Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

1001 lucruri de facut intr-o viata

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

monixy
membru incepator

Romania
bucuresti

483 Mesaje
12 Prieten(i)

Trimis la - 26/01/2008 :  12:33:50 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite monixy un Mesaj Privat

1001 lucruri de facut intr-o viata

traim in prezent , dar gandim si la trecut si la viitor , deci avem o filozofie de viata , iar verbul "a face" este cel mai des folosit(implicit sau explicit) . in cautarea fericirii , putem face un infinit de lucruri ,universal valabile sau doar personal valabile ,poate fi interesant sa observam diversitatea lor , ce ziceti?
universal valabile : familie si copii sau cel putin partener de viata ,prieteni , studii si bani si un model spiritual.
personale :sa tin un jurnal al celor mai frumoase/amuzante momente din viata copiilor mei si sa il dau la majorat , sa calatoresc , sa invat sa dansez , sa plantez un copac si sa-l vad de-a lungul anilor cum creste , sa fie al meu si sa stau la umbra lui , sa fac o colectie de fotografii ale celor mai impresionante locuri si momente si sa le asez pe peretii casei , ca tablouri .
voi ce vreti sa faceti ? (evident , ce se poate destainui public , si ceea ce depinde in intregime de voi , nu dorinte gen :castig la loto , sanatate ,dragoste , viitorul copiilor).

numai ganduri bune !

ps. : se admit si glumele
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
april
april
floare de cires

Donator desprecopii.com
 Montserrat, undeva, candva
4339 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 26/01/2008 :  15:14:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat
vreau sa privesc Terra din cosmos...o singura data
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

kokiy
Responsabil cu distractia

Donator 1 Iunie 2010Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sate
 Romania, BUCURESTI
2636 Mesaje
81 Prieten(i)
Trimis la: - 26/01/2008 :  16:35:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui kokiy Adauga semn de carte la raspuns Trimite kokiy un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by april

vreau sa privesc Terra din cosmos...o singura data

ce frumos , am auzit ca se vor face si excursii pe Marte tre' sa ma trezesc,mie mi-ar trebui o mie de ani lumina sa strang banii de excursie.
Raman la lucruri mai pamantesti .M-as multumi daca as invata o limba scandinava si sa fac o chestie din asta http://alexandre.alapetite.net/cv/photos/19990730-alexandre-alapetite-1.jpg
d-alea universal valabile le cam am,mai trebuiesc unele imbunatatiri pe ici colea(nu ma refer la sot si copii) , dar merge si asa

Kokiy,mami de Claudia (12dec.2001)si Razvan (8 iunie 2007)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
tusferi
tusferi
membru junior

Romania, Bucuresti
851 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/01/2008 :  19:53:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luitusferi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tusferi un Mesaj Privat
... sa vad templul Petra din Iordania, Taj Mahalul din India si Marele zid chinezesc, sa imi iau brevet de scufundator si sa fac scuba diving in cele mai exotice mari si sa fac white shark cage diving in africa de sud. Cred ca mai am si altele dar astea mi-au venit primele in minte.

Va pup si va doresc sa va realizati visele!

"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel
dana_e
dana_e
membru incepator

Donator desprecopii.com
 Romania,
354 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/01/2008 :  20:03:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidana_e Adauga semn de carte la raspuns Trimite dana_e un Mesaj Privat
- sa stau o noapte intreaga treaza pe un virf de munte si apoi sa ma uit cum rasare soarele.
- aceeasi actiune dar pe malul marii

atit de usor si totusi atit de greu de realizat. lenea o sa ma omoare...

www.help-ema.puls-il.ro - povestea Emei
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/ - bijuteriile printesei Ema
danis
danis
membru junior

Donator proiect ursici
 Romania
1098 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/01/2008 :  20:22:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danis un Mesaj Privat
sa spun te iubesc

sa zambesc

sa cant

sa dansez

sa-mi cresc nepotii

sa ma ocup de gradina mea plina de flori - bineinteles ca stau la bloc, intr-un apartament cu multe ghivece cu plante, carora sotul meu le spune empatic ... brusturi

povestea nasterii:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104532

stefany_p
membru junior

Canada, Montreal
1000 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/01/2008 :  00:55:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite stefany_p un Mesaj Privat

sa inot cu delfinii
sa vizitez toata lumea

amyarabella
membru incepator

Austria, wien
443 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 27/01/2008 :  02:34:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui amyarabella  Trimite mesaj yahoo luiamyarabella Adauga semn de carte la raspuns Trimite amyarabella un Mesaj Privat
Sunt multe :
-sa plantez bradul din ghiveci sa sa il vad cum creste alaturi de baiatul meu,
-sa dau burta jos
-sa iau carnetl de conducere(sa fac scoala mai intai)
-sa termin scoala de scuba diving si sa ma intorc in Australia
-sa il invat pe Stefan(baietelul meu) toti pasi de dans pe care ii stiu
-sa am indeajuns bani sa infiez un copil

arm mai fi multe.....o sa mai revin

mami Amy si bebe Stefan
danutz
danutz
Mami de Maria-Sa

Romania, bucurestiBUCURESTI
1705 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 27/01/2008 :  09:07:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanutz Adauga semn de carte la raspuns Trimite danutz un Mesaj Privat
Eu le impart in doua, cele care tin exclusiv de mine si cele pentru care ma rog la Dumnezeu.
Din cele care tin exclusiv de mine:
- sa calatoresc;
- sa-mi construiesc o casa cu gradina, unde sa plantez brazi, panselute si regina noptii;
- sa evoluez spriritual.
Din cele pe care numai Dumnezeu le stie si pentru care eu ma rog sa am parte:
- sa fim sanatosi, baietelul meu in principal si apoi noi ca sa-l putem creste;
- sa ne dea armonie si intelegere in familie;
- sa ma indrume sa pot face alegeri corecte, mai ales in ce-l priveste pe baietelul meu;
- si daca nu cer prea mult...inca un copil!

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

fulguleti
Oliv75
Oliv75
membru junior

Donator proiect ursici
 Romania, bucurestiBUCURESTI
521 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/01/2008 :  17:34:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Oliv75 un Mesaj Privat
1. sa fac mai mult bine decat primesc;
2. sa-mi invat copiii sa fie darnici si blanzi;
3. sa vizitez atat de multe tari incat atunci cand ma intalnesc cu prietenii, ei sa gandeasca cam asa "iar vine asta si ne povesteste despre excursiile ei fantastice"

restul de la 4 la 1001 le scriu data viitoare

daniela_b
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania
2574 Mesaje
11 Prieten(i)
Trimis la: - 27/01/2008 :  18:26:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite daniela_b un Mesaj Privat
Sa-mi sarut copii seara, la culcare.
Sa-mi imbratisez toti membrii familiei ( cu tot cu socrii) si sa le spun ca-i iubesc asa cum sint.
Sa-mi imbratisez mama in fiecare zi si sa-i spun "multumesc".
Sa-mi ajut prietenii de fiecare data cind ei au nevoie.
Sa beau ceai cu aroma de mar si scortisoara, cu cine mi-s dragi, in fata unui foc vesel si afara sa ninga linistit.
Sa cutreier o padure si sa zaresc un animalut salbatic ( de preferinta unul care sa nu ma manince) sau... ma multumesc si cu niscaiva pasarele cintacioase...
Sa daruiesc zimbete multor, multor copii si oameni mari.
Sa scriu o poezie foarte frumoasa.
Sa ma scald in Laguna albastra islandeza.
Sa vad cum vin pe lume niste puisori de pisica ( sau de orice animal domestic sau nu , la mine acasa sau la mine in curte.
Sa am curaj de absolut fiecare data cind gresesc, sa spun: iarta-ma!
Sa-mi fac o gradina de ierburi aromatice rare si sa inventez retete fantastice cu ajutorul lor!
Sa vizitez locuri ascunse, nepatrunse inca de pasul omului ( cam riscant dar...teribil de atragator)
Sa schimb cursul lucrurilor rele ( alta naivitate de-a mea) si sa ma schimb chiar si pe mine daca sint rea...
Sa ma las prada emotiilor pina mi se taie respiratia ( in sensul bun al cuvintului).
Sa gasesc al treilea trifoi cu patru foi ( fac colectie, am deja doua...ooo, poate cistig la loto...poate, daca o sa si joc)
Sa salvez un suflet sau o viata.
Sa invat sa cint la pian ( ma multumesc si cu cele mai simplute cintecele).

Le-am scris cam amestecat si m-am hotarit sa ma opresc aici...ca daca ma apuc ...hehe, chiar ca scriu 1001...

www.helpsonia.com
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com