Tulcence (4)

Tulcence (4) | Autor: gabiu

Link direct la acest mesaj

Capitolul I
Capitolul II
Capitolul III

sa aveti spor la scris in capitolul nou


gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Multumim,Gabi, de capitol nou.
Iana, cred ca nu mi-a placut faptul ca intri de afara direct in sala, nu exista o antecamera. Plus ca persoana de la receptie nu prea stia sa-si vanda marfa. In fine, nu te lua dupa mine, sunt subiectiva: cand am intrat pur si simplu nu m-am vazut pe mine facand sport acolo. Maine sper sa ajung la sala de la Buzdugan, sa vedem acolo cum e.
O seara frumoasa tuturor!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Multumim Gabiu de capitol nou , sa fie unul plin de vesti bune .
Eu acum am sosit acasa plecata cu Maria de la ora 18 :30 la biserica la slujba fiindca a venit IPS Tomisului Teodosie fiind zilele Seminarului Teologic Tulcea , slujba s-a tinut la Biserica Greceasca si am stat cu Maria la slujba , a fost tare cumintica , cred ca i-a placut ca era multa galagie , pe Andrei l-am plasat la bunica .Desi este seara este tare placuta vremea nu este rece deloc.
Va pup pe toate si ne reauzim maine dimineata la cafeluta .
Noapte buna maimicilor si bebelusilor.

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Haideti la fetelor.
Arissa m-ai facut tare curioasa cu sala.Eu nu am vazut-o inca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Neata!
Am baut cafea, dar as mai vrea o gura.
iana, ti-am zis, e doar o impresie subiectiva. Gabi spune ca sala pentru aerobic este separata, deci eu n-am vazut tot oricum. Am fost si eu la sala de pe Traian, pacat ca s-a desfiintat. Imi placea acolo.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!
bine v-am regasit la capitol nou!

dany, ce ma bucur ca mai sunt fete care se preocupa si de suflet...bravo tie! eu n-am mai fost la biserica de vreun an si jumatate. adica am fost o singura data dupa ce m-am casatorit...noroc ca merg parintii mei si se roaga ptr toata familia.

o zi minunata tuturor!


silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Fetelor azi am o burta de parca as fi gravida si foarte tare.
Maine s-ar putea sa merg la C-ta sa iau rezultatul la niste analize.
Danybv la ce biserica slujeste sotul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

'neata fetelor,
mi-am facut si eu un capuccino, am hranit bblushul si acum stau si citesc. Noi azi avem petrecere la nasi ca-si aniverseaza ziua casatoriei, asa ca o sa chefuim. Nu mergem departe ca ei stau pe acelasi palier cu noi. Eu de maine intru la cura de slabire asa ca azi imi fac de cap .
Azi o sa ies in parc pe la 1.30-2 cred, dar vreau sa ajung si in centru ca am putina treaba la banca. Spuneti si voi pe la ce ora iesiti ca poate ne sincronizam ( arissa, danybv si cine mai doreste).
Fetelor v-ati luat ceva de martisor sau asteptati de la sot? Eu una pot sa astept pana la vara ca tot n-o sa-mi ia. Mereu imi zice sa-mi iau eu ce vreau dar parca mi-ar placea sa primesc si ceva surpriza... Vinovata sunt eu ca acum vreo 15 ani mi-a luat niste cercei de care imi mai luase cu un an in urma (uitase saracul modelul) si dupa ce am facut o fata lunga s-a jurat ca nu-mi mai cumpara el nimic, si caudouri sa-mi iau singurica. Asa ca n-am ce-i face, asta e. Problema e ca eu nu pot sa-mi iau ceva pt ca trebuie. Eu imi iau cand imi place ceva, asa ca de multe ori raman fara cadou la eveniment. Nu-i bai, asata sa fie tot raul. Va pup, ce faceti voi? sunteti pe aici?

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Gabiu, cam aceeasi problema o avem si noi. El ar prefera sa-mi aleg singura cadourile, eu prefer sa-mi faca surpriza...a inceput sa se mai conformeze. Uite, chiar acum a realizat ca azi inca nu e 1 si rasufla usurat, pentru noi martie inseamna luna aniversarilor: 1 si 8, 18 ziua gazei, pe 25 am facut actele, 30 ziua mea. Tot pe 18 e ziua cumnatului meu si pe 27 a sora-mii.
Nu stiu sigur cand ies azi, Maya s-a trezit la 7.30, deci intr-o ora o culc. S-ar putea sa vin si eu la 2, 2.30.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

neata fetele
abia acum amreusit sa termin treaba cu copii: schimbat , spalat , dat de mancare si acum Andrei se joaca iar Maria se pune sa faca nani
iana-mari sotul meu slujeste la Biserica Armeneasca de pe str Concordiei .Asteptam sa vii de la Constanta cu vesti bune
silvi8eu merg la biserica de cand sunt mica asa am simtit eu atractia catre cele sfinte , aseara chiar m-am rugat si pentru noi fetele de pe forum sa ne ajute Doamne Doamne sa avem parte de sanatate si fericire in familii.Este bine totusi sa mergem macar Duminica sa aprindem o lumanare pentru sanatate etc.Servici usor
Gabiu petrecere frumoasa azi , daca sotul meu vine de la slujba pana la 12:30 incerc sa ies si eu afara , oricum va scriu pe forum , eu inca nu am luat nici un martisor dar sa vad azi ce voi cumpara, eu nu port decat sforicica de la martisor dar o port la mana toata luna Martie
arissa pupam bebelusa

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Gabiu sa ai parte de multa distractie astazi si de maine o silueta frumoasa.
Arissa si sotul meu la fel este prefera sa-mi dea bani si sa-mi iau singura.Nu-i frumos din partea lui,dar ce sa fac.Imi pune banii in buchetul de flori.
Danybv si eu sper sa am rezultatele o.k.
Va doresc plimbarea placuta voua si prichindeilor vostri

Mergi la inceput