Gravidute si mamici de CLUJ - 55

Gravidute si mamici de CLUJ - 55 | Autor: dpop

Link direct la acest mesaj



Gravidute si mamici din Cluj :

OanaAlina si Maria Teodora

CristinaGoji in asteptare de Daria(DPN 15.04.2008)si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa poze

Alexandra (Alex29) si Tiadris Andreea poze

Ramona (Ramonella) si Beatrice Alessia poze

Co(bex) si Carina Alysa poze

Paula (Victo) si Stefan poze

Flory (pufulet74) si Joshua Raphael poze

Delia (Ripley) si Ana Ecaterina si Iris Maria poze

Nicoleta (Nrl) si Andrei poze

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) si Eric poze

Anca (Soanso) si Sorana Miruna poze

Lavinia si Miruna Antonia poze

Raluca si Ilinca si Mihai www.flickr.com/photos/15161024@N07/" target="_blank">poze

Gabriela77 si Sara www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1" target="_blank">poze

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia poze

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia si Ana si Stefania www.flickr.com/photos/10220847@N05/" target="_blank">poze

Diana (dpop) si Irina poze

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad poze

Kitzy in asteptare de Diana (DPN 29.04.2008)

Adriana (adab) in asteptare de Sara Denisa (DPN 20.02.2008)

Ildiko (iko) si Szende-Irisz poze

Ani (puisor)si Stefana poze

Simona (Simo29) si David

Ioana (Ioana13) si Patrick poze

anca.b si Stefan

Moberi si Alexandra si Matei

Cristina (greta4you) si Mara Bianca

Adriana (mami_alexia) si Alexia poze


Elena(velenamaria) si Eduard Mihai www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze

Andreea(dariandra) si Daria poze

Julia(julia_popadiuc) si Alex-Raoul

Andreea (andree27) in asteptare de Eric Ianis(DPN 14.06.2008)

Ianuarie .....................................................Februarie
Ilinca (fetita de Raluca) - 5.01.2002..............Lore (redai)- 3.02.1985
Codruta-12.01.1975.....................................Ana Maria (fetita de Natalia)-4.02.2005
Stefan (bb de anca.b)-13.01.2008..................Simona-15.02.1976
Monica (arghirmonica)-15.01.1977
CristinaGoji-18.01.1980...................
Alexandra (Alex29)-22.01.1978
Stefana (fetita de puisorul)-23.01.2008
Anca (Soanso) - 27.01.1974...................

Martie........................................................Aprilie
Delia (Ripley)-5.03.1975.............................Asiza - 28.04.1979
Diana (dpop) - 5.03.1980............................Alexia (bb de Mami Alexia)-28.04.2007
Natalia-13.03.1976...................................Melinda (antoni)-29.04.1979
Ioana -13.03.1975
Daniel (baietel de Monica)-14.03.2002
Raluca-14.03.1975
Adriana (adab)-15.03.1978..............



Mai............................................................Iunie
Carina Sofia(bb de Carrie)-10.05.2007..........Patrick-01.06.2007
Matei (bb de Moberi)-13.05.2007
Theodora Alexia(fetita de Carrie)-30.05.2003


Iulie..........................................................August
Doru-Andrei(bb de Mioara)-1.07.2007...........Adriana(Mami Alexia)-6.08.1987
Cristian(bb de Monica)-7.07.2006................Ramona(Ramonella)-12.08.1981
Timea-Larisa(bb de Meli)-8.07.2007.............Petra Alexandra(bb de Codruta)-9.08.2005
Nicoleta(Nrl)-18.07.1979...........................Flory (Pufulet74)-14.08.1974
David Vlad(bb de redai)-18.07.2007............Cristiana(Carrie)-22.08.1973
..............................................................Co (bex)-28.08.1977
..............................................................Sara(bb de Gabriela)-29.08.2007
..............................................................Paula (Victo) - 30.08.1978


Septembrie..............................................Octombrie
Ildiko(Iko)-1.09.1977
Miruna Antonia(bb de Lav)-5.09.2007........Tiadris (bb de Alex) - 3.10.2007
Andreea(andree27)-27.09.1983................OanaAlina- 6.10.1977
Kitzy - 30.09.1979..................................Mihai(bb de Raluca)-8.10.2007
............................................................Iris Maria(bb de Delia)-10.10.2007
............................................................Vlad(bb de CristinaGoji) -17.10.2006
...........................................................Stefan (bb de Victo) - 30.10.2007
...........................................................Maria Teodora (bb de OanaAlina)-30.10.2007
...........................................................Szende Iris (bb de Iko)-31.10.2007


Noiembrie...................................................Decembrie
Irina(bb de Dpop)-5.11.2007
Beatrice Alessia(bb de Ramona)-8.11.2007........Ani(puisor)-02.12.1976

David(bb de Simona)-9.11.2006.......................Andrei(bb de Nico)08.12.2007
Ana Ecaterina(bb de Delia)-10.11.2005.............Eric(bb de Andreea)-9.12.2007
Carina Alysa(bb de Co)-13.11.2007..................Lavinia-10.12.1974
Joshua Raphael(bb de Flory)-14.11.2007..........Andreea(Eladea2005)-12.12.1977
Gabriela-27.11.1977......................................Denis Cristian(bb de Asiza)-19.12.2006
...................................................................Sorana Miruna(bb de Anca)-20.12.2005
...................................................................Felicia-20.12.1977
...................................................................Stefania (bb de Natalia)-26.12.2007


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ramo si eu am aceasi parere de ziua indragostitilor si de aia nici nu o tinem cu mare lucru, ne daruim unul altuia cate o tabla de cioco si gata.
Mi-am luat ieri de la Primii Pasi 2 biberoane si pompa de san manuala. Ati mai folosit careva de la firma asta? Nasa mea a zis ca a fost multumita de ea si e numai 20 si ceva de lei.

30+ cu Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

salutare,
gEANINA,BRAVO PT CA TE-AI FACUT FRUMOASA,SI FELICITARI PT FRUMOSUL CADOU PRIMIT DE LA SOT!

Redai,ai grija mare deacum incolo ,daca a inceput sa patruleze,e pericol sa cada de pe coltar,canapea etc,(eu am patit-o) de intampla in fractiune de sec ,nici nu apuci sa te intorci si brrrrrrrrrr aterizeaza!
Interesanta provocare,ca de fapt asa vad eu pb!
mai eu una iti zic sincer ca as putea iubi un copil infiat darrrrrr nu la fel de mult ca si pe Sorana!pana acum nu mi-am pus aceasta pb niciodata,m-ai pus pe ganduri .
Felicitari pt descrierea dragostei tale pt David,cu siguranta este si v-a fi un copil fericit!

Gabitule,ia acuma aminte ce ai scris la ce a zis doctorita despre tine,tii minte cand te-am certat ca te indoiesti de calitatile tale de mamica excelenta-model!!!asa trebuie sa fii: optimista,fericita si iubita!

Oana,eu cred ca nu se satura de aceea se trezeste noaptea!Si a mea se trezea noaptea daca nu manca seara.

Bex,pe unde esti ,inveti?????

Ramonella,eu cred ca aceasta sarbatoare imprumutata nu e alceva decat inca un motiv in plus pt comercianti de asi vinde marfa(tot orasul era azi plin de imimioare,rosii in diferite forme,modele).parerea mea e ca nu in asta sta iubirea dintre doi soti ,in cat de mare si de valoare e cadoul pe care-l primesti,ma si dispera intrebarile de genul "ce ai primit cadou".
mie nu tb sa-mi aduca nimik pt ca ma bucur zilnic de iubirea si atentia sotului meu si asta e muuuuuuuuult mai important decat orice .eu sunt fericita in fiecare zi!



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Kitzy biberoanele mie nu mi-au placut deloc. Le-am aruncat pe toate.Pompa eu am de la anebt si am fost foarte multumita.

Meli nu pun la suflet, dar ma gandeam ca se poate sa fiu chiar asha fara suflet?Uite, nici eu nu prea vreu al doilea copil. Simt ca nu i-as putea oferi tot ce ii ofer lui David. Si nu ma refer numai la dragoste, ci si la partea materiala.

Diana asha ma ganndesc si eu. De multe ori se face diferenta intre 2 copii ai tai. Nu ma gandesc ce s-ar intampla sa ii aud in cealalta camera ca urla, plang. La care as merge prima data? Cred ca la prorpiul copil, unde ma duce sufletul, inima.

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad
" target="_blank">varsta David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Buna seara:)

Am revenit! si scumpa mea Gabitza, nu am invatat, ci am mancat prajiturele Alcazare, asa cum ne-am inteles 2! adica una pt mine si una pt tine;)

Bun, eu imi permit de data asta sa nu subscriu la opinia cu valentine's!sa va zic de ce....
1. E sarbatoare imprumutata oarecum, dar hai sa fim sincere...care dintre noi am auzit de Dragobete, inainte sa vina nebunia cu 14 Februarie...cred ca nici una...si daca va intreb asa fara sa va uitati pe net in ce data este..ei, stiti;)?
2. De obicei fiecare preferam mai degraba firme, produse occidentale...stiti vreo firma de haine romanesca (atentie, nu prodese facute in romania, gen mai nou Nokia;) pe care sa o preferati celor de afara? sau cate din noi visam la un Logan mai degraba decat la o Mini sau un Santa Fe;)?
3. Cate dintre noi folosim produse Farmec, in loc de L'oreal de exemplu...sau parfumele de la Vioris in locul celor Chanel?
4. O sa ziceti ok si ce legatura are asta cu Valentine's day...pai cred ca oarecum are! originea zilei nu este americana, cum se crede, ci europeana! si in plus e o sarbatoare internationala, nu ne americanizam noi asa usor sa le luam ziua recunostinei, ca aia e o sarbatoare istorica...
sa stiti ca nu imi propun sa va conving de nimic, dar cand aud ca avem si noi dragobetele...macar stim ce e exact cu ala? aia de exemplu e o sarbartoare pagana...valentine's e crestina! (sa fiu explicita, sa nu intelegeti balarii...dragobetele in folclor e stiut ca fiind "nasul animalelor", fiul mamei dochii", Sf valentin a fost cel care incalcand reguli si legi, a casatorit al Roma sute de cupluri...) deci ideea e sa luam ce e mai bun si interesant din lucrurile astea...

si nu in ultimul rand...nu va obliga nimeni sa sarbatoriti nimic, daca nu doriti! dar poate ca in sufletul nostru speram sa primim azi macar o floare, chair daca spume ca nu crdem in ziua de azi (nu generalizez evident)

si in sfarsit...cum am mai zis, in alte contexte, e o sarbatoare a iubirii nu a bombelor atomice, fratilor! hai sa nu mai fim asa inversunate impotriva ei, ca oricum nu ne afecteaza cu nimic...si va felicit pe cele care nu aveti nevoie de o zi in plus sa va simtiti iubite! mie imi face o placere deosebita sa mi se spuna si azi!:)

va pup si va zis o seara cat mai frumosa, sub semnul iubiri, indiferent de "orientare" (pro dargobete sau pro valentine's)




Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

Vai, sis, am uitat sa te fellicit pentru calitatile si meritele tale deosebite de mamica:) vezi, nu degeaba esti un guru si o mamica model pentru noi;)

Ancule, nu invat, sunt o lenesa! Fca orice altceva, bine azi am avut o scuza, ca am avut musafiri,,,

Lore, nu stiu ce sa zic, optinuea fiecaruia se respecta! dar nu cred ca tre sa te gandesti ca daca ai avea bb2, david ar avea mai putin...cat despre iubire...cred ca iubirea fata de copiii nostri e cel mai spontal lucru posibil...deci nu cred ca te are rost sa te gandesti ca nu l-ai iubi la fel...

Co +Carina Alysa
http://b1.lilypie.com/tm33p2/.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

fetele cu doi copilasi monica,delia,raluca,carrie,va rog sa-mi raspunde-ti la urmatoarea intrebare:
Va iubiti copilasii la fel??????

eu cred ca abia cand ai al doilea copil iti da Dumnezeu putere sa-i iubesti la fel,pana atunci cred ca te gandesti ca nu ai putea iubi pe nimeni asa cum iti iubesti copilul.asa cred!



SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO esti o scumpa
GABI draga tu ce canitza folosesti pt printzesuca ta?
LORE daca nu as fii putut avea bb clar ca as fi infiat un bb si l as fii iubit din toata inima si din tot sufletul meu
GEANINA bravo ca te ai facut frumoasa ,felicitari mamico ..poze????
de cat timp esti blonda ?eu is de vreo 7 luni si nu stiu daca o sa mi mai pastrez culoarea asta ,imi strica prea mult parul


INGERASHU MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Co fiecare cu parerile lui,nu e nici o suparare.Mie sincer mi se parea mai atractiva sarbatoarea asta cand eram adolescenta.Nu va spun ce frig am indurat acum cativa ani,cand am stat la coada sa ne casatorim...dar a fost frumos...si emotionant...acum nu mi se mai pare asa de importanta sarbatoarea asta...poate ca se face atata tam tam...si parca e pentru adolescenti...parerea mea.

Si ce ai ma cu parfumurile Vioris?????


Apropo de parfumuri,am fost duminica in Polus si mi s-a nazarit sa-mi iau un parfum cu miros de frezie...Dar n-am gasit nici unul...desi cica ar fi fost de frezie,nu mirosea deloc a frezie...si ceea ce m-a mirat,eram intr-unul dintre magazinele alea de parfumuri si i-am zis vanzatoarei ca as vrea ceva cu miros de frezie...si mi-a zis ca ea nu stie cum miroase frezia...ma gandeam bine ca lucrezi in magazin de parfumuri...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

fetelor,va pupic ,o seara plina de iubire,

eu plec in oras,nu stiu unde ,e o surpriza...,pe Sorana o ducem la buni pt cateva ore!hihi e un scumpel sotul meu(nu inceteaza sa ma surprinda)!!!!!

orice motiv de ati exprima iubirea e pana la urma binevenit,nu conteaza ce zi e!

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

ALEX DIN PACATE NU AM FACUT POZE,AM INCERCAT TOATE CULORILE IN TINERETE HIHIHIHI DAR PANA LA URMA TOT BLONDA AM RAMAS,SI SUNT CU SUVITE EU NU MI-L VOPSESC.

AAAAA SI SUNT BLONDA DE 14 ANI SI NU MI STRICAT PARUL INTRADEVAR UN PAR BLOND TRE SA-L INGRIJESTI MAI MULT,DAR ACUM CU ATATEA CREME II USOR EU FOLOSESC TOATA LINIA DE LA LOREAL ELVIVE,GLOS SI SUNT MULTUMITA GAMA ROZ,
AM PRIMIT DE LA O PRIETNA CREMA DE CORP VICTORIA·S-SECRET MIROPASE SUPER.AM VAZUT CA FOLOSESTI RUJURI.

SOANSO O CINA PLACUTA SA AVETI SI PLINA DE IUBIRE SI DRAGOSTE.


VA UREZ LA TOATE MAMICILE SI VIITOARELE MAMICI O SEARA CA SI IN POVESTI,PLINA DE IUBIRRE SI DRAGOSTE INTR-O LUME PLINA DE FLUTURASI SI IEPURASI ROZ(ca destul cenusiu e pe pamant)

Mergi la inceput