liposuctie,operatii estetice,etc

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Am facut liposuctie la inceputul anului, asa ca sint disponibila sa raspund la intrebari. Zonele abosorbite au fost pulpele la interior si exterior, in spate sub talie, pe lateral (lovehandels) si la genunchi pe interior. Liposuctia nu e metoda de slabire ci de sculptare. Nu e recomandata dupa o cura de slabire drastica, de fapt pacinetul trebuie sa aibe o greutate constanta in ultimii ani. Sint multumita de liposuctia mea, corpul e proportionat, picioarele arata frumos, arat supla datorita proportionarii.
N-am avut dureri, am simtit cam o luna, n-as numi-o durere, ceva cam ca o febra musculara mai puternica, tot cam intr-o luna au trecut si vinataile, iar la doua luni am avut momentul wow!
Daca e sa imi para rau de ceva, e doar ca n-am facut-o mai demult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Giani, ma bucur sa aud ca te simti bine si esti multumita de rezultat.
Si eu vreau pulpa interior, exterior si genunchi gamba si coapsa inerior.
Imi poti trimite poze inainte/dupa?
Te roooooog!
adresa: paula.solomon@yit.fi
pupici
Aaa, cit a costat? Cite "zone" au fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by Dianaa77

Salutare!

Sunt mai noua pe aici, dar am intrat sa va spun ca eu peste 2 saptamani chiar fac operatia asta. Am mai trecut prin cateva operatii estetice, asa ca genul acesta de operatie pentru diminuarea grasimii e una dintre cele mai usoare. In State unii o fac in pauza de masa(asta ca sa vezi cat de ocupata-i lumea!). In Ro insa, doctorii te tin de obicei de pe o zi pe alta internat.

Ce va pot spune este ca probabil impactul e mare cand ai mult de dat jos si dupa nu ai un regim de viata cat de cat sanatos. In schimb pentru cei care au de dat jos vreo 2-3kg, nu e nici o problema. Citisem intr-o revista antipropaganda la genul acesta de operatie si spunea o proaspata operata ca s-a simtit ca lovita de tren(cum o fi aia?). Eu spun ca e normal sa ai soc fizic si psihologic daca te duci sa dai jos 10kg. Apoi am urmarit pe Discovery un reporter curios despre ce simti si cum treci printr-o astfel de operatie si a fost filmat cand si-a facut-o si el. La el a fost doar anestezie locala(nu cred ca a fost prea placut,se cam stramba fara sa se poata controla), insa dupa 2 ore se intorsese deja la hotel si statea in pat, dupa cum ii fusese recomandat. El se incadra in categoria care avea niste "muffins". Cam pe acolo ma situez si eu, adica am un colacel la burta care merge de jur imprejur si imi strica linia taliei,asa ca vreau sa il dau jos. Probabil unele veti spune de ce nu fac sport sa il dau jos. Well...am incercat si asta,combinat cu diete, insa sunt unele zone de unde oricat ai lucra nu se mai da jos. Ce vedem noi la divele astea de fitness e basm. Si apoi mai e si partea cealalta a vietii..sunt prea ocupata cu serviciul iar cand am timp liber prefer sa ies cu familia, sa calatoresc, nu sa stau intr-o sala de gym.

Oricum, va voi spune mai multe dupa ce fac operatie, celor care sunt interesate.



Abia astept sa aud impresii. As vrea sa stiu preturi.
Ai fost la consultatie inainte?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Kulta, pt coapse recomand masaj anticelulitic si impachetari cu termosudatie. Sunt minunate! daca faci 20 de sedinte vei arata ca un super star, pt ca tu ai greutate normala.

Eu cunosc personal un baietel care a ramas fara mama datorita lipsuctiei. Femeia era f frumoasa, dar se simtea nitel grasuta.
A MURIT LA 3 ZILE DUPA OPERATIE .


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by Sabina

Kulta, pt coapse recomand masaj anticelulitic si impachetari cu termosudatie. Sunt minunate! daca faci 20 de sedinte vei arata ca un super star, pt ca tu ai greutate normala.

Eu cunosc personal un baietel care a ramas fara mama datorita lipsuctiei. Femeia era f frumoasa, dar se simtea nitel grasuta.
A MURIT LA 3 ZILE DUPA OPERATIE .


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina, ingrozitor. Ai idee ce complicatii a facut? De ce-a murit?
La mine, interior coapse, nu merge cu nimik. Am incercat multe metode dar...nici un rezultat. Cit despre pulpe, nici atit.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

a facut un cheag de sange care s-a deplasat la inima....o tragedie infioratoare.
Ai incercat parafango si n-a mers?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by Sabina

a facut un cheag de sange care s-a deplasat la inima....o tragedie infioratoare.
Ai incercat parafango si n-a mers?


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Buna, nu stiu ce-i parafango. Imi poti explica?
Pot face ceva avind in vedere ca nu locuiesc in Ro si n-am acces a tot felul de impachetari:(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Buna,

Eu am niste probleme de sanatate mai speciale si din cauza lor am necesitat remodelare corporala la o gamba (adica adaugare ... nu scoatere de tesut).
Din cauza ca am refuzat categoric implant cu silicon medicul a ales varianta implant cu grasime.
Prin urmare am la activ 2 liposuctii: una acum vreo 8 ani (la coapsa stanga) si una acum 5 ani (abdomen, solduri).
Recunosc ca daca nu era musai nu le-as fi facut dar asa...am luat partea buna a lucrurilor.
Se poate spune ca dupa timpul trecut pot vorbi si despre urmarile unor operatii de acest gen.
Ei bine, eu una nu ma pot plange.
Sa nu va imaginati ca sunt vreo silfida sau ceva de genul asta dar corpul meu desi in general dolofan arata bine pentru ca este bine proportionat.
Avand in vedere ca nu am facut operatiile pentru a slabi (ci pentru a obtine cantitatea necesara de grasime) am colaborat foarte bine cu medicul si i-am ascultat toate sfaturile. A luat de peste tot de unde a crezut de cuviinta dar numai cat a crezut el necesar in asa fel incat rezultatul sa fie placut ochiului chiar si peste ani.
Inainte de operatii aveam burtica vizibila...dupa a disparut. In acesti ani am mai variat ca si greutate (in limita a 5 kg) dar burtica nu s-a refacut niciodata. Am un abdomen plat, frumos, fara galme.
La fel coapsa stanga e frumos proportionata.
Cel putin la mine rezultatul s-a pastrat si de la operatii incoace m-am ingrasat sau am slabit proportional si frumos. Urmele sunt aproape invizibile, le vezi numai daca stii despre operatii si le cauti.
De atunci m-au examinat multi doctori si aproape nici unul nu si-a dat seama de ele.
Aaaa...apropos de durere...e adevarat, doare dar nu e asa de negru dracu. Eu ultima operatie am facut-o cu cateva zile inainte de Craciun. Sa nu credeti ca de Revelion am stat acasa...am participat la o petrecere unde, desi nu m-am zbantuit ca de obicei, am fost totusi cat de cat activa.



"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

quote:
Originally posted by Rallu

Buna,

Eu am niste probleme de sanatate mai speciale si din cauza lor am necesitat remodelare corporala la o gamba (adica adaugare ... nu scoatere de tesut).
Din cauza ca am refuzat categoric implant cu silicon medicul a ales varianta implant cu grasime.
Prin urmare am la activ 2 liposuctii: una acum vreo 8 ani (la coapsa stanga) si una acum 5 ani (abdomen, solduri).
Recunosc ca daca nu era musai nu le-as fi facut dar asa...am luat partea buna a lucrurilor.
Se poate spune ca dupa timpul trecut pot vorbi si despre urmarile unor operatii de acest gen.
Ei bine, eu una nu ma pot plange.
Sa nu va imaginati ca sunt vreo silfida sau ceva de genul asta dar corpul meu desi in general dolofan arata bine pentru ca este bine proportionat.
Avand in vedere ca nu am facut operatiile pentru a slabi (ci pentru a obtine cantitatea necesara de grasime) am colaborat foarte bine cu medicul si i-am ascultat toate sfaturile. A luat de peste tot de unde a crezut de cuviinta dar numai cat a crezut el necesar in asa fel incat rezultatul sa fie placut ochiului chiar si peste ani.
Inainte de operatii aveam burtica vizibila...dupa a disparut. In acesti ani am mai variat ca si greutate (in limita a 5 kg) dar burtica nu s-a refacut niciodata. Am un abdomen plat, frumos, fara galme.
La fel coapsa stanga e frumos proportionata.
Cel putin la mine rezultatul s-a pastrat si de la operatii incoace m-am ingrasat sau am slabit proportional si frumos. Urmele sunt aproape invizibile, le vezi numai daca stii despre operatii si le cauti.
De atunci m-au examinat multi doctori si aproape nici unul nu si-a dat seama de ele.
Aaaa...apropos de durere...e adevarat, doare dar nu e asa de negru dracu. Eu ultima operatie am facut-o cu cateva zile inainte de Craciun. Sa nu credeti ca de Revelion am stat acasa...am participat la o petrecere unde, desi nu m-am zbantuit ca de obicei, am fost totusi cat de cat activa.



"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."



Imi pare rau sa aud ca ai avut probleme dar in acelasi timp ma bucur sa aud ca ti le-ai rezolvat. Poti dezvalui numele medicului, clinicii si cit a costat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Doctorul se numeste Badea Octavian si e un om de nota 10. Eu una nu am nimic sa-i reprosez, s-a purtat impecabil cu mine si rezultatele sunt uimitoare: dintr-o fata care n-a purtat fusta pana la 20 de ani, acum numai in mini-uri si sunt si admirata, nu mai e nevoie sa merg cu capul in pamant pe strada.
Are clinica lui dar numele o sa il dau pe privat pt. ca sa nu se considere reclama.
Cat despre pret...asta e mai complicat sa zic... Nu stiu exact ce preturi practica clinica cand e vorba NUMAI de liposuctie.
Eu eram unul din cele cateva cazuri mai complexe asa ca am platit la pachet: scoatere grasime, bagare grasime (asta se baga cate putin si in repetate randuri ca sa ramana cat mai multa la locul cu pricina), etc.


"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput