Clipe fericite.

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Nu mai incerca sa cauti adresa.

Hazul,
Am privit din nou fotografiile voastre. Ai doi copii minunati. Imi place asa de mult povestea vietii lui Lucas (de fapt amandoua povestioare), felul cum tu povestesti si exprimi sentimentele personajelor, incat mi-a venit o idee si anume sa le scot la imprimanta si sa le citesc puiului meu. Imi dai voie?
Am primit deseori intrebari de genul: Ce faci daca ai sa ramai gravida? Intrebarea mi se parea prosteasca si inutila, dar de fiecare data am raspuns: ,,As fi foarte fericita,,. Acum cand am citit povestile tale stiu ca acel raspuns nu a fost deloc gresit.
Multa sanatate si fericire!



Aici avem si noi poze de cand era Lau meu era bebe pana in prezent
http://www.onetruemedia.com/shared?p=4c51cee17c2e19b163d691&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hazul spune:

quote:
Originally posted by cons

Nu mai incerca sa cauti adresa.

Hazul,
Am privit din nou fotografiile voastre. Ai doi copii minunati. Imi place asa de mult povestea vietii lui Lucas (de fapt amandoua povestioare), felul cum tu povestesti si exprimi sentimentele personajelor, incat mi-a venit o idee si anume sa le scot la imprimanta si sa le citesc puiului meu. Imi dai voie?
Am primit deseori intrebari de genul: Ce faci daca ai sa ramai gravida? Intrebarea mi se parea prosteasca si inutila, dar de fiecare data am raspuns: ,,As fi foarte fericita,,. Acum cand am citit povestile tale stiu ca acel raspuns nu a fost deloc gresit.
Multa sanatate si fericire!



Aici avem si noi poze de cand era Lau meu era bebe pana in prezent
http://www.onetruemedia.com/shared?p=4c51cee17c2e19b163d691&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email




Cons, mi-au dat lacrimile citindu-ti postarea.
Binenteles ca poti sa citesti povestile puilor mei puiutului tau
Ti-as sugera insa sa treci peste explicarea procedeului de fecundare in povestea MatheeiIn privinta intrebarilor inutile si prostesti uneori, nu le baga in seama. Unii din cei care nu au facut nici un efort sa aiba un copilas, iau viata in ras din pacate. Cred ca totul li se cuvine si ca e normal, firesc si simplu sa ai copii. Eu am incetat sa-i mai bag in seama si sa-i mai las sa ma afecteze Puii mei sunt ai meisi D-zeu mi i-a dat mie pentru ca eu sunt mama lor si nimeni altcineva
Fiecare din noi avem drumul bine trasat si fara sa ne dam seama il urmam. Ma bucur din suflet pentru fiecare copilas care ajunge intr-o familie unde este iubit si unde invata ce este dragostea.
Eu am avut emotii inainte sa nasc, pentru ca toata lumea imi spunea ca o sa vad eu acum "diferenta", ca e "altfel" cand e "sange din sangele tau". Imi pare rau sa-i dezamagesc pe acesti oameni dar eu nu am simtit nici o diferenta. Ba din contra , ma rugam la DD sa o iubesc pe mamutza asta mica la fel de mult ca si pe Lucas, pentru ca dupa ce l-am avut pe el simteam ca sunt "intregita" si ca inima mi-e "plina"
Ca sa nu mai vorbesc de felul in care se iubesc ei doi. E ceva care nu se poate descrie in cuvinte. Cand vine banditul acasa eu si tacsu nu mai existam pentru mamutza mica si invers. Aceasta este dragostea neconditionata. Aceasta este de fapt DRAGOSTEA. Cand nu "gandesti", ci traiesti ceea ce simti.
PS. Ti-am admirat puiul Este frumusel foc!!! Sa va traiasca si sa aveti parte de multe multe clipe fericite impreuna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Multumesc, Hazul!
O sa fiu atenta ce o sa-i citesc puiului meu.

L-am dus la mama cateva zile, pentru ca am avut probleme mai mari la serviciu. A fost la o distanta de aproximativ 80Km. Cand vorbeam cu el la telefon, imi tot repeta:
,,Mami, sa vi sa ma iei acasa la mine!" sau
,,Mami sa vi sa ma iei acasa la noi!" sau
,,Mami sa vi sa ma iei acasa la tine!".
L-as mai fi lasat, dar dorinta lui era si a mea ,,Sa fiu aproape de el". Eram fericita ca ma doreste atat de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Hazul,
I-am citit puiului meu, povestea vetii lui Lucas, asa cum ai scris-o tu. Nu stiu ce a inteles, dar a doua zi mi+a cerut sa-i spun povestea cu baietelul si cu DD.



http://www.onetruemedia.com/shared?p=4c51cee17c2e19b163d691&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

am citit cateva din postarile voastre si va felicit. sa va traiasca puiutii! promit sa le citesc pe toate cand voi avea timp, dar ma grabesc sa va impartasesc si bucuria mea, a noastra de parinti (conteaza oare ca suntem adoptivi? eu zic ca nu!)cum sa nu ne topim cand ne spune ca suntem "cei mai buni parinti din Univers!" sau ca "toti copiii si-ar dori asa parinti ca voi!". fetita noastra isi cunoaste povestea si singura ei poblema, acum la aproape 7 ani, este ca o "deranjeaza" faptul ca nu a crescut la mine in burtica si de ce a fost asa de rea femeia care a nascut-o si a lasat-o in spital. dar e fericita ca noi am gasit-o si am adus-o acasa. are in permanenta vorbe alese pentru noi si ne topim cand le ascultam. chit ca uneori e linguseala vrand sa scape "turma" in urma unei prostioare facute. dar chiar daca ne mai supara uneori, ca deh, e copil si mai face una-alta nefacuta, suntem ferm convinsi ca noi, nu am fi dat nastere unui copil cum e ea. pentru noi, e deosebita si e clar ca ne-a fost harazita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Astazi am fost foarte fericiti. Am mers impreuna cu matusa Claudia la gradinita. Laurentiul meu era numai un zambet. A fost foarte vesel ca si-a reintalnit colegii de gradinita, dar si foarte bucuros ca s-a intalnit cu doamna educatoare. Eu m-am umflat in pene de fericire cand il vedeam pe puiul meu asa de fericit. Doamne ce saraca mi-ar fi viata fara puiul meu!
Am pus 2 foto noi in album, le-am facut dis de dimineata, inainte de a pleca la gradinita.
Va pup si va urez ca fericirea mea s-o aveti si voi dragi mamici!

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Toate clipele petrecute cu fetita mea sunt fericite,nu imi imaginez cum ar mai arata viata mea fara ea.Pustie,trista...Cand nu e acasa mi se pare ca nu are suflet apartamentul,caci de fapt ea este sufletul casei..Azi,de exemplu,am fost foarte fericita pentru ca a fost atenta la ora de dans si a laudat-o profesoara.Sunt tare mandra de micuta mea dansatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Happiness, da ai dreptate toate clipele petrecute langa puisorii nostri sunt clipe fericite, numai ca unele dintre ele divin pentru noi memorabile.
Ieri l-am dus la gradinita pe piciul meu. Am cam intarziat motiv pentru care am ajuns ultimii. Cand am intrat in clasa si l-au vazut copii pe Lau, au inceput toti sa alerge la Lau meu , l-au luat in brate si ii ziceau:
,,Lau ai venit la gradinita". Era cat pe ce sa cada jos de atatea imbratisari.
Am fost asa de bucuroasa ca primeste atata iubire de la colegii lui, incat nici nu va pot spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Ieri citeam ceva in timp ce puiul meu se juca cu masinutele. A inceput sa fredoneze ceva in timp ce se juca. Cinta:
Eu sunt fericit, la,la la....
Eu sunt fericit, la,la laaaaaaaaa.

Ce pot sa-mi doresc mai mult decat sanatate, iar voua fetelor multa sanatate, fericire si o cafea virtuala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Zilele trecute, nu mi-am dus puiul la gradi' pentru ca a fost racit.
Aseara i-am pregatit hainutele pentru gradinita. Cand a vazut, a venit la mine si mi-a zis:
,,Multumesc mami pentru ca mi-ai pregatit hainutele. Da sa te pup!"
M-am topit toata de fericire.

Mergi la inceput