Cursuri de inot in Timisoara

Cursuri de inot in Timisoara | Autor: ela03

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu de aproape 5 ani vrea sa mearga la inot.
As dori sa stiu, daca e vreo mammica pe aici care isi duce copilul la Beauty Center, cam care sunt conditiile - conditii de igiena, temperatura apei, pret (eu am auzit de 360 RON pe luna, dar nu-mi vine sa cred).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

de beauty center nu stiu dar am auzit ca se mai fac cursuri de inot la scoala gen 30 (din soarelui). pret din pacate nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Cursuri de innot se mai fac si la bazinul din Circumvalatiunii/Dacia. nu stiu exact cum se numeste.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ela, mai este in complex all 4 body, str. Constanta nr.8, telefon 497555, undeva in spatele statiei de tramvai str. cluj.(se poate intra cu masina de pe str. eroilor). o prietena (de aici de pe forum) merge acolo cu copiii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

fetele - cateva info pot da eu despre cele doua centre:

noi am fost la all 4 body - 30 sedinta plus pampersul de apa - 5 - deci 35. Conditii faine - pediatru instructor cu noi in apa, fiecare copil intra cu parintele in apa - noi mergeam la bebelusi - asta vara. Conditii de igiena? Am gasit si apa super curata, insa am gasit-o si murdara. Ba de multe ori trebuia sa asteptam putin pana se termina ora gravidelor - sau io stiu ce ora de aqua gym a unor "balene" ... si deci nu aveau cum sa mai igienizeze bazinul pentru bebelusi. Intram si gata.
Temperatura apei - parca era 32 grade.

Am o mamica in parc - care-si duce fetita la inot la Beauty Center - are 4 ani fetita. E multumita, au instructor - sunt 3 la 10-15 copii - parca.
Plata e cam tot atat - nu stiu exact - pot intreba. Ea - mamica - e super incantata - de copila nici nu va mai spun - radiaza.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela03 spune:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri, am ales Beauty Center pentru ca imi e foarte aproape de casa. Pretul e de 1.200.000 lei pe luna (adica 3.600.000 pe 3 luni, ca atat dureaza un curs), vom merge de 2 ori pe saptamana, dar poate incepe doar din aprilie.
Am mamici care-si duc copiii in Soarelui si sunt de asemenea multumite, dupa cate am inteles acolo merge de 3 ori pe saptamana si e ceva mai ieftin.
In Dacia e si mai ieftin, instructorii sunt ok, insa baiatul meu a fost tare speriat acolo anul trecut si nu vreau sa-si aduca aminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ela am auzit si eu de instructorii din dacia, care arunca efectiv copii in apa? e adevarat? din cauza asta e speriat baietelul tau?
La cresa copilului meu se vor face cursuri de innot. astepta,m deschiderea singurului bazin la standarde UE. Din ce am retinut e la baza lui Poli2. sper sa nu vorbesc prosti, mai intreb si-ti spun.
Instructorul cica a lucrat si lucreaza cu copii de la 6 luni.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput