA Szeged - feb'08
Laura Garner
Laura Garner - FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - speram in Martie 2008;
Andrada.P
Andrada.P - FIV kaali Budapesta Dr Peter Kovacs, martie 2008;
simonagurau - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), urmeaza FIV 3 la Debreten - Bafta !
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten - Bafta !
valeria72 - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - in pregatire la dr. Zadori - Szeged - Bafta !

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!




Ade cea mai fericita si DARIUS, CAIUS si RARES


www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Multumesc mult pentru primirea calduroasa! Deja ma simt mai bine, parca am mai prins putin curaj...
Peste cateva zile voi face testul de sarcina...Poate o sa am noroc...Daca nu, ce ma sfatuiti, sa mai incerc o IA in Timisoara pana in mai cand merg la Szeged sau sa o las balta?
Cum procedeaza Dr Zadori, trece direct la FIV daca asta vrea pacienta sau incerca sa o convinga sa incerce mai multe IA inainte? Eu am facut HSG anul trecut si trompele sunt ok, deci e posibil sa incepem cu IA...
Mult succes tuturor! Domane ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Adela multumim pentru noul capitol. Felicitari! Arata foarte bine . Multumesc pentru dedicatie!

Bun venit fetelor noi! Cat mai repede pe listuta de si apoi pe cea de !

Si acum vesti: endometru 10, vre-o 4 foliculi mari si vre-o doi mai mici. Marti la 9.30 punctia. Imi pare rau de saracu Zadori, dar imi pare bine de mine . Dupa ce am iesit de la eco, in cabinet avea o fatza ganditoare si l-am intrebat ce-l ingrijoreaza? Si a zis ca nu eu ci vacanta lui. Ca luni si marti isi luase liber, dar acum va trebui sa vina si marti. I-am zis ca orice ar fi eu la doctorita nu merg. Si a zis ca venea oricum ca si eu am venit de departe.

Sandica a intrat la ET la 11.30.

Va pe toate!


"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elmasi spune:

Adaca multumim pentru noul si frumosul capitol. sper sa fie la fel de norocos ca cel anterior si sa ai mult de lucru, sa "ploua" gravidute, si sa echilibrezi lista dintre mamici si gravide

mult succes tutuor fetelor si multi

fetele noi bine ati venit si sa dea DD sa deveniti cat mai repede

eu tot in asteptare sunt, deci nu am nici o noutate

va pupic pe toate

Miha2003, Mika, Liana pupici multi,multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

Salutare fete dragi
Adaca multumim pt noul capitol, vad ca ai mana buna la gemeni vreau si eu tot gemeni aaaaaaa era sa uit distractie placuta la botezu lui Rares, sa ai de-a Dumnezeu multa sanatate sa creasca mare cuminte si frumos alaturi de parinti, fratii, bunici si toata lumea ce-l incojuara si voi sa va bucurati si sa fiti fericiti alaturi de el si de ce-i lalti doi puiuti
Cris Felicitari pt folicui si marti tinem pumni stransi, o sa vezi ca de data asta o sa fie bine te si sa auzim numai de bine
Sndica multa bafta doamne ajuta
Pussi ai doua printese superbe
Acum va las fug in napoi in pat ca vine sotu acasa si sa nu ma gaseasca la comp ca e vai de mine mai intru eu cand mai pot in rest sant bine dar timpul asta ma omoara deabea astept sa treaca si sa vina 8 martie sa vedem ce iese va si va inbratisez pe toate




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Hello la toate fetele !

Adaca, multumim pt. un nou capitol, sa fie plin de reusite si cat mai multe II. M-am uitat la pozele tale, ai niste copii superbi, sa va traiasca sa fie sanatosi, mai mult ca si noi ne dorim trei copilasi. Si tot uitandu-ma mi-am dat seama ca Dumnezeu, prin tine, parca a adus tot mai multe gravidute cu gemeni, iar acest lucru ma face sa lupt si mai tare pt. indeplinirea visului meu.

Simonagurau, multumesc pt. nr. de tel. al d-nei Maria, cred ca o sa apelez la ea, doar ca eu sunt deja programata la dl. Dr. Botnar sau Bodnar pt. data de 2 aprilie, iar analizele de ziua 2 de CM le-am facut astazi la clinica aici in Cluj. Crezi ca n-o sa-mi accepte analizele de aici la Debrecen ?

si week-end placut tuturor.

Va doresc tot ceea ce-mi doresc si mie !

P.S. Adaca te rog, daca vrei sa ma treci si pe mine pe listuta cu o pierdere de sarcina la 7 saptamani in oct. 2006 si emotii pt. primul FIV in aprilie 2008.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterss spune:

danette, cum ti-a fost descoperit hydrosalpinxul? hsg? la echo transvaginala s-a vazut? activeaza-ti pm-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

FETELOR
in 13 martie am programare la dr.Zadori.Ce ziceti voi daca ii duc analizele hormonale (fsh,lh,estradiol) facute in z 4 a CM avand in vedere ca astazi e z 1 a CM si mi-ar fi mai la indemana sa le fac luni adica z4 si nu maine adica z2 ????
multumesc
crisis
sunt cu pumnii stransi alaturi de tine si sa dea DD sa mearga toate ca pe roate
danette
ce ai mai hotarat in legatura cu hidrosalpinxul ?
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Sa speram ca acest nou capitol va fi la fel de norocos ca si precedentul, sa auzim numai vesti bune!
Adaca multumim pt capitol, sa dea Dumnezeu sa-ti calcam toate pe urme!
Luck parerea mea e ca mai bine faci maine analizele, in z2, asa se fac si la Szeged, in z2 sau 3, dar nu 4.
Sandica acum esti deja cu puiutii in burtik, Doamne Ajuta sa se lipeasca bine, bine!

Cate o si un tuturor fetelor! Va doresc o primavara minunata!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hellooo!

Zapp, cu siguranta dr Zadori va decide, dar daca e cazul o sa faci intai inseminari, cam asa procedeaza.
Cris, !
Ade, . Hai ca ai mana buna, tine-o tot asa!!!
Luck, si eu zic sa faci maine analizele! n-am auzit sa fie facute in ziua 4! multa bafta!
Simo, Sandica, !
Ioana, multumim,la fel si tie!!

Fetelor, maine e 01 Martie! va doresc o primavara frumoasa si plina de martisoare !

tuturor!
Avem poze noi de la 8 luni !!



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
La 8 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

adaca , ioana

multumesc fetelor , cred ca asa voi face ,deci maine la analize.
pupici

Mergi la inceput