Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Odiseea sarcinii in 40 de saptamani ...

Dr.CELUS TARPAN=UN MEDIC DE EXCEPTIE

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Saralexia
Saralexia
nou venit

Romania
bucuresti

8 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 12/02/2008 :  00:54:18 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

Dr.CELUS TARPAN=UN MEDIC DE EXCEPTIE

Buna fetelor,
Iata ca am reusit sa ma alatur si eu grupului vostru.
Sunt mamica unei fetite superbe de 4 luni, nascuta anul trecut pe 12 oct la Spitalul Elias.
In principal as vrea sa vorbesc despre medicii prin mana carora am trecut si sunt curioasa daca si voi impartasiti aceeasi parere cu mine.incercam sa raman insarcinata de 8 luni de zile si cand tocmai imi perdusem orice speranta s-a produs minunea. printr-o recomandare am ajuns la dr.Celus Tarpan de la Giulesti un dr senzational, un om cu multa rabdare, bun-simt si calm care m-a luminat si mi-a raspuns la toate intrebarile.Fetelor, il recomand cu multa caldura, un OM si un MEDIC deosebit!!!!Ghinionul a facut ca exact in oct cand trebuia sa nasc a trebuit sa plece din tara si mi-a fost recomandat dr.Moisa tot de la Giulesti, care mi-a lasat o impresie extraordinar de proasta, mi-a vorbit ca unei ultime femei luate de pe centura cat desppre interesul pe care si l-a dat.... RUSINE!!! Anyway am iesit din cabinet profund jignita si am plans incontinuu pana acasa ,precizez ca incepusera contractiile false si vroia sa ma interneze in ziua respectiva.Am plecat la urgenta la Elias si am nascut cu dr.Filipescu care era de garda in seara aceea. Sunt convinsa ca multe dintre voi ati trecut prin asemenea peripluri ca si mine...ideea e ca m-am saturat de medici incompetenti si nesimtiti care isi bat joc de gravidutze sensibile care au nevoie in primul rand de sprijin psihic si de o vorba buna.
L-am sunat pe dr Tarpan si i-am dat vestea cea buna ca nascusem o fetita frumoasa si s-a bucurat nespus pt noi. Ramane medicul si prietenul nostru, iar data viitoare nu mai nasc fara el, iau avionul si fug dupa el:))

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Oana_B on 12/02/2008 01:31:16

adra_bell
cool mamma

Romania, giurgiuGIURGIU
3931 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 12/02/2008 :  15:39:44 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adra_bell Adauga semn de carte la raspuns Trimite adra_bell un Mesaj Privat  Reply with Quote
Subscriu
Si mie mi-a fost recomandat dr Moisa, dar, din fericire, nu am avut "onoarea". Am nascut la termen prin cezariana cu dr Tarpan, iar decizia dumnealui de a-mi face cezariana ne-a salvat viata, mie si fetitei mele, si m-a scutit de multe chinuri inutile.
Respect domunule doctor, pentru ca stiti sa fiti si om, sa va tratati pacientele cu blandete si respect, pe langa profesionalism!

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

sofia_misicu
membru junior

Romania, bucurestiBUCURESTI
996 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2008 :  19:15:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisofia_misicu Adauga semn de carte la raspuns Trimite sofia_misicu un Mesaj Privat  Reply with Quote
Asa este. Este un doctor foarte bun, mai ales cand este vorba despre relatia cu pacientii.

Nuka si Mama la Nuka
Blog
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Carmen_Marieta
membru matur

Romania, Bucuresti
2178 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2008 :  13:45:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCarmen_Marieta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmen_Marieta un Mesaj Privat  Reply with Quote
salutare fetele,
puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii despre dl.dr Tarpan.
un nr de telefon sau cum il pot gasi..
multumesc.

Poze nunta..

De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.
Saralexia
Saralexia
nou venit

Romania, bucuresti
8 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 22/07/2008 :  01:19:57 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Pai il poti gasi la Maternitatea Panait Sarbu sau la cabinetul particular de la Gara de Nord...
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com