ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-28

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata fetele,
Din pacate,nu am vesti bune : anunt z1. Asta e, merg inainte, ca alta solutie nu exista ! Din pacate pentru mine, dezamagirea e din ce in ce mai mare pentru ca imi pusesem mari sperante in lunile astea de dupa laparo.Mai ales ca nu avem probleme prea mari, nici eu nici sotul. Dar asta e, sper sa imi revin repede. As fi vrut sa fac inseminare luna asta, insa e plecat Tutu exact in perioada in care eu ovulez. Asa ca ratez inseminarea luna asta. Insa in aprilie sper sa fie in tara in perioada mea fertila ca sa o pot face. Ma tot gandesc daca n-ar fi fost mai bine sa fac diphereline-ul, daca am luat decizia corecta.
Alexutza, e o dulceata minunea ta de fetitza. Sa fie sanatoasa si sa va bucure toata viata ! Privind-o, ma gandesc ca nici un sacrificiu nu e prea mare ca sa ajungem toate sa simtim ce simti tu cand o tii in brate ! Pup mamica fericita si fetitza dulce !

Va pup pe toate

magdita
http://tt.lilypie.com/lQvGp2.png
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

alexia ce-mi vad ochii????
sa va triasca minunata Natalia, sa fie un copil fericit si sanatos, restul , ti-am mai zis, uiti tu pana la bb 2. felicitari ca e cuminte si mancacioasa, asa sa ramana
magda nu dispera, cum ar fi sa fie tocmai asta luna, exact pt faptul ca nu se potriveste socoteala din targ cu aia de acasa.
ioanadeja la mine poti sa-i zici burtoi, nu mai e burtica. fetelor, intr-o luna de zile, adica de la inc. lunii a 6-a pana la inc lunii a 7-a, burta mea a explodat cred ca tudorica e un fat frumos. ma bucur ca vezi bb-ei multi, sa se fixeze pe retina si sa vizualizezi cu putere
lucia, mada, aerlilian,anca, monicatoata lumea de altfel

a venit toamna...cu un bebe albastrutudor!!!
27+
drumul lui bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

MagditaIti scriu rapid pentru ca mi-e tare somnic,deh, bebe seamana cu sotul, mi se face somn repede si ma trezesc dimineata devreme. Exact prin ce treci tu acum, am trecut si eu. laparo acum 6 luni, incercari intense, monitorizate, contact sexual dirijat..ma gandeam ca cu cateva puncte de endo trebuie sa raman imediat dupa...Si nu am facut Dipherelin, eram sigura ca voi ramane...dar nu s-a intamplat...si cu cat trecea luna dupa luna, ma indoiam si ma mustram ca nu am facut Diphe, pana cand in disperare de cauza am incercat IA cu stimulare( am mers pe mana unei clinici cu experienta in Fiv) si am reusit din prima..De unde si concluzia, ca nu din cauza endometriozei nu ramaneam, ma gandesc ca ori nu aveam ovocite de calitate, ori canalul cervical are anticorpi sau e pur si simplu infundat. la inseminare medicul s-a si m-a chinuit un pic pana sa poata intra in uter. Nu zic ca asta ai avea si tu, ca toate suntem diferite, dar eu zic sa nu pierzi timpul cu un singur medic, care nu e, mergi la o clinica unde il inlocuieste cineva, unde se lucreaza in echipa, incearca o IA, schimba medicatia la stimulare, o sa te simti mai bine cand nu va trebui sa astepti, cand vei fi in actiuneNormal ca faci cum simti, dar o idee nu strica
IoanatugsSunt bine, am avut cateva zile cu intepaturi in burtica si trebuia sa schimb pozitia, imi faceam griji pt bebe, dar cred ca se cuibarea si mai bine.Acum sunt bine, ma supara din cand in cand greturile, dar 2 zile da, una nu, deci am pauza de respiro. incerc sa mananc cat mai des si variat, dar nu prea imi arde de nimic.Dar nu am scazut in greutate si cred ca e bine.
Va pup pe toate si va doresc sa va iua la odisee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Fetelor va invit la un nou capitol aici

Astept fiv-uletul norocos de martie-aprilie 2008

Mergi la inceput