despre dr SILVIU PREDOI -

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

OK.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Flore este regretabil ce s-a intamplat..ca a zis ca daca nu iti convine sa mergi la un alt spital...
Eu il cunosc personal pe Silviu Predoi (merg cu o amica de-a mea la el) si mie una imi place. S-a intamplat si la noi sa se decaleze programarile din cauza ca a intervenit o cezariana sau ceva in timpul programarilor, astfel incat si programarea ei s-a decalat.
Acuma nu stiu ce sa zic..vezi sunt intamplari si intamplari..
Noi am fost si suntem multumite de el si s-a purtat intotdeauna ff frumos. A avut o atitudine demna de un doctor..
Iti urez nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

flori sa imi spui si mie te rog numarul ziarului si cand apare

mi se pare normal ca atunci cand intervine o cezariana, o operatie, o............orice....sa fii anuntata de acel centru de coordonare "minunat" si sa-ti spuna ca a intervenit ceva....asa cum suna dupa confirmarea programarii, sau asa cum dau mesaj sa anunte ca ai programare in ziua cutare la ora cutare, asa pot suna sa te anunte de intarziere si daca mai doresti sau nu in ziua respectiva ( un spital cu pretentii ......asa procedeaza )

..nu mi se pare deloc normal sa astepti...chiar si cu o revista sau o carte buna ( fara suparare )

...........platim mai mult, mult mai mult decat la stat...tocmai pentru a nu trece prin acele momente "superbe" de stat pe hol

....iar de replica doctorului.....nici nu mai comentez


offtopic : azi am fost la coafor si o doamna de langa mine m-a intrebat unde nasc, i-am zis ca la euroclinic, si s-a bucurat
mi-a povestit experienta ei cu medlife - pe care nu o comentez - ca s-ar intelege pe acest forum a fi barfa de coafor

si doresc sa transmit informatii corecte si utile, nu barfe

in orice caz.....parerea mea..(doar parerea mea)..mai ganditi-va inainte de a merge la acest medlife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Zarala tu oricum nu ai o parere buna despre Medlife.. si mereu ai afirmat acest lucru. Daca tu nu ai fost multumita de ei..nu inseamna ca nu sunt buni.Sunt pareri si pareri.
Eu merg in general la ei si am fost mai mult decat multumita. Am nascut cu Popa Mirela care pt mine este un om deosebit care mi-a salvat copilul. Iar Silviu Predoi este un medic ff bun. Nu il scuz pentru atitudinea pe care a avut-o insa din pacate se mai intampla si dinastea. Nu exista padure fara uscaturi.
Daca tu ai ales Euroclinic nu inseamna ca-s mai cu mot.. Ca iti pot da citate de aici din site cu multe fete nemultumite si patite si de la Euroclinic.
Iar cu intarzierile trebuie sa iti repet ca este un lucru omenesc chiar daca suntem la privat. Daca a venit gravida in stare grava cu 30 min inainte de programarea altcuiva si trebuia operata? Este normal sa se ocupe de pacienta in stare mai grava si sa se decaleze consultatia. Mi se pare perfect omeneste, daca este o situatie care necesita prezenta medicului acolo.
Io nu merg pe ideea ca daca platesc acum sa nu fiu intelegatoare la problemele altora.. Ca exemplu si eu am ajuns la ei intr-o dimineata, cu hemoragie.. De la Municipal ma trimisesera acasa ca nu am nimik. M-am dus la echograf la doamna Chitescu chiar daca nu aveam programare si m-a primit pe mine prima. Celelalte gravide au inteles ca eram intr-o stare grava si nu s-a suparat nimeni ca s-au decalat programarile.
Mi se pare omeneste sa ai intelegere pt astfel de situatii.. Mie aceasta echografie mi-a salvat practic viata bebelusului, pt ca la ei s-a vazut exact cauza si am putut avea parte de un tratament corespunzator.
Nici un sistem nu este perfect.. si pana la urma toti suntem oameni.. acum cu bune cu rele..
Doresc nastere usoara tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Pai la tine au fost motive intemeiate dar la mine nu avea urgenta ,nu avea nici o problema sa raspunda asa ,tocmai ce spuneam ca nu sunt ipocrita sa inteleg un caz care chiar necesita atentie dar una la mana ,el vorbea pe hol cu totul altceva decat profesional (pt ca am auzit)si doi la mana spitalul este spital si are medici de garda la orice ora ,el avea program de consultatii nu era de garda,si orice ar fii fost nu ii dadea acest drept sa raspunda la un asemenea mod .
Tocmai ce ma primit raspuns de la medlife ref. la sesizare ,deci nu au ramas indiferenti,si o sa vada el pe naiba cand va aparea si aricolul in ziar sa vedem daca ii va pica bine,vreau sa gandeasca de 2 ori inainte de a vorbi asa de acum incolo.
Cat despre parerea tuturor ce raspund la acest topic este un forum public si fiecare are dreptul la opinie buna ,rea este optiunea fiecaruia,eu nu spun ca sunt multi medici sau poate toti care la un moment dat au raspuns asa ,dar daca fiecare pacient ar face ceva in acest sens probabil acum ar fii fost mai multi dintre medicii nostrii mai ponderati.
Oricum eu de fel sunt mai luptatoare si nu las lucrurile nerezolvate ,la fel si cu dr de la spitalul elias neonat.POPA nu a fost iertata pt greseala facuta in timpul internarii,dar mi-a cerut scuze ea si intreaga echipa ceea ce multi nu fac si aceea platesc cu ,,reclama negativa,,

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 37sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Flore nu nu tie iti raspundeam cu asteptatul.ci Zaralei careia nu i se parea ok sa astepte deloc...
Sincer regret aceasta experienta a ta cu Predoi..Adica el chiar este ok.. cine stie ce o fi fost cu el in ziua respectiva..
Dar acum daca a sarit calul.. asta e..trebuie sa raspunda.Nu e normal sa faca astfel de afirmatii.

Si eu sunt de felul meu mai justitiara si te inteleg.. Din pacate asa e viata..

Nastere usoara si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Iubu sunt de acord cu tine si eu am nascut tot la Medlife cu dr.Popa un om deosebit si nu am ce sa comentez mai mult!
Credeti ca la Euroclinic sunt toate ok?Ma indoiesc ...fiecare are ceva de povestit ,o experienta mai placuta sau mai putin placuta!
Iar fetelor care sunteti revoltate ca asteptati si platiti mai mult ca la stat nu va obliga nimeni sa nastesti la particular....!!!!!!!!!!!!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

corect sunt pareri si pareri

a mea nu e buna fata de medlife

iar mie nu mi se pare normal sa astept......si ca atare nu astept

....de asta suntem aici sa ne spunem parerile.....BUNE SI RELE



sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor am tot citit mesajele voastre de la deschiderea topicului si initial am zis ca nu vreau sa intervin, dar mi se pare corect sa-mi spun si eu parerea, dat fiind ca este un forum public.
Am fost si sunt pacienta Dl.DR. Predoi de cativa ani, sunt pacienta dansului de pe vremea cand era la spital de stat. Daca stiti cumva sau daca veti ajunge vreodata la Compartimentul de medicina materno-fetala din cadrul spitalullui Titan, unde conditiile sunt asemanatoare unui spital privat, cu saloane cu 4 paturi, televizor, frigider in camera, toaleta la fiecare camera si dotarea compartimentului cu tehnica medicala de ultima generatie, ei bine toate astea au fost realizate cu efortul lui, si mare parte, din sponsorizari obtinute de dansul. Vorbim de dotari de care putea beneficia orice pacienta din tara. Era primul spital de stat care facea fertilizari in vitro (clinica de la Giulesti este privata si functioneaza in cadrul spitalului), la pretul de 2500 ron.
Din punctul asta de vedere, pe voi s-ar putea sa va intereseze mai putin, dar chiar si acolo la spital de stat cand m-am dus la el de Craciun, cu o atentie, m-am rugat de el si m-a refuzat de 3 ori, neacceptand sa primeasca nimic, si nu o faceam din obligatie ci in semn de multumire. Si ca acestea au mai fost multe.
Daca a avut o scapare in ziua respectiva, probabil va suporta consecintele, dar asa cum mai spunea cineva, nu cred ca trebuia facut nesimtit.
Din punctul meu de vedere, ca-l cunosc de mai multi ani, si-l stiu si la stat si la privat, probabil l-ai prins in ziua urmatoare nasterii sotiei sau apropiat acesteia, si fiind si el proaspat tatic, probabil ca la vremea respectiva il interesa mai mult copilul lui decat programarile. Nu trebuia sa raspunda asa, dar eu cunoscandu-l ca om de mai mult timp, cred ca a fost ceva spus la nervi, si sunt convinsa ca va ramane acelasi om mare in continuare.
Va mai spun un singur lucru care pe mine m-a impresionat la el: am facut o fertilizare in vitro cu echipa dansului la spitalul de stat (din pacate nereusita), iar in timpul procedurii, mi s-a comunicat ca daca nu reusim de prima data datorita unor fonduri primite, a doua procedura de FIV va fi gratis. Intre timp el si intreaga echipa s-au mutat la Medlife, m-am programat la dansul, sa vorbesc cu el cand se poate sa fac FIV la Medlife si care sunt costurile, pt. ca fiind sistem privat, automat discutam de alte costuri, iar raspunsul dumnealui a fost: indiferent ce sistem este, oamenii nu s-au schimbat, daca v-am spus ca a doua oara va fi gratis atunci asa este. Nu stiu daca alt medic ar fi facut sau nu acest lucru, dar pe mine m-a impresionat faptul ca nu a uitat ce vorbisem cu 6 luni in urma si si-a respectat promisiunea.
Atata timp cat sunt mai multe pareri bune despre dansul, in final cred ca acestea primeaza, probabil ca datorita situatiei create acum pe viitor va fi mai atent si nu va mai face astfel de afirmatii.

Este posibil ca eu sa nu fiu obiectiva, dar in afara faptului ca am interpretat gestul lui ca pe o greseala din partea lui (si fiecare mai are greseli), nu-mi voi schimba parerea desper dansul.

In alta ordine de idei, costurile la Medlife, nu sunt cu mult mai mari decat la stat, ca atunci cand stai cu orele pe la usile medicilor de stat, si-ti mai da ordine cate o infirmiera sau asistenta unde sa stai si ce sa faci,fiecare cunoaste atitudinea personalului din sistemul de stat, tot ii bagi medicului in buzunar cel putin 500.000 daca nu 1 mil, asa ca 900.000 consultatia la ML mi se pare de bun simt.
Zarala, intr-adevar parerea ta despre Medlife si Euroclinic, o cunoastem. E ok daca tu crezi ca este mai bine la Euroclinic, fiecare trebuie sa aleaga ce este mai bine pt. el. Eu spre exemplu am citit de o pacienta de la Euroclinic careia i s-a lasat in abdomen la cezariana, un camp steril, iar medicul a doua zi a plecat din tara, pe ea operand-o de urgenta dupa 3 zile din nou. Nu mi se pare un caz prea fericit intr-un spital privat unde ai dat 2500 E, tocmai pt. a evita astfel de situatii.
In concluzie, nicaieri nu cred ca este perfect.

Eu personal imi doresc sa reusesc sa raman insarcinata in urma FIV-ului ce ma pregatesc sa-l incep, si sa ajung sa nasc la termen, ca sigur voi alege Medlife.

Va doresc nasteri usoare si bebeii sanatosi si mancaciosi!
Si sa speram ca in viitor nu vor mai exista astfel de situatii in sistemul sanitar din Romania.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

ai tu o clinica a ta unde nu se asteapta ?sau incearca sa imi explici ce inseamna o programare la o ora exacta?de ce se mai planifica daca sunt oameni dispusi sa plateasca si sa astepte ore in sir?stai tu la rand ca pe timpul lui ceausescu daca iti convine pentru mine timpul inseamna bani ,iar raspunsul lui nu este justificat in nici o maniera la nici un mod .
si apropo stiti ce am vrut de fapt in momentul in care am creeat acest subiect :sa dai cautare pe google dupa DR SILVIU PREDOI
si sa apara acest subiect (titlul acestui subiect ).si uite ca este printre primele lui carti de vizita

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 37sapt

Mergi la inceput