Medicament homeopat pt energie

Medicament homeopat pt energie | Autor: andicu

Link direct la acest mesaj

Ce stiti sa-mi recomandati pt mai multa energie? ceva homeopat sau naturist..Coenzima Q10 e buna la ceva? sau stiti altele?
AM un bebe de 7 luni care e ca Duracell si ziua si noaptea si deja ma resimt cam tare; sunt fara putere, fara chef, nu-mi arde de nimic, nici macar cand mai primesc ajutor de la mame , nu vad decat patul in fata ochilor!
Multumesc anticipat.



Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip de Sarbatori
Filip la 6 luni
Cum crestem noi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Buna,
homeopatia se bazeaza pe tratarea individului si nu a bolii, deci nu trebuie sa incerci toate remediile de care auzi, mai bine mergi la un homeopat, o sa fie interesanta discutia;
despre coenzima Q10, nu stiu ce sa zic, mai mult pentru protectia cardiovasculara,
daca nu mai alaptezi poate niste Supradyne,
succes, si eu as avea nevoie de un energizant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Sunt mai multe medicamente naturiste care ar da randament, dar poate un medic ar fi mai in masura sa ti le prescrie.

Pana atunci iti dau eu cateva exemple, care n-au contraindicati di n cate stiu eu.

A-Z Vitamine - contime vreo 27de vitamine si minerale
ACEROLA
ACTIVAL MAX
ADAPTOGEN
APILARNIL PROPOLIS SI POLEN
BIOFORCE
ARGILA

Se gasesc la plafar multe dintre ele. Este un plafar mai special la Sf. Gheorghe in statie.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

quote:
Initial creeata de andicu
sunt fara putere, fara chef, nu-mi arde de nimic, nici macar cand mai primesc ajutor de la mame , nu vad decat patul in fata ochilor!




Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip de Sarbatori
Filip la 6 luni
Cum crestem noi



Indicat ar fi sa faci o vizita la med. de fam. daca e chiar asa de grav. Oboseala excesiva("nu vad decat patul in fata ochilor") poate fi semnul unei afectiuni. Cred ca o sa-ti recomande analizele de rutina.
Pt. inceput: manaca obligatoriu o masa de fructe, dimineata. Alimentatie bazata pe legume crude si fructe.


Poate te ajuta:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101910&whichpage=1
Acum cateva luni am cerut si eu ajutorul dar aveam alte probleme + oboseala. Nu am vrut sa intreb medicul de familie fiindca stiam ca imi spune sa fac analize. Nu am luat nimic atunci, am incercat sa-mi revin fara ajutorul produselor. Abia de 3 zile am inceput sa iau omega 3 si de astazi calciu(vesnica mea problema) - produse din mag. naturiste.
Mai am un defect: tb. sa renunt la "drogul" meu, cafeua.

Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Va multumesc.
O sa vb si cu dr de fam. Si eu sunt dependenta de cafea , dar nu beau decat 2 cani pe zi.
N-am mai facut analize din ultimul trim de sarcina, dar nu stiu daca ar fi ceva mai serios decat oboseala..
Aaa, la SUpradyn nu m-am gandit, o sa intreb dr meu.






Andicu mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)
Filip de Sarbatori
Filip la 6 luni
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

La Spirulina s-a gandit careva? Pe mine asta m-a pus pe picioare... si ....

FITI MAI BLANDE CU VOI FETELOR!- adica menajati-va ca daca nu aveti grija voi de voi.....nu are cine !
Si drumul e luuuung pana creste puiu mai marisor....

Mai lasati totu' balta si cand doarme puiu, dormiti si voi! asa se reface energia.
Ca daca toate sunt ca din carte si voi stoarse de vlaga, cine mai are putere sa se bucure de viata?

O supravietuitoare- mama de 2 pui mari

Mergi la inceput