bretelele la pantaloni se mai poarta?

bretelele la pantaloni se mai poarta? | Autor: clarrice

Link direct la acest mesaj

Am primit niste bretele foarte dragute dar imi dau seama ca nu prea am mai vazut de ceva vreme sa se poarte bretele. POate, totusi, nu am fost eu prea atenta in jurul meu.
Oricum imi plac tare multe si as vrea sa nu le uit prin vr'un sertar, prin casa, asa ca am sa incerc sa le gasesc niste pantaloni potriviti.
Daca va pricepeti mai bine, va rog sa-mi dati un sfat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

eu cred ca daca tie iti plac asta e cel mai important...pina la urma nu trebuie sa fii in pas cu moda, ci sa fii imbracata cu gust.



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Poarta-le cu incredere!
De curand mi-am cumparat niste jeansi dintr-aia evazati cu bretele si arata super :p
Chiar si o fusta dreapta cu talie inalta si bretele care se incruciseaza la spate, o port cu un tricou si se vede foarte frumos.
Am gasit foarte multe haine cu bretele in magazine anul asta, deci se poarta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

Multumesc tare mult pentru raspunsuri!
O sa le port cu incredere, mai ales ca am gasit si o pereche de pantaloni potriviti.
Lorenza, in ce sens "e o chestie de varsta"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by clarrice

Multumesc tare mult pentru raspunsuri!
O sa le port cu incredere, mai ales ca am gasit si o pereche de pantaloni potriviti.
Lorenza, in ce sens "e o chestie de varsta"?


Adica,dupa mine,asa cum le poarta adolescentele,coborate,nu mai merge dupa o anumita varsta.Asta am vrut sa spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarrice spune:

Chiar ca nici nu ma gandisem ca se pot purta si asa bretelele. Dar, in cazul asta nu mai sunt functionale absolut deloc, sunt exclusiv de fite. Se pot purta si dupa o anumita varsta in felul asta, insa cu riscul de a adopta un loock a la Neti Sandu. Acum, cred ca depinde de atitudine, mai mult decat de varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Mie Netty Sandu imi inspira mila,e jalnica.

Mergi la inceput