despre dr SILVIU PREDOI -

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Si eu am experiente atat cu Medlife cat si cu Euroclinic si nu neaparat legate de sarcina.

Este adevarat ca si Euroclinic mai are mult pana sa ajunga la niste standarde care sa ma multumeasca dar serviciile acestei clinici sunt mult superioare d.p.d.v al respectarii programarilor, amabilitatii personalului medical si nemedical, ambiantei generale etc.

Apropo de Medlife acum 2 ani, cred, am scris o reclamatie pe care am trimis-o prin fax managerului acestei clinici.

Stiu sigur ca a ajuns la el pentru ca acest fapt mi-a fost confirmat de catre asistenta lui dar nu am primit nici un raspuns. Nu mi se pare o atitudine normala pentru cineva care se lauda peste tot in presa cu profesionalismul clinicii pe care o conduce.

Si mie ca si Zaralei nu mi se pare normal sa astept mai mult de 15 minute la o clinica privata si mi s-ar parea inadmisibil sa nu fiu anuntata din timp daca se anuleaza din, motive obiective, o programare. Altfel chiar nu vad care ar mai fi diferenta intre o clinica privata si un spital de stat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

quote:
Originally posted by iubu77

Sunt perfect de acord ca sunt pareri si pareri.. Ca nu am contestat acest lucru. Fiecare in definitiv cere ce vrea pe banii lui..daca si primeste..ok..daca nu.. asta e.. schimba clinica.
Am zis de la inceput ca nu il scuz pentru replica pe care a avut-o. Pt decalarea programarilor pot gasi o scuza dar pt ce a zis,nu.
Pareri si pareri..Oricum mie una care am o parere buna despre el nu mi-o va schimba nimeni si nici celor care au o parere rea.
Mi se pare ca devenim prea pasionale pe acest subiect.
Revin la ideea mea ca niciunde nu este perfect.Fiecare om are si bune si rele. Devenim subiectivi si in sensul bun si rau in functie de situatie..
Ne-am spus parerea..buna,rea..tu ai facut o reclamatie la ei pt aspectul asta, am inteles ca ti-au si raspuns asa ca..se cam incheie situatia..
Hmm ce simteam la 37 de saptamani..In nici un caz nu eram absurda si isterica daca se intarzia un pic programarea( cei drept nu prea mi s-a intamplat).
Si apropos de sistemul perfect..NIMIC nu-i perfect pe lumea asta..nici chiar noi.






AICI COMBATEM IDEI/PARERI..NU OAMENI !

...............NO COMMENT !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Zarala, ma alatur si eu.

NO COMMENT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

vAL ai perfecta dreptate si cu Euroclinic, mai au inca "de lucrat"
insa momentan sunt cu un picior ( hai cu doua :-) ) in fata spitalului life memorial hospital, asta referitor la servicii, programari, respectarea lor, limbajul dcotorilor si al asistentelor, ambianta, linistea in spital, pana si la traficul din spital.....

...ah apropos..mi-am adus aminte, am avut o singura neplacere cu o asistenta de la euroclinic - se "zghaia" la telefon" cu...nu stiu cine,
si eu asteptam sa ma preia..sa-mi inmaneze analizele de fapt.m-am uitat insistent la ea, intre timp a coborat medicul de garda ( era duminica) si am mustrat-o de fata cu medicul
doctorul si-a cerut scuze, ea a ramas muta...m-a servit in continuare cu amabilitate...asta se intampla in august
a trecut timpul si...

...am mai vazut-o o singura data pe aceea asistenta la o ecografie

....surpriza !!! de pe la inceputul lui octombrie (daca-mi aduc aminte exact ) nu am mai vazut-o pe aceea asistenta

cred ca euroclinic sunt mai atenti in selectarea angajatilor

oricum voi naste in curand acolo si am sa va povestesc...cu bune si rele ( sper sa nu am parte de experiente "neplacute" pentru linistea lor, nu de alta )

eu nu fac parte din categoria oamenilor "taci si inghite"..sau "taci si asteapta"..solutii se gasesc tot timpul ca sa-ti rezolvi nemultumirile sau problemele...daca le ai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nici eu nu tac si inghit si nici nu tac si astept. Astept doar daca sunt convinsa ca merita sa astept, daca vreau neaparat sa ajung la doctorul X, un doctor f.bun, etc.

Insa la primul semn de lipsa de respect as pleca si eu urgent si n-as mai veni a doua oara pe acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

No comment si eu..
Ca nu stiu de ce as sta sa suport niste rautati si un limbaj mai de mahala pe aici.
Tota lumea isi spune parerea.Unii mai frumos..altzii mai cum stiu ei..cum poate fiecare..Nu vreau sa polemizez cu nimeni pe aici.Pur si simplu mi-am spus si eu parerea mea pe aici ,la acest subiect.
Din punctul meu de vedere propriu si personal Doctorul Predoi este un doctor minunat si un om deosebit..
Regret si nu pot sa-mi explic aceasta scapare a lui si cu asta basta..
Eu am ales Medlife pt ca imi plac si am fost multumita de ei..si nu in ultimul rand din cauza pretului..ca e mult mai scazut ca la Euroclinic. Si pentru mine orice bnutz conteaza..mai ales ca fac cezariana si la Euroclinic e dublu..
Altfel poate faceam alta alegere..nu stiu. Ca pana la urma ambele sisteme au scapari..ideea e unde te simti mai bine.dar gata ca deja mi-e pana in gat subiectul.
Nastere usoara tuturor oriunde ati naste si sa va bucurati de bebeii vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor, n-am vrut decat sa va prezint si parti bune al dl. dr.
N-am contestat ceea ce a spus, si faptul ca nu trebuia sa spuna asa ceva, dar mie personal avnd in spate ceea ce am scri, imi este mai usor sa trec peste.
Ceea ce a facut Oprescuflore, ca a adus la cunostinta conducerii atitudinea lui, ok, este dreptul ei, si fiecare face cum crede ca este mai bine pe banii lui.
Martie, daca ai fi citit "cearsaful" si ai fi inteles ceva din el, spuneam acolo ca am facut deja o fertilizare in vitro nereusita si ma pregatesc pt. a doua, sper reusita de data asta, deci nu am de unde sa stiu cum te simti la 37 de saptamani, pot doar sa sper ca voi avea sansa asta.
Cristina, multumesc frumos.

Pentru mine, DR. Predoi este si va ramane un mare medic si un mare om.
Nasteri usoare tuturor si multa sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

quote:
Originally posted by iubu77

No comment si eu..
Ca nu stiu de ce as sta sa suport niste rautati si un limbaj mai de mahala pe aici.

Tota lumea isi spune parerea.Unii mai frumos..altzii mai cum stiu ei..cum poate fiecare..Nu vreau sa polemizez cu nimeni pe aici.Pur si simplu mi-am spus si eu parerea mea pe aici ,la acest subiect.
Din punctul meu de vedere propriu si personal Doctorul Predoi este un doctor minunat si un om deosebit..
Regret si nu pot sa-mi explic aceasta scapare a lui si cu asta basta..
Eu am ales Medlife pt ca imi plac si am fost multumita de ei..si nu in ultimul rand din cauza pretului..ca e mult mai scazut ca la Euroclinic. Si pentru mine orice bnutz conteaza..mai ales ca fac cezariana si la Euroclinic e dublu..
Altfel poate faceam alta alegere..nu stiu. Ca pana la urma ambele sisteme au scapari..ideea e unde te simti mai bine.dar gata ca deja mi-e pana in gat subiectul.
Nastere usoara tuturor oriunde ati naste si sa va bucurati de bebeii vostri




nimeni nu a avut limbaj de mahala...

..oprescuflore a inceput in felul urmator subiectul ei "Nu imi puteam permite sa jignesc un cadru medical care totusi a ,,invatat,,6 ani de fac si apoi stagiatura daca nu as fii fost total dezamagita de atitudinea ,,dansului,,."

daca replica de mai sus se considera limbaj de mahala......atunci, nu stiu ce sa zic
poate ne ajuta mai multe fete sa facem o analiza pe text, ca sa vedem concret cine e de acuzat pentru limbaj de mahala.....ca asta, e totusi un acuz ....."un limbaj mai de mahala pe aici.[/b][/b][/b][/b].."

......urmaresc si raspund la acest subiect, pentru ca sincer sunt uimita cu cata inversunare si pasiune .....nu se poate accepta adevarul

repet: aici nu suntem fanii medlife si nici euroclinic ( desi eu personal l-am ales pe cel din urma, iar cand voi avea vreo nemultumire o voi face publica fara sa ma supar daca un alt membru de pe forum este sau va fi, foarte incantat de acest spital)

aici suntem sa discutam despre silviu predoi si lipsa lui de bun simt fata de unul dintre pacienti care PLATEA....cu bani, card, etc

va urez zi buna tuturor si ....cat ami multa linsite...sufleteasca


offtopic: mai sunt aprox 23 ore pana nasc YUPIIIIIIIIIIIIIIII

VINE VINE BEBICA .......ah parca as avea chef de o pizza....sau nu , mai bine nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:



Val, acum am vazut pozele tale cu Mariuca.......e superba, sa-ti traiasca, frumusica si dulcica foc !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Zarala nu stiu ce te face sa crezi ca m-am referit la mesajul lui Flore.. Vorbeam in general..Nu am dat nici un exemplu asa ca nu te mai pripi sa exemplifici ca nu la acel pasaj ma refeream.
Flore mi s-a parut chiar cu bun simt..asa ca nu mai trage concluzii pripite.
Zi buna fetelor..

Mergi la inceput