Dr.CELUS TARPAN=UN MEDIC DE EXCEPTIE

Dr.CELUS TARPAN=UN MEDIC DE EXCEPTIE | Autor: Saralexia

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
Iata ca am reusit sa ma alatur si eu grupului vostru.
Sunt mamica unei fetite superbe de 4 luni, nascuta anul trecut pe 12 oct la Spitalul Elias.
In principal as vrea sa vorbesc despre medicii prin mana carora am trecut si sunt curioasa daca si voi impartasiti aceeasi parere cu mine.incercam sa raman insarcinata de 8 luni de zile si cand tocmai imi perdusem orice speranta s-a produs minunea. printr-o recomandare am ajuns la dr.Celus Tarpan de la Giulesti un dr senzational, un om cu multa rabdare, bun-simt si calm care m-a luminat si mi-a raspuns la toate intrebarile.Fetelor, il recomand cu multa caldura, un OM si un MEDIC deosebit!!!!Ghinionul a facut ca exact in oct cand trebuia sa nasc a trebuit sa plece din tara si mi-a fost recomandat dr.Moisa tot de la Giulesti, care mi-a lasat o impresie extraordinar de proasta, mi-a vorbit ca unei ultime femei luate de pe centura cat desppre interesul pe care si l-a dat.... RUSINE!!! Anyway am iesit din cabinet profund jignita si am plans incontinuu pana acasa ,precizez ca incepusera contractiile false si vroia sa ma interneze in ziua respectiva.Am plecat la urgenta la Elias si am nascut cu dr.Filipescu care era de garda in seara aceea. Sunt convinsa ca multe dintre voi ati trecut prin asemenea peripluri ca si mine...ideea e ca m-am saturat de medici incompetenti si nesimtiti care isi bat joc de gravidutze sensibile care au nevoie in primul rand de sprijin psihic si de o vorba buna.
L-am sunat pe dr Tarpan si i-am dat vestea cea buna ca nascusem o fetita frumoasa si s-a bucurat nespus pt noi. Ramane medicul si prietenul nostru, iar data viitoare nu mai nasc fara el, iau avionul si fug dupa el:))

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Subscriu
Si mie mi-a fost recomandat dr Moisa, dar, din fericire, nu am avut "onoarea". Am nascut la termen prin cezariana cu dr Tarpan, iar decizia dumnealui de a-mi face cezariana ne-a salvat viata, mie si fetitei mele, si m-a scutit de multe chinuri inutile.
Respect domunule doctor, pentru ca stiti sa fiti si om, sa va tratati pacientele cu blandete si respect, pe langa profesionalism!


Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Asa este. Este un doctor foarte bun, mai ales cand este vorba despre relatia cu pacientii.

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka
Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

salutare fetele,
puteti sa-mi dati si mie mai multe detalii despre dl.dr Tarpan.
un nr de telefon sau cum il pot gasi..
multumesc.

Poze nunta..


De-as avea trei dorinte astea ar fi:
Sa fii langa mine/sa fiu langa tine/sa fim impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saralexia spune:

Pai il poti gasi la Maternitatea Panait Sarbu sau la cabinetul particular de la Gara de Nord...

Mergi la inceput