Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (2)

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (2) | Autor: acina

Link direct la acest mesaj

aici cap 1

Sa continuam...


Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Incep eu, ca oricum a o stare suuper.
I-am spus unei prietene de posibilitatea unei nasteri in apa la Bv, a fost super incantata.
pana si soacramea nu a fost reticenta la vestea ca s-ar putea sa nasc in apa.Zicea ca o prietena de-a ei are o fiica (virgula), care a plecat in Italia anul trecut special sa nasca in apa.
Sper ca si la noi sa se mareasca cercul celor care apteaza pt aceasta nastere.

Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvionex spune:

Va salut si eu fetelor! n-am mai intrat de mult ca sunt "prinsa" rau cu jobul...oricum, revin cu impresii dupa 13.03 cand va fi prima intalnire cu dr. Baiulescu si ...apoi...sper sa fiu a treia mamica (daca ma insel-mea culpa, dupa martie si ana1980) care o sa va relateze despre nasterea in apa (dpn 19.07) - sper sa nu intampin obstacole de ultim moment...daca sunt mamici care nasc "broscute" mai devreme asteptam cu interes impresii...

In rest, sarcini usoare, nasteri si mai usoare tuturor!

Sa faceti bine pe acolo pe unde sunteti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Incerc sa ma inscriu si eu in cercul celor ce vor sa nasca in apa, am mai scris un mesaj care nu a aparut inca.
Acina, tu ai fost deja la dr. Baiulescu, spune-mi, te rog, ai fost la Eva sau la Victoria? Eu am sunat la Eva si mi s-a spus ca nu sunt locuri libere la consultatii pana in luna mai (iar eu am DPN-ul pe 9 mai) si mi-au dat mobilul d-lui dr. L-am sunat si mi-a spus sa merg la Victoria. Sper sa ajung cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Acina, am recitit capitolul 1 asa ca intrebarea mea e fara rost, tu ai programare abia in martie la dl dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Mai scriu un mesaj, poate asa scap de moderare si imi apar si mie mesajele in timp real. Citeam zilele trecute ca o directoare a unui post de radio din Chisinau a nascut in apa, acasa, un bb de 4500 g, asistata fiind de sot si de un asistent. Spunea ca a fost super si recomanda tuturor viitoarelor mamici aceasta nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Sa dea Dumnezeu sa se mareasca cercul celor care opteaza pentru a naste in apa, dar in primul rand trebuie schimbata si mentalitatea fetelor, care la unele este de neclinit, in sesnul ca nasterea in apa ar fi in opinia lor un moft.
Si mai mult decat atat, ar trebui deschise mai multe centre in tara si specializati doctorii pentru astfel de nasteri, pentru ca altfel riscam sa ramanem si fara doctorii, putini de altfel, pregatitit in acest domeniu. Pana la urma sunt si ei oameni care au nevoie si de putina odihna.

quote:
Originally posted by acina

Incep eu, ca oricum a o stare suuper.
I-am spus unei prietene de posibilitatea unei nasteri in apa la Bv, a fost super incantata.
pana si soacramea nu a fost reticenta la vestea ca s-ar putea sa nasc in apa.Zicea ca o prietena de-a ei are o fiica (virgula), care a plecat in Italia anul trecut special sa nasca in apa.
Sper ca si la noi sa se mareasca cercul celor care apteaza pt aceasta nastere.

Anca 26 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mteleleu spune:

mai asteptam delfinasi !!!!
cine ,ce noutati mai are?
eu nici una...
evolueaza sarcina conform "programului"

va imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Acina, ce frumos ai pus capitolul, eu nu stiam

Abia astept sa pun si eu niste poze, dar mai am de asteptat, ca am laptopul la reparat, sper sa nu fi pierdut chiar pozele alea.
Cu mine in cada. Nu va speriati, ca sunt cam neclare, cred ca-i tremurau la sot degetele.

Va pup pe toate!

PS: Simo, nu am vrut sa te necajesc, asa este, fiecare mamica stie cel mai bine si simte cum e mai bine pt. ea si bebi ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Am scris deja 4 mesaje la tema asta si nu mi-au aparut, nu inteleg de ce moderarea lor dureaza mai mult de doua zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Ne intalnim la capitolul 2

Martie eu am vrut sa te las pe tine sa deschizi capitol nou

Sapt trecuta am mai informat o mamica despre nasterea in apa si a sunat si si-a facut programare la dl dr. Poate ca ar trebui clonat dl drsa se deschida mai multe sali in tara pt nasteri in apa.

Ana - mami de Ecaterina-Maria si Casandra-Petronela
nasterea in apa
www.elipetromed.ro

Mergi la inceput