adeverinta de salariat pt internare

adeverinta de salariat pt internare | Autor: BurticaMica

Link direct la acest mesaj

Stie cineva cum suna adeverinta de salariat ?
este ceva cu "Mentionam ca X srl vireaza lunar cota de 6.5% din salariul brut catre ...in cont TREZ.... deschis la Trezoreria ..., o contributie de asigurari sociale angajati de 9.5 % catre ....in contul TREZ.... si o contributie de 24.5 % asigurari sociale angajatori catre ... in contul bla bla bla" ? Am gasit formularea asta pe net dar nu stiu daca este buna. Dna de la contabilitate m-a repezit la telefon ( de parca eu trebuia sa stiu chestiile astea) asa ca nu mai fac un drum degeaba pana la servici ca nu mai sunt in stare.




Editez ca pana la urma am aflat:


S.C. XXXXXX S.R.L. Nr de inregistrare: 01 / 02.03.2008
Str. XX nr.X
Sector X, Bucuresti
C.U.I………………….
Tel: XXX




ADEVERIN#354;#258;

Se adevere#351;te prin prezenta c#259; Dna XX XXX n#259;scuta la data de X în localitatea Bucuresti sector 2 ; CNP XX domiciliat#259; în localitatea Bucuresti - adresa-, posesoare a actului de identitate CI serie X nr. X eliberat de Sectia X Politie la data de Xeste angajat#259; la S.C. XX S.R.L. pe durat#259; nedeterminat#259;, în func#355;ia de XX, pentru care se retine si se vireaza contributia la asigurarile sociale de sanatate in contul CASMB deschis la Trezoreria sectorului X .....(aici scrii contul pt sectorul tau)………………..
Se elibereaz#259; prezenta spre a-i servi la …...........................



ANGAJATOR DATA,


..............................................
(nume #351;i prenume)
..............................................
(func#355;ie)


..............................................

http://bd.lilypie.com/5rURp3.png

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Prin Ordin 903/2007 s-a modificat formatul adeverintei:

Denumirea angajatorului .....................................................
Cod fiscal (CUI/CNP angajator/persoana fizica) ..............................
Nr. de înregistrare la registrul comertului .................................


ADEVERINTA


Prin prezenta se certifica faptul ca domnul/doamna ........................., CNP ........................, act de identitate ...... seria ..... nr. ........, eliberat de .................. la data de ................, cu domiciliul în ........................................., str. ................................ nr. ..., bl ..., ap ..., sectorul/judetul ............................., are calitatea de salariat si i s-a retinut si virat lunar contributia pentru asigurarile sociale de sanatate, potrivit Legii nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sanatatii, cu modificarile si completarile ulterioare.
Persoana mai sus mentionata figureaza în evidentele noastre cu urmatorii coasigurati (sot/sotie, parinti, aflati în întretinere):
1. Nume, prenume, ........................ CNP ..............................
2. Nume, prenume, ........................ CNP ..............................
3. Nume, prenume, ........................ CNP ..............................
Prezenta adeverinta are o perioada de valabilitate de 3 luni de la data emiterii.
Sub sanctiunile aplicate faptei de fals în acte publice, declar ca datele din adeverinta sunt corecte si complete.


Reprezentant legal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BurticaMica spune:


off Doamne si luni ma interneaza....sper sa ma accepte totusi pana face sotul rost de o adeverinta corecta.


Multumesc.

http://bd.lilypie.com/5rURp3.png

Mergi la inceput