Nasterea la Spitalul EUROCLINIC !!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

Imi pare tare rau ca nu am ales euroclinic ,si am pierdut timpul asteptand prog la predoi - on om de joasa speta ca dr eu personal nu il pot numi,dar sper ca veti fii voi multumite si va merita pana la ultimul banut ,ca si daca dai mai putin la medlife si ,,stai sa citesti carti pe la usa doctorilor,,pe mine una nu ma avantajeaza astfel de situatii ,comportamente ,teorii si mari reusite ,daca ai fost imbecil o data esti for ever ,asta este pricipiul meu .

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 37sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicolest spune:

Oprescuflore,
Imi pare rau pentru experienta ta dar nu fi suparata, oricum mai ai putin pana nasti.....tot cu predoi?
Sa stii ca topicul tau a avut succes si a indrumat mai multe persoane catre Euroclinic.
Am fost in vizita acolo si conditiile de cazare sunt mai bune ca la Medlife (baie proprie, rezerva single, televizor, internet, clima, frigider,paturi cu telecomanda, buton de alarma sa chemi asistenta, diverse dulapioare etc) dar oricum pentru mine confortul conteaza mai putin. In schimb camera in care sunt bebelusii nu are geamuri, asta si pentru faptul ca la ei functioneaza sistemul rooming in.
Acum m-am inscris si la Scoala parintilor unde primesti multe informatii.
Pupici... si nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

eu am asteptat si mai mult de o ora la euroclinic si ma duceam destul de des in timpul sarcinii. Dr. mea venea direct de la spital si ba erau urgente, ba era trafic, in fine, prima oara m-am cam plictisit ca nu era nici tv-ul deschis si era doar o revista Burda de acum 1 an. Si da, am asistat o data la o situatie cand o tipa a plecat suparata pentru ca nu se respectau programarile. Am continuat sa merg la ea pentru ca la momentul respectiv era singurul medic care parea sa aiba habar de problema mea.
Nu am nascut la euroclinic deoarece aceeasi dr. pe care totusi o respect in continuare nu mi-a dat nicio sansa sa duc sarcina la termen si a insistat sa nasc de urgenta destul de mult inainte de termen. Cu specificarea ca la euroclinic oricum nu puteam naste pentru ca se feresc de prematuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinusha06 spune:

nu nici vb cum crezi ca as putea naste cu predoi la experienta neplacuta pe care am avut-o?eu aveam si am un medic exceptional care m-a supravegheat toata sarcina dar vroiam sa nasc acolo doar pt ca sunt conditiile mai bune ca la un spital de stat acesta era singurul motiv,nasc cu Miciner Silvia de la cf2 (cea cu care a nascut bahmuteanca poate stii),voi naste marti pe 04.03,sper sa fie ok.
sarcini usoare si bebici sanatosi

Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum 38sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Mie imi spusese o prietena care a nascut la Euroclinic ca a avut o nota de plata uriasa, ca i-au taxat absolut tot. Cand mi-a zis suma m-am crucit si m-am dus la Filantropia. Chiar asa este? Din cate mi-am dat seama conteaza foarte mult si fee-ul medicului care opereaza. Dar inca ma mai gandesc la Euroclinic pentru bb2, peste 1-2 ani.


Flori, nastere usoara!!!


fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by zarala

felicitari !!!! sa va traiasca fluturasul !

ma bucur pentru tine , multa multa sanatate.
eu voi naste la euroclinic in feb peste 2 sapt cu dna doctor roxana constantin, mana a doua - dinu alexandru, si anestezist costache steriade.nu stiu cine e neonatologul
poti sa-mi spui cum ai nascut prin cezariana sau nastere normala si cum a fost? ai colaborat cumva cu veunul din emdicii mentionati mai sus?
sper sa fie bine
o seara buna

zarala




Zarala, eu am nascut la Euroclinic cu dr Petrache (cezariana) si cu dr Steriade - anestezist. A fost fenomenal!! Dr Steriade e absolut genial. Daca iti spun ca mi-a facut anestezia peridurala si n-am simtit ABSOLUT NIMIC n-ai sa crezi, dar eu jur ca asa e. Si mi-era cam teama de anestezie, asa ca eram super concentrata pe asta. A fost superb, o experienta minunata si sunt sigura ca asa va fi si la voi! Nastere usoara si bb papacios!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Fianna, vezi ca pe site-ul lor au toate preturile. O cezariana e cam 2000 de euro, poti sa vezi si cit costa ecografiile, analiezele, tot ce te intereseaza. Nu sint sume mici, dar pnetru cine are banii astia ar fi si pacat sa ajunga sa nasca intr-o mizerie de maternitate de stat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Natasa, multumesc, ma uitasem pe site. De aici si nelamurirea mea cu ce stiam de pe site vs nota de plata. M-am gandit ca poate fiecare doctor are alt tarif si ce au pus pe site e o media. Tipa care mi-a zis ca a platit foarte mult nascuse cu Peltecu.

Maine naste Flori! Noroc si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Felicitari Yobebe!
chiar nu te-a costat mult, avand in vedere ca ai avut cezariana si camera VIP (cazarea inca a unei persoane)

Eu am nascut in noiembrie- natural cu epidurala (cu dr. Gherasie si dr. Steriade).
Am stat de vineri la pranz pana duminica la pranz.La externare mi-au cerut in jur de 53 mil.; dupa vreo luna si ceva m-au informat ca au uitat sa-mi adauge si pretul pt. anestezia peridurala (externarea fusese duminica si era personal mai "rarefiat",nu au verificat tot ). Suma totala a fost de aprox. 58 mil. Am avut camera standard (oricum, singura in camera).Eu am fost f. multumita, tot personalul cu care am venit in contact a fost f. dragut si prompt la orice cerere

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RSilvia spune:

Anacami, mersi de informatii. Si eu vreau sa nasc la Euroclinic prin luna mai tot natural cu epidurala (sper sa nu existe contraindicatii). As vrea sa te rog sa-mi dai niste detalii cu privire la cum a decurs epidurala: la ce dilatatie ti-a pus-o, ce ai simtit dupa aceea (ai mai simtit contractiile sau nu) si cat a durat efectul, mai precis daca in timpul nasterii ai avut dureri foarte mari, moderate, deloc...
Ah, si inca ceva, daca nu te deranjeaza: ti-au facut epiziotomie? Daca da, ti-au facut-o ca a fost nevoie sau se practica preventiv ca si in alte spitale?
Scuza-ma ca te-am bombardat cu intrebari, dar esti printre putinele care au nascut natural la Euroclinic din ce-am citit eu pe-aici si nu vroiam sa pierd ocazia.

Silvia 7+ si Andrei (22.06.2006)

Mergi la inceput