Vargabeles si alte retete unguresti

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=4836&mode=threaded" target="_blank">Fripturi

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Ceva nou, doamnelor ?
Eu am citit si copiat tot trebuie sa imi fac "curaj" sa ma apuc de gatit ...

Anca si Sasha

Nazdravani de Aug-Sept. 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Ciorba de miel

carnea (cap+git+ceva carne) oparita, o pun la foc in oala + un morcov taiat rondele, o fisie de ardeo rosu taiat, o ceapa nu prea mare intreaga; spumat des; cind e fiarta carnea o scot din supa, pun tarhonul( sau leustean- eu o prefer cu tarhon) si fac galustele, pe care le fac asa:
pun la tocat (la robot sau o tai marunt cu cutitul) o bucata de carne (mama foloseste plamini de miel in lovul carnii pentru galuste) si o bat cu 2-3 oua ( doua oua intregi+ 2 albusuri), cu 2-3 linguri de gris si o lingurita de ulei, sare;
pun galustele in ciorba si o las sa fiarba la foc mic; o dreg cu otet de pe tarhon sau sare de lamiie; smintina o pun in farfurii.

PASTE FERICIT, FETELOR!!!!!!!

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


desi am lipsit din zona saptamana trecuta am facut toltott kaposzta,non plusz ultra es dios beigli - toate mi-au iesit perfect insa cu doar nota 8 pentru sarmale

retea de diniante cu ciorba de miel a venit exact la momentul potrivit - acu mse dezgheata un lamb shank - lamb stiu ce e dar shank nu in traducere insa la prima vesere pare un piciorus mai mic de miel

Cu gandul la copilarie traiesc din plin www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">emotia copilariei m-am transformat din in , si lupt neinfricat PENTRU EGALITATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Luna,

off-topic, vreau sa-ti spun ca ai o scumpete de fata!!! sa-ti traiasca!!!!!peste vreo zece ani, asa poate treceti prin Canada, s-o cer de nora ;
p.s. sa stii ca si fiu'meu e frumos

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

quote:
Originally posted by Ana Stroe
s-o cer de nora ;
p.s. sa stii ca si fiu'meu e frumos




ai intarziat deja - au luat-o altii inaintea ta dar inca data nu e si nici nu va fi caci fiecare isi are propriul destin iar incurcate sunt itele iubirii,pasiunii etc

si on -topic [/size=1] unde scrie ca frumusetea conteaza? desi nu strica acolo ...putin..dar pe aici fara aur fata nu se da si nu e nevoie de prea mult - la nivelul baiatului tau (ca-l stiu de [yellow]clasa 1[/size=1] ne multumim cu un trusou de 15.000 $ in aur iar la cheltuielile cu nunta - punem si noi un ban desi nu se cade

iar acum on-topic
racita fiind in cea mai jalnica ipostaza si fara pofta de mancare am apelat la un tratament gen sodou cu oua si a iesit un madar tej perfect cu accente tari de portocal si vanilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


si pentru a nu uita de ce am venit va urez un (daca e cazul)si daca nu tot va las o urare superba nu de alta dar e frumos sa fim in ton cu lumea si sa raspandim un mesaj superb cu adevarat in spiritul Invierii indiferent cand se produce aceasta

Fie ca lumina si caldura Pastelui sa va incalzeasca sufletele, sa va lumineze mintile, sa va deschida inimile spre iubire, credinta, iertare. Sa fim mai buni, sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi.
Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Multumesc, Luna


Paste Fericit, fetelor care mai sarbatoriti acum

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki31 spune:

Fetelor,stie cineva reteta de la retas palacsinta? Facea bunica mea dar nu mai stiu cum se facea ca eram prea mica si nu imi amintesc ingredientele.
Multumesc!

Mergi la inceput