Informatii utile Constanta 13

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

maria08: am o cunostinta care a focut monitorizarile aici la lutesti si fiv la bucuresti, la MNL, s-a prins din prima, dar din pacate a fost sarcina fara embrion si saptamana trecuta a trebuit sa o chiureteze. Imi pare rau k acesta persoana nu este membra a forumului nostru k sa poti discuta mai multe....Oricum stiu k diagnosticul ei era legat de trompele infundate,dar nici sotul nu avea o spermograma excelenta...Mai stiu si k nu vor renunta, caci faptul k a ramas din prima a incurajat-o mult, asa k atunci cand vor obtine ok-ul vor mai incerca....


mari_lolutza: tinem pumnii pt testul de maine...sa fie II....

va pup pe toate si va astept la odisee...

Madalina 24
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Neatza!!!!

Mari_lolutza, asteptam vesti!!!!!!!!!!



Un weekend relaxant!!!
toate fetele!!!

aniversare nunta; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Tin pumnii strans, strans sa fie cu ochisori!!!



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Sa-mi fie rusine! Deja la pagina doi si eu nici o postare!
AngeliquedeS sanatate multa lui Pupi!
madaluta sper sa ne mai intalnim cat de curand!
mari_lolutza hai iubita cu o veste buna ca mare nevoie avem!
dear_bambie
ioana_p76 multumim pentru noul capitol!
maria08 citind mai demult la acesc capitol m-am decis catre FIV, dupa care , cititnd mai aprofundat m-am decis catre FIV in Ungaria. Daca vrei pot sa-ti explic cum si de ce pe PM.

Despre mine: am terminat cu analizele, au iesit foarte bine toate, saptamana viitoare plec la unguri pentru un consult si pe la sfarsitul lui februarie incep stimularea pentru FIV nr 2.
Va multumesc pentru urari!

la constantence!


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Fetelor, ma doare burta de mor. Mi-a venit ciclul. Asta e. Incep o noua stimulare. Sper sa fie bine. toate fetele care mi-au scris: madaluta, crisis81, angeliquedeS, dear bambie, ioana p76, dar si pe celelalte. Succes tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

quote:
Posted - 02/02/2008 : 15:09:51
--------------------------------------------------------------------------------
Fetelor, ma doare burta de mor. Mi-a venit ciclul. Asta e. Incep o noua stimulare. Sper sa fie bine. toate fetele care mi-au scris: madaluta, crisis81, angeliquedeS, dear bambie, ioana p76, dar si pe celelalte. Succes tuturor.

mari_lolutza

offf

Madalina 24
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Azi incep iar stimularea cu 2 closti. Sint in z 3 de ciclu. Pentru z 8-10 am gonal f. Martea viitoare ma prezint la echo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Mari mult succes de data asta! Iti tin pumnii!
Daca tot faci stimulare, incercati cumva si o inseminare, ce ti-a zis dr.( Lutescu, parca, nu?)
Dearbambi tu cand mergi la dr. pt monitorizarea ovulatiei? Ai incercat si cu teste de ovulatie?

toate fetele!

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna.

Mari_lolutza, multa bafta!!!Suntem alaturi de tine!!!!!!!
Ioana , am folosit teste de ovulatie, dar nu ma pot baza pe ele, tot echografia este baza. Monitorizare nu cred ca mai fac,voi lua o pauza, voi merge totusi in Z17 la doctor, adica pe 8 feb, sa vedem dc a fost sau nu ovulatie. Intre timp, am fost la dna dr Soescu, care este o draguta, am fost foarte incantata, mi-a dat tratament ptr 3 luni, i-a dat si sotului tratament ptr o luna si il continua si pe cel dinainte, despre care a spus ca este foarte bun ptr infertilitate. Va repeta spermograma la inceputul lui aprilie. Mi-a spus sa mananc mai putina carne(pui, peste, vita), sa beau lactate si foarte multe fructe si legume. Iar sotul sa manance carne mai multa, lactate mai putin, fructe si legume la greu si sa renunte la after shave, macar o luna si sa nu mai foloseasca spray-ri, parfumuri pe piele. Se pare ca sunt foarte estrogene si feminizeaza barbatul.
Tratamentul ma va ajuta sa ovulez natural si sa imi regleze CM.
-Quartz D10(D6)-3 granule de 2xzi
-Sepia 9- 3 granule dimineata; pauza primile 3 zile ale CM
Sotul:- Nux vomica-3 granule dimineata


Dupa 3 luni voi merge la control, sper ca pana atunci sa se intample minunea.

toate fetele!

aniversare nunta; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Dragele mele prietene, incurajarile voastre imi fac deosebit de bine. Va multumesc din suflet si sa va ajute D-zeu.

Mergi la inceput