de ce are cearcane?

de ce are cearcane? | Autor: vrajitoarea

Link direct la acest mesaj

baietelul meu are cearcane mai mari sau mai mici de cand s-a nascut.de la ce provin?arata vreo boala?

diana,mama lui andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelie-chan spune:

Ca sa te linistesti mergi la un doctor iar din propria experienta iti spun ca si fetita mea a avut, inca era si un pic vanta , pe la 3 luni i-au disparut.
Sa creste-ti mari , frumosi si sanatosi, bafta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Fiu-meu are giardia. La fel, cearcane, de-aia am mers cu el la medic. Poate ar trebui sa ii faci un examen copro-parazitologic.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

da, poate fi semn de ceva paraziti. fa-i un ex coproparazitologic, sau direct analiza pt giardia (antigen fecal giardia).
dar poate f bine sa nu fie nimic....si fii-mea are, i-am facut o mie de analize...n-are nimic.
si sincera sa fiu, am vazut la fff multi copii cearcane in ultima vreme...

*******************************************************
raluca, mami fericita de www.totsites.com/tot/alexia-maria" target="_blank">alexia-maria (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

Si bb meu are ..de fapt acum s-au mai redus, dar cand era mai mic erau si mai pregnante si se pare ca sunt de la alergie si problemele legate de asta.

Poze noi cu noi;
"Cronometrul" lunilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrajitoarea spune:

al meu are de cand era mic,si acum are cateodata mai adanci altadata mai putin,am intrebat pediatra odata si mi-a zis ca e de la nivelul de lichide din corp?!oricum mersi de raspunsuri ,poate o sa il duc la analize dar pofta de mancare are doar cand ii dau dintii nu.

diana,mama lui andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

A mea a avut din cauza lipsei de fier din organism.

Medeea, mamica de Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

si al meu are. sunt zile mai bune sau mai naspa. uneori se vad rau. sunt vinetii-rosiatice. poate fi si ereditar, si eu am. i-am dat si fier dar nu a rezolvat problema...
poate fi o anemie.

Elena + Horia Constantin (18feb2007) =



ALAPTATUL HELPLINE


cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns servetel spune:

Si fetitei mele de 1 an si opt luni i-au aparut de vreo doua ori, la fel se inroseste pielea sub ochi.Lipsa de fier nu are, examenul de caca a iesit bine, deshidratata nu cred ca este fiindca bea multe lichide.
Dar cel mai tare a avut ieri dupa ce s-a trezit de la somnul de pranz, dar doar la ochiul stang, incepuse sa se intinda tot mai tare dar cum a aparut a si disparut, de dimineata nu mai avea nici urma.
Chiar nu stiu de la ce este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

quote:
Originally posted by servetel

Si fetitei mele de 1 an si opt luni i-au aparut de vreo doua ori, la fel se inroseste pielea sub ochi.Lipsa de fier nu are, examenul de caca a iesit bine, deshidratata nu cred ca este fiindca bea multe lichide.
Dar cel mai tare a avut ieri dupa ce s-a trezit de la somnul de pranz, dar doar la ochiul stang, incepuse sa se intinda tot mai tare dar cum a aparut a si disparut, de dimineata nu mai avea nici urma.
Chiar nu stiu de la ce este.



servetel, acum, eu nu zic ca o avea si fetita ta giardia, dar vreau sa zic ca nici noua nu ne-a iesit la primul set de analize nimic. Am repetat de cateva ori (semnele erau mai multe, nu doar cearcane), si pana la urma s-a vazut. Deci, daca ati facut doar o data, poate a nu fie foarte relevant.
Despre deshidratare pot sa iti spun ca daca face pipi normal iar atunci cand plange are lacrimi, nu trebuie sa iti faci griji. Plus ca la deshidratare mai face si febra. Spun asta din experienta proprie, cu fata mea care e de aceeasi varsta cu a ta (experienta asta neplacuta am avut-o cand avea doar un an jumate).
Mlta sanatate la toti copilasii (si la mamicile lor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Si fetita mea are si cand e obosita i se accentueaza si mai mult .Si eu deasemeni am cearcane ,poate se mostenesc.

Giardia cum se manifesta ?

Mergi la inceput