Azoospermie - cap 15 -

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Nu esti singura Mikisor

fac si eu galerie lui Nusy!!! Azi faci testul?






iyoana
Anul asta se intampla ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Hai NUSYYYY
Vrem 2 liniiuteeee !!!


PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

mikisor - m-a bufnit rasul cu mini-robotica ...Poate n-ar strica... Da e musai sa fie una sexy !
Iyoana - mama-miaaaa, de cand nu mai stiam de tine !esti ok ?
copilutzu - mai da vad ca ai inceput sa-ti bgi nasucul mai des :-)

da stiti de nusy daca a venit la Buc sa faca test ?


PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor nusy a facut ieri test dar rezultatul il are abia vineri.
Ca sa mai fierbem impreuna putin ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

sunt ok, pisule, multam de intrebare!
dar am multa treaba la serviciu si putin timp liber. in rest, nimic nou sub soare...decat ca ma bucur de primavara asta timpurie ( sa dea Dumnezeu sa tina asa!)
noi o sa refacem FSH-ul sotului la sf lui martie, sa vedem daca scaderea din decembrie se mentine sau a fost doar una de moment.

Va tin pumnii tuturor!

Am citit si eu la FIV de Nusyca, ca a facut Bhcg-ul si ca are rezultatul vineri, dar am citit si ca nu i-a venit inca CM-ul... Doamne ajuta!




iyoana
Anul asta se intampla ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

Stai linistitaMikisorca nu ai ramas singura ,uite o ca se pare ca a venit primavara!
nusyc te asteptam cu vesti bune
Pisixtu cand te urci pe multa bafta
Fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

pisix buna treaba cu metoda ta de a convinge sotii sa ia pastile. Intr-adevar, trebuie sa stie ca sunt naturale, au efectul scontat si nu au efecte secundare. Eu ma infiintez cu pastilele in fiecare seara, ca altfel... Oricum, o data pe zi le ia.
Cu spermograma este si mai greu.
miki pentru endometru si ovocite este OK sa iau Omega 3 de la D Hertz si vit E? Sa pregatesc si eu terenul. Am vazut ca i-ai spus Korei despre asta.
Iyoana bine ai revenit! Si eu tot din acelasi motiv intru mai rar.
nusy, iti tin pumnii. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Dragele mele,multumesc mult pentru ca sunteti alaturi de mine.Eu nu prea am mai intrat pe calculator din cauza durerii de fund(de la injectii),stau numai in pat de cand vin de la serviciu,cu comprese reci si imi face sotul masaj.Mor,mor de durere...de maine renunt la injectii,pentru ca nu mai suport,paralizez de durere.Trec pe utrogestan,am intrebat dr.si mi-a transmis ca pot schimba.
Intr-adevar,testul l-am facut ieri,dar rezultatul il am abia vineri(deh,oras de kko).O sa fac totusi maine un test din urina(voi fi z 12),desi in unele cazuri s-a dovedit neconcludent.Dar,asa,de curiozitate.In rest,ma simt cam rau,n-am putere,nu prea pot sa mananc,imi cam vine sa vomit.Sper sa fie de la bb si nu de la faptul ca am bagat cam mult progesteron.Vom vedea.Oricum,bine ca nu mi-a venit ,ca eram stresata de chestia asta(la primul FIV mi-a venit in z 8 de la ET).Va pup pe toate,o seara buna va doresc.Ma duc la masaj inainte de culcare.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Nusy iti tin pumnii stransi! Stiu ca asteptarea e f. grea..dar sa dea Dumnezeu sa fie rezultatul mult dorit!

Am si eu ceva noutati. La 2 luni dupa operatia de varicocel, desi cam devreme, am facut de curiozitate o spermograma si este o imbunatatire semnificativa a nr/ml: 62 mil/ ml!!! pana acum max a fost de 22 mil/ml si min de 8 mil. Insa mobilitatea (normala) a ramas cam aceeasi - 20% si forme normale - 16%. Al meu nu prea e incantat de rezultat, desi se vede clar o imbunatatire si oricum e destul de devreme dupa operatie. E ingrijorat ca la mobilitate nu a progresat deloc. Ca tratament ia carnil, Se, Zn si napraznic, deci oricum ne-am axat pe tratam pt mobilitate.
Eu cred ca putem spera si la o imbunatatire mai mare. Fetelor cu soti care au facut operatia de varicocel, ati avut imbunatatiri ale spermogramei?

toate fetele!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by anes

miki pentru endometru si ovocite este OK sa iau Omega 3 de la D Hertz si vit E? Sa pregatesc si eu terenul. Am vazut ca i-ai spus Korei despre asta.


Omega 3 o iei pe aia cu acid folic de la Doppel Hertz 2/zi pt ca ai colesterol mare si vitamina E forte o iei 1/zi din z 1 pana in z 14.

toate fetele



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput