Fetele din America (101)

Fetele din America (101) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj


Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
lai - Bay Area (www.reclama mascata//avertizare/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lai" target="_blank">web)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Mississippi
super-lia - Biloxi (web)

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York

North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
CamiM - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
cataghe - Irving
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Pai vino si lucreaza pentru mine la vara, inveti ceva, capeti experienta, obtii recomandare si daca esti serioasa iti platesc eu masterul in Biomedical Engineering, dar incepand de la anul (Fall 2009), ca acum a trecut deadline-ul pt. aplicatii.. Dupa aia poti sa lucrezi la companii de medical devices.
Edit: dar n-am bani sa platesc salariu, doar taxele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Mireamara multumesc mult de sfaturi> asa am sa fac sa ma apuc intai de teofl. Si trebe mers clar la facultate si intrebat. M-ai mai luminat un pic.
Ruxij eu in tara am terminat fizica-chimie , merge sa lucrez la tine la Biomedical Engineering. Deci din cate am inteles trebuie numa la anul. Deci numai toamna. Eu nu am green cardul. Sunt cu viza H4. Poate tinem legatura ca chiar m-ar interesa ce imi propui tu. Si asa nu fac nimic deocamdata si un pic de experienta nu strica. Tu ce sti de gre? Trebuie sau nu? Noi tot in Lafayette stam deci pe aici m-ar interesa pe viitor posturi. dar daca zici ca sunt, super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da, sunt cateva companii. Mai o romanca care a facut master in Biomed Engr. si lucreaza la Cook in West Lafayette.
Da, poti sa lucrezi in Biomed cu Chimie. Si eu tot chimie am facut in Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da, trebuie GRE. Ideea e sa nu iei un scor dezastruos, in rest, daca le zic eu sa te admita, te admit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Super. Deci trebuie sa ma apuc de invatat atunci. Actele pana la urma trebuie doar traduse?
oricum sper sa ramana valabila chestia cu voluntariatul la vara sau cand se poate? Macar sa vad daca mi-ar place in domeniul asta. Ca nu prea stiu ce e.
Carti de gre se gasesc tot la biblioteca? Aveti idee care sunt bune? Ca acum cu cartile de tefl m-am lamurit. Ma duc sa-mi cumpar si sa ma apuc de invatat. Subiectele alea pt eseurile la teofl unde se gasesc? Tot in cartile din care inveti tu pt teofl? Maine trebe sa ma duc sa vad ce carti sunt la biclioteca ca ma mananca curiozitatea si nerabdarea sa ma apuc de ceva.
Multumesc inca odata la toata lumea de ideei si de raspunsuri. Chiar mi-ati ridicat moralul un pic ca de atata stat acasa m-am cam "ramolit".
la toata lumea si sambata placuta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da, doar traduse actele. Si da, ramane valabil. Dc. vrei, ne intalnim intr-o zi la o cafea, sau undeva cu copiii si stam de vorba. Poate treci sa vezi laboratorul intr-o zi, dc. vrei. Nu prea ma pricep sa dau sfaturi unde se gasesc cartile pt. GRE, eu l-am dat in Ro, dar poate stiu alte fete. Am vazut ca pe strada 26 vis-a-vis de Olive Garden era centrul Sylvan, oare aia nu stiu de cartile astea? Sau poate le au la Borders?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Wauu,RUXI,ce oferta faina i-ai facut ADRIANEI..pacat ca nu stau si eu in zona,si eu as fi venit...da eu nu prea sunt in domeniu,eu am facut in tara inginerie mecanica si tehnologica...dar suna super bine ce faci tu...oricum FELICITARI pt oferta!






Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre: http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Vin si eu cu o problema.
Mama a ajuns cu bine in Ro, un bagaj a ajuns mai tarziu, i l-au adus acasa, toate bune si frumoase. Insa bagajul mai usor. Din el lipsesc foarte multe lucruri, printre care multa imbracaminte si un cearsaf si o perna dintr-un set de pat.
Insa ce ma surprinde este au luat tot ce a fost de calitate, firma si scump. Tot ce a fost nou a avut eticheta cu pretul, iar cei care au furat au avut timp sa sorteze sa vada ce merita luat si ce nu.
Nu pot intelege cand au facut asta. Ok. Furi si tu un obiect, dar nu 10. Ca atatea sunt pe lista cu obiecte lipsa. A sunat sotul la United, Lufthansa si cica reclamatia trebuie facuta in Bucuresti. Asa ca mi se taie toata speranta de a mai recupera ceva, chiar si bani, daca totul se face in Ro. Noroc ca de felul meu sunt tare organizata si am pastrat toate chitantele. Tot ce este lipsa ajunge cam la $300. Am vreo sansa sa recuperez lucurile? Nu cred. Dar banii? A mai patit careva asa ceva?
De cand ma suna mama sa imi spuna de bagaj nu imi revin. Cum naiba sa furi atatea obiecte? Si ma rog ce fac ei cu un cearsaf si o perna? Ce-i drept erau stranse cat mai mult ca sa nu ocupe spatiu mult si dumnealor nu au stiut pe ce pun mana.
Aveti vreun sfat pentru mine?
Super Lia, eu sunt la nursing in primul an. Daca vrei sa faci scoala asta iti spun ca nu este usoara. Eu sunt la Universitatea cea mai buna din Colorado si am un barem. Daca nu invat ca sa am nota ce o cer ei nu pot termina Nursing si atunci e cazul sa imi schimb major-ul. Daca chiar te hotarasti catre aceasta scoala, o sa studiezi mult, vei avea laboratoare, disectii. Eu la anatomie, de ex., ma duc in fiecare duminica pentru a stapani bine materia. Insa pentru mine cuiul ramane engleza, ca ma lovesc astia in cap cu eseurile lor.
Exceptand materia asta, tot ce am invatat mi-a placut.
Iti urez succes daca te indrepti catre meseria asta. Daca mai ai intrebari despre scoala, iti raspund cu draga inima.



Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Ciuf, tare neplacuta faza asta cu bagajele...Sa speram ca or sa faca ceva, desi...prinde orbul scoate-i ochii...


Fetele, cum se zice tinctura de iod pe-aici, pe meleagurile noastre?

Edit: Stati c-am gasit: Tincture of iodine. Du-uh! Era prea simplu... S-o gasi in farmacii?

*****************
I have two X chromosomes and I'm not afraid to use them

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

Ciuf!!!!Nici nu-ti pot spune cat de bucuroasa sunt ca te-am intalnit!
Intrebari am foarte multe!!!!
Eu am terminat un liceu industrial in 1991 , mediile mele sunt mici (nu am invatat...recunosc!), iar media de bac este 6.20.
Aici abia am terminat primul semestru de scoala postliceala si am mediile intre 9 si 10.
Nu stiu ce sa fac? Ce i-au cei de la colegiu in Statele Unite in consideratie.
Ce examene trebuie sa dau? I-au in consideratie mediile de la liceu care l-am terminat acum 17 ani?
Da vreau sa merg la aceasta scoala. E ceva ce-mi place si cred eu ca m-i se potriveste.
Astept nerabdatoare raspunsurile tale.

Mergi la inceput