despre dr SILVIU PREDOI -

despre dr SILVIU PREDOI - | Autor: alinusha06

Link direct la acest mesaj

Nu imi puteam permite sa jignesc un cadru medical care totusi a ,,invatat,,6 ani de fac si apoi stagiatura daca nu as fii fost total dezamagita de atitudinea ,,dansului,,.
In urma frumoaselor recomandari imi fac programare la medlife pt o vizita ,vroiam sa nasc acolo,ma programez pt vineri la 13.30 la clinica medlife ajung acolo o asistenta draguta imi ia tensiune ,ma cantareste ,imi inmaneaza o fisa cu datele meu si ma,,roaga ,, sa astept ,astept 45 minute ,in cabinet tot intra si iesea medicul stand de vb cu asistentele despre copilul lui tocmai nascut in timp ce in cabinet se afla o pacienta,la un moment dat intra si intreb o asistenta de ce nu se tine cont de ora programarilor imi raspunde ca nu este vina ei ci a doctorului ,(totusi ma aflam intr-o clinica privata ,nu eram la un spital de stat,si aveam pretentia sa mi se acorde o oarecare atentie platind o suma considerabila in urma consultatiei)la un moment dat ,,domnul doctor,,iese iarasi din cab iar asistenta ii comunica ca eu intrebasem de ce nu se tine cont de evidenta prog cat de cat (nu este nimeni absurd sa nu inteleaga ca mai sunt si alte prioritati ,urgente ,15-20-30 minute chiar dar nu o ora cat trecuse pana atunci )la care acest domn lipsit de educatie raspunde cat sa auzim si noi ,,daca nu le convine sa schimbe spitalul,,atitudine de cadru medical,doctor,om la aproape 40 sau chiar mai mult de ani,oameni pe mana carora ne lasam viata sa iti raspounda la un asemenea mod este de-a dreptul inadmisibil.
Nu contest pregatirea si alte atitudini ale ,,dansului,,de-a lungul carierei dar faptul ca mi-a vorbit la un asemenea nivel NU MERITA NICI UN FEL DE CONSIDERATIE.RUSINE DOMNULE DOCTOR (categoric ca am plecat din clinica imediat dar am ramas total dezamagita de atitudinea dansului).

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 35sapt

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Trebuia sa faci o plangere la directiune. Poti s-o faci si acum, chiar pe mail, sa explici ce ti s-a intamplat. Fiind institutie privata, lucrurile ar trebui sa stea cu totul altfel.

Poate nu e cel mai grav lucru ca nu se pot respecta 100% programarile, atunci cand sunt cauze obiective (desi aici din cate zici au fost mai mult subiective), insa e foarte grav raspunsul lui; in mod normal trebuia sa-si ceara scuze de intarziere.

Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

te inteleg perfect
eu am incercat sa spun ca totusi lucrurile nu sunt asa de roz la life memorial hospital - la subiectul "nasterea la medlife" - unde sunt fanii medlife.......
eu am asteptat de fiecare data pe la usi cand m-am dus la medlife - nu mi se pare normal, si nici atitudinea dr predoi nu mi se pare corecta mai ales pentru standardele unui spital privar unde platim ceva bani
sper sa nasti acolo unde iti doresti si sa ai parte de cele mai bune conditii

eu personal am ales Euroclinic

multa sanatate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Flori nasol ce-ai patit,n-ai ce face,asa sunt unii oameni,chiar si doctori....incearca sa stai linistita ca sa-ti duci sarcina la termen,sper sa gasesti un dr si un spital bun,unde sa nasti si sa fii multumita.

Doamne ce-a mai trecut timpul,iti doresc nastere usoara si bb sanatos !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

am spital unde sa nasc si un medic bun care mi-a urmarit sarcina si cu care am o relatie perfecta dar este un spital de stat iar conditiile de acolo le stim cu totii ,doar din acest motiv vroiam sa nasc la privat,dar asta este mergem inainte ce putem face............
Cat despre plangere imi pare f tare ca nu am facut-o dar ma durea spatele atat de tare asteptand atat ca numai puteam ,pe mail am incercat dar nu au o rubrica ceva,topic cu sugestii si reclamatii,inca lucreaza la site .
Cate desre scuze ce sa mai vb ...........asa era frumos ,dar lipsa educatiei si-a spus inca o data cuvantul, am mai fost in clinica la dr Briceag si la fel sa decalat putin prog .progamarilor dar avand bun simt si-a cerut scuze 5 minute cred dar nu toti medicii stiu sa isi respecte pacientii.


Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 35sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

oprescuflore, nu te inteleg, de ce nu faci plangere, frumos, in scris? Daca erai la stat aveai scuza ca fac plangere si nu se va intampla nimic, dar asa? Trebuie sa schimbam odata pentru totdeauna (ce basme spun) atitudinile astea.

Eu am patit-o la o clinica particulara, unde am medicul de familie, dar nu de la medici, care sunt super, ci de la o asistenta de 20 de ani (!!!). Eram gravida in vreo 4 luni, venisem sa-mi ia sange, eram nemancata, am stat, am stat, iar am asteptat, tipa vorbea ba cu prietenul la tel., ba se tiganea cu vreo colega asistenta, pleca, aparea dupa 15 min. timp in care nu se fac recoltari, ma rog.

La un moment dat, i-am zis ca sunt gravida si simt nevoia sa beau apa, sunt anemica si sa-mi zica si mie cat mai dureaza ca daca mai dureaza o ora, vin alta data.

Atat mi-a trebuit, a sarit ca arsa, mi-a zis ca stie dosarul meu medical si ca n-am nici pe dracu, eu facand tratament pt. anemie ani si ani de zile. In fine, nu s-a potolit, a devenit tot mai birjareasa, cer e ca-mi crescuse tensiunea de puteam sa omor pe cineva cand am iesit de-acolo.
Am sunat-o pe dr. mea de fam, desi era sambata, culmea e ca ea chiar venea la clinica, am asteptat-o si i-am povestit, ca sa ma descarc, nu ca aveam de gand sa fac ceva. Ea mi-a spus ca asa e de felul ei, ca i-a mai facut cineva plangere si m-a sfatuit sa fac si eu acelasi lucru.

Am facut plangere, nu-ti spun ca la 2 zile, am fost anuntata ca i-au redus salariul cu 10% pe trei luni, i-au retinut si bonurile de masa, am primit tel. de la sefa ei care m-a intrebat daca doresc sa i se desfaca contr. de munca, depinde cat de grava consider eu abaterea salariatei lor.
Deci daca ziceam "da" zbura de acolo.

Nu iti ia decat 10 minute sa scrii cam ce ai scris si pe forum si sa inmanezi plangerea directiunii.

Nu e normal ce se intampla. Iar din partea unui dr. e foarte grav, suntem satule ca si gravide sa fim tratate ca vitele in staul, de aia zici ca dai niste bani, ca sa-ti vorbeasca cineva frumos, pe langa faptul ca-si face meseria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

bine ,eu oricum am luat legatura cu cineva de la ziarul adevarul si ii voi face publica atitudinea,dar voi incerca sa trimit un mail ceva in care sa le explic ce si cum sa intamplat,ca imi pare asa de rau ca nu am facut asta cand am fost acolo dar oricum nu voi lasa lucrurile asa .

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 37sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zarala spune:

uite ca se poate..sa avem curaj sa spunem ce gandim !

incepem sa devenim si noi .........mai civilizati si cu un pic mai mult curaj !

bravo !

iti doresc multa sanatate si succes.......nastere usoara !

offtopic:
eu mai am 3 zile pana am sa-mi tin in brate .YUPIIIIIIIIII !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

poti face o plangere la info@medlife.ro
eu le-am scris si am primit raspuns in aceeasi zi, chiar doua raspunsuri

Cristina, sigur in curand
in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Flori, in primul rand iti doresc o nastere usoara!

Se pare ca acest doctor nu duce lipsa de pacienti daca ii este indiferent cine sta si cine pleaca de la el. E foarte bine c-ai plecat daca nu ti-a convenit ce-a spus, la fel as fi reactionat si eu. Si e dreptul tau sa faci o plangere "oficiala".

Acum sper sa nu te derajeze ce cred eu: totusi nu te-a jignit direct, nu te-a facut "mare nesimtita", pe cand tu ii spui asa pe un forum public. Inteleg ca esti dezamagita, e normal sa vrei sa povestesti si altora experienta ta, il poti trece chiar pe lista de la subiectul "Doctori de care sa te feresti", dar totul pana la a-l insulta.

Si eu asteptam uneori si o ora la doctor in timpul sarcinii si cu alte ocazii, nimic neobisnuit. Mai ales daca merita sa astept (la un doctor f. bun), n-aveam nimic impotriva. Citeam o revista si nici nu simteam cum trece timpul.

martie, la tine a fost altceva. Asistenta aceea, pe langa faptul ca nu si-a facut treaba, a mai vorbit si urat cu tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

eu nu puteam astepta o ora si nici nu mi se parea normal o data ce ma aflam la o clinica privata ,mergeam la spital la stat unde luc el daca aveam timp de asteptat ca acolo este normal sa stai ore in sir se poarta ,dar aici o intreaga echipa se ocupa de programari si coordonari ca totul sa fie cat mai practic si comod nu? sau cel putin asa ar trebui,mi se pare ca nu este suficient ca am spus aici pe forum parerea mea ref la atitudinea lui ,am facut si plangere si va apraea si un articol in ziar ca sa il asigur ca mai sunt oameni care nu se lasa calcati in picioare ,si data viitoare cand va dori sa jigneasca sa se gandeasca de 2 ori inainte sa o faca.

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 37sapt

Mergi la inceput