Regasiri (2)

Regasiri (2) | Autor: desiree

Link direct la acest mesaj

(1)


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Regasiti-va prietenii si faceti-va prieteni noi!

Bine ati venit!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Multam' de capitol nou.
Desiree am raspuns la intrebarea ta la primul capitol nu l-am vazut la timp pe acesta.
Doamne ajuta!


In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dodo-pui

Multam' de capitol nou.
Desiree am raspuns la intrebarea ta la primul capitol nu l-am vazut la timp pe acesta.
Doamne ajuta!


In oraselul copiilor

am vazut, multumesc

ma gandeam ca varza ar fi bine sa ii dau asa pe la vrei 2 ani, poate chiar mai devreme, si de aia te-am intrebat
aaa, daca ii face rau, da, cred ca o eviti, varza fermenteaza rau in burtica!





Si ingerii au nevoie de ajutor







Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Da il fermenteaza.Si eu i-am dat cat a fost mai mic dar acum nu mai pot.Si ma doare la propriu sa-l vad chinuindu-se el nici putand sa zica exact cel doare.Acum a inceput sa arate locul.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Desiree, multumim de capitol nou. Eu incepui sa scriu inainte sa faci tu capitolul ca mai dadeam ture si pe la bucatarie, si cand il trimisei, imi dadui seama ca sunt pe dinafara.
Il re-scriu (copiez) mai jos.


Alexandra, imi pare rau sa aud ca aveti atatea probleme de sanatate. Nu dispera, trebuie sa apara soarele si pe strada ta. Si ai grija cu spatele ca mai ai multi ani de-acum incolo nevoie de el. Cine stie, poate mai tarziu reusesti sa faci si tu un tratament ceva. Parintii mei faceau in fiecare an.
Desiree, spor la aranjat apartamentul. Mai ai mult? Nu vrei sa ti-o trimit pe nora-ta sa te ajute la curatenie? E rapida, termina totul in doi timpi si trei miscari. Si apoi n-o mai rogi a doua oara sa te ajute ca nu-ti mai trebuie.

Si Iulia mananca cascavalul singura, tine felia in mana si musca. Acum eu cred ca mesteca partial, dar deocamdata eu ma declar multumita. Si pe olita sta, chiar si cate o juma de ora si nu mai vrea sa se dea jos de pe ea. Dar ea inca nu spune ca face ceva, nici inainte, nici dupa.
Acum iar o lovi diareea. Ii dadui deja un plic de smecta si sper sa nu mai faca nimic in noaptea asta. O trecui pe regim: orez, morcovi, ceai de menta. Inca nu face febra. Sper sa fie de la dinti.
Asa ca s-ar putea sa am o noapte cam grea.
Va pup.
O noapte buna tuturor


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006
Petrecerea de 1 an a Iuliei
Botez Iulia, Metamorfoza
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dodo-pui

Da il fermenteaza.Si eu i-am dat cat a fost mai mic dar acum nu mai pot.Si ma doare la propriu sa-l vad chinuindu-se el nici putand sa zica exact cel doare.Acum a inceput sa arate locul.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor

Si ingerii au nevoie de ajutor






nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa il doara pe octavian ceva (burtica) si sa planga si sa nu poata (stie) sa imi spuna sau sa imi arate! cred ca e teribil de frustrant, dodo!adica el abia a invatat unde e burtica si daca ii spun unde e mi-o arata la cutu-cutu nu la el, adica stie el ceva dar nu cred ca mi-ar putea arata (acum) ca il doare! cine stie de cate ori plange el de durere de ceva(burta,masele, etc) si eu habar n-am ca il doare ceva?


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

angi, citisem mai si dincolo, nu imi scapa nimic..da, as fi bucuroasa sa imi trimiti pletoasa ca ajutor de nadejde pe aici, ei ii pun mopu in mana si octavian ii arata cum se tine matura si farasu si gata pot sa stau si eu linistita ca ma ajuta copiii!

mai avem, mai avem..next step punem geamuri la balcon si camera bb ca sufla alizeul pe la gaurele!

apoi trecem la corpuri de iluminat (daca mai raman bani) astea imi plac mie cel mai mult, cand intru prin Praktiker primul loc ma duc la lustre sa vad ce modele noi au mai adus...sunt innebunita sa ma plimb printre veioze, aplice si lustre de toate formele si culorile! de fi-miu nu-ti mai zic!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna seara, toate sfaturile , parerile, experientza, etc etc foarte utile si bine de tinut cont.
david nu mai varsa, i-am facut supa de legume cu carne de pui toate blenduite si ii dau putin cate putin. nu mai are nici febra, scaunele cat de cat sunt normale insa acum tuseste ca un magarush..stiti voi tusea aia si are muuulti muci care nu sunt curgatori. maine aflu rezultatul la urocultura si ii voi face si acele controale pt linistea mea si a lui totodata..cam atat..cred


dolores si David Cristian -22.11.2006-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

O saptamana cat mai frumoasa de la CT.
Dolores Davidutzul si pe mamica lui.
Doamne ajuta!

In oraselul copiilor




Si ingerii au nevoie de ajutor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

buna sa va fie inima!

am revenit si eu dupa un sfarsit de saptamana fara chef...de nimic.ieri copchii au fost tare agitati,aici s-a schimbat vremea brusc si ei simt asta,reactioneaza ca atare,ca si atunci cand e luna plina.fetelor a batut un vant de pocneau placile de pe bloc.asa ca ieri chiar am fost bucuroasa cand i-am vazut in pat.sophia a fost ceva mai agitata si fara somn.am scos-o aici in sufragerie unde s-a jucat pana la 12 noaptea dupa care bibe....s-a mai marait dar in final a adormit.

joi mergem la vaccin,mi-e groaza sa ma gandesc.cand vad cate reactii dau vaccinurile astea si cat au mai tras si alte fete cu bebeii....eu cu doi,ce ma fac?sper insa sa fie asa de bine cum a fost de fecare data cand au facut vaccin.

DOLORES....tinem pumnii pt rezulatul analizelor.ce bine ca incet-incet david isi revine si cu papica si cu starea generala.santeti pe drumul cel bun si asa sa o tineti.la spital aveti interdictie ...

ANGI.....ultima poza cu iulia pe care clar nu am ratat-o,iti spun ca initial m-am uitat mult mai atent sa vad daca nu cumva ai fotografia vreo papusa.stii de care papusa vorbesc?de alea din portelan,poate ai vazut macar la tv daca nu chiar si prin magazine.acuma nu stiu daca sant si in romania dar aici sant si toate seamana cu iulia.eu as mari poza aia si as inrama-o.poate pt tine e ceva obisnuit sa o vezi asa cu parul ravasit dupa baie,dar crede-ma ca este o poza absolut superba,analizeaz-o mai bine si tu,ai sa-mi dai dreptate...

DODO.....voi ce mai faceti azi,cu ce va delecati?bogdanelu' mai tuseste?pupici de la noi toti pt amandoi...

ROXANA....tu chefuiesti inca?bagi ceva poze?tu ce mai dai de mancare la copii,ca eu una nu mai stiu ce sa mai gatesc...asteptam veeeeesti!!!!

DESIREE.....stai sa-ti spun cum te vad eu.tare tare tare curajoasa.asa din povestirile tale,esti... ce sa mai!in privinta lui octavian ma refer.eu aici nu gasesc cascaval.sant tot felul de branzeturi,dar nu la gust cum e cascavalul de acasa.nu sant rele dar chiar nu stiu de care sa le dau.ce fel de lapte sa contina?stii cumva?

ALEXUCA....mii de pupici lui mark.si tie ca sa nu fii cumva dezamagita de mine...

MIRONA.....tu cand ai de gand sa te descalti de clapari?sau ati si ajuns deja acasa?cand vii?dar nu scrii pana nu atasezi si poze...

ROANA....tu cum te mai descurci?ca tare "terminata" te dadeai in ultimile mesaje...

mai fetelor....voi dati lapte din comert(nu ma refer la formula...de fapt si ala e tot din comert :))...lapte de vaca din comert,le dati?ca spre exemplu eu am mai pus in piureul de cartofi...acu nu stiu daca ei sant chiar pregatiti sa-l si bea...stiti ceva de varsta propice pt a putea bea lapticul de care vorbesc?

Mergi la inceput