Azoospermie - cap 15 -

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

ella ce spune antosit e corect ! Iar nr de la centrul de planificare e pe prima pagina
Succes !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Antosit, Pisix la acel numar am sunat de la Centrul de... de pe prima pagina. Tot miercuri are program si acolo. Din pacate nu putem atunci.
Hmmmmmm, hai cavad eu ce fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailemac spune:

Ella, noi am fost ieri la Cenrtu de... am asteptat doua ore si jumatate si dl. doctor nu a putut veni. A avut o urgenta. Parerea mea este sa mergi undeva unde-l gasesti sigur.
Daca stie cineva unde anume??????????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Ailemac eu am sunat la Panduri la 4106910, am spus ca vreau programare la dr Damian, m-au transferat la asistenta lui. Are consulatii marti. Pentru noi insa nu e bine...dar poate e bine pentru voi!
F draguta asistenta , mi-a spus sa spun si marti cand e dr la cabinet ca sa pot vorbi cu dansul unde ne poate vedea joi-vineri cand mi-e sotul acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Hei, azi am fost la dr Soare si am discutat mai multe lucruri
El ne-a spus ca pt rezolvarea AA ar fi doua solutii:
- sa inhibam poductia de spermatozoizi. Si aici a propus o chestie care m-a uimit: testosteron,despre care dr S zice ca actioneaza ca un anticonceptional masculin.Si se pare ca atata timp cat nu se produce spermatogeneza nu se mai produc nici anticorpi
- varianta 2, mai safe, ar fi sa incercam sa impacam sistemul imunitar cu spermatozoizii. Asa s-a exprimat dr Soare. Asa ca ne-a recomandat doua remedii: extract de muguri de coacaz negru (despre care am citit ca face orice, mai putin faza cu reglarea imunitatii) si Testes - un produs sintetizat din testicol de bivol parca (despre care nu am gasit nimic).
Voi ce parere aveti despre asta?
Stiti ceva de medicamentul TESTES ?
Aveti cunostinta de efectele anticonceptionale ale testosteronului?

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Pisule: despre testosteron nu stiu sa-ti zic.Dar Testes a luat si sotul meu,mult timp, la recomandarea lui Soare.Este un produs homeopat(bilute din-alea mici care se tin sub limba),deci nu e nimic de genul medicamente.Se gaseste la Homeopata Farm(undeva pe str.Scoala Herastrau,la o farmacie homeopata) si e de diferite CH( concentratii).Extract din mugur de coacaz am luat eu pentru chistul la ovar...la barbati nu stiu ce efect are.

Miki: are mana foaaarte usoara...fundul meu nu-i bun..isi face de cap.Am niste noduli de nu mai pot de durere.Stau cu foi de varza.Offf!

tuturor fetelor!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor va vand un pont - Damianus il gasiti vinerea la Policlinica 10 undeva pe langa str. Londra - cred ca e pana pe la ora 18:30 acolo.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

amzulica - la Policlinica aia stai la coada de-ti vine acru ... Dar, e adevarat, il gasesti si acolo :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Pisix - daca il suni pe mobil te duci si deschizi usa si iese asistenta si te baga "pe directe" nu stai cu toti mosii la usa. Of, of, s-a dus dl. amzulica de 2 ori acolo si n-a stat deloc.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisicutz, eu as alege varianta nr 2. Prima varianta cu testosteronul pe post de anticonceptional cred ca se refera la alopatele NEBIDO si UNDESTOR. Asa se exclica rezultatele proaste la unele persoane. Voi aveti azoo dar la punctie ati gasita . Mi-e teama ca dupa un tratam ca asta nu-i mai gasiti nici pe aia.
Eu astazi mi-am luat extractul de coacaz si doar ce am citit prospectul.
"RECOMANDARI: Stimuleaza secretia hormonilor antiinflamatori, stimulator al imunitatii, adjuvant in sindrome alergice acute si cronice, astm bronsic de tip alergic si bronsite alergice, oculorinite alergice, urticarie, dermatite si dermatoze, eczema atopica, sindrome inflamatorii la nivel local si general, in special la nivelul mucoaselor (aparatului respirator, digestiv si urinar) si in toate cazurile de VSH crescut; asocieri in reumatism, artrite, artroze, fibrom uterin, chist ovarian; prostatite si adenom de prostata; cefalee vasomotorie, astenie psiho-fizica in perioada de covalescenta"
Suna bine. De testos nu stiu nimic.
Nusyc ai grija de funduletz. Cum ai facut fatza somnului la servici?



Miki
Anul asta pui de-un pui

Mergi la inceput