Corsica sau Sardinia, idei de cazare ???

Corsica sau Sardinia, idei de cazare ??? | Autor: marimar

Link direct la acest mesaj

Planuim o mini-vacanta de vreo 7 zile in Corsica sau Sardinia poate chiar de Pastele Catolic deci cam din 19/20 martie .
E cineva care ne poate recomanda hotel/casa de inchiriat/vila cit mai aproape de plaja ??

astept cu nerabdare raspuns

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

quote:
Initial creeata de marimar

Planuim o mini-vacanta de vreo 7 zile in Corsica sau Sardinia poate chiar de Pastele Catolic deci cam din 19/20 martie .
E cineva care ne poate recomanda hotel/casa de inchiriat/vila cit mai aproape de plaja ??

astept cu nerabdare raspuns

-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !



Noi am fost aici in 2006 si ne-am simtit minunat.

http://www.homelidays.com/plage-de-la-liscia/appartement73342fr1.htm

Proprietarul este extrem de dragut si apartamentul se afla chiar pe malul marii. Pe partea cealalta a strazii este un complex cu tot ce iti trebuie si poti merge pe jos...Plaja este superba. Se afla la 30 min de Ajaccio.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Multumesc Oana , pare intr-adevar foarte tentant.
Stii cumva cit face din Nisa ferry-ul pina la Ajaccio si de acolo cum se ajunge la apartament? Noi cred ca vom zbura de la Viena la Nisa dar apoi....


-------
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Adina, niste prieteni au fost aici: http://www.delphina.it/sardinia/hotels/ledune/index.html . Au fost foarte incintati, ei insa nu au copii, asa ca in acest sens nu stiu ce sa-ti spun... Mi-au spus ca sint 4 hoteluri in resort si ca familiile cu copii erau in mare majoritate in hotelul Le Dune Palme.
Spor la cautat!

Fasching!


"As da tot ce stiu pentru jumatate din ce ignor!" Descartes

Flavia si Bianca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Noi am fost aici
http://www.ferienverein.ch/de/ferien_am_meer/club_hotel_tirreno.html

ti-am mai scris la celalalt subiect.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Buna Marimar,

Noi am fost anul trecut in octombrie in Alghero (Sardinia) si a fost tare fain. Am ales sa mergem in sistem self-carering si am inchiriat un apartament excelent in centrul orasului (din pacate nepotrivit pentru familie cu copii - asa ca nu cred ca ar merge pentru voi). Daca va tenteaza ideea de self-catering (are avantaje si dezavantaje - in cazul nostru avantajele primau) www.holidaylettings.co.uk poate va ajuta. Sau incearca aici: http://www.case-vacanze.info/home_en.php?lang=en.

Eu una am gasit de mare ajutor sfaturile fetelor "italiene" (multumesc inca o data!) si tips-urile de pe www.tripadvisor.com , unde gasesti review-uri la hoteluri, restaurante, pensiuni, idei de excursii, comentarii despre plaje, locatii, obiceiuri locale, unde sa mergi, ce sa mananci, companii de inchiriat masini etc. In plus au si forumuri unde mi s-a raspuns la toate intrebarile.

Daca va hotarati sa mergeti in Sardinia in zona Alghero mai zic

Mult succes la "planuiala de vacanta"


Dark Bendis

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Tot eu! Pe www.tripadvisor.com se gasesc informatii referitoare la orice destinatie, deci merita consultat si in caz ca va hotarati sa mergeti in Corsica sau pe altundeva


Dark Bendis

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

multumesc mult OanaGabriela pentru postarea site-ului homelidays, am gasit o gramada de locatii interesante acolo, excelent!
si pe noi ne tenteaza o vila inchiriata in Italia sau Portugalia in acest an.... mai trebuie sa hotaram si perioada.

Roxana

Mergi la inceput