Clipe fericite.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

Ieri, piciul meu s-a trezit din somnul de pranz mult mai repede decat de obicei, asa ca l-am dus inapoi poate-poate mai apuca o ora de somn. Dupa oracaieli cu "lasa-ma" su "nu nani", intr-un tarziu s-a linistit si s-a intors cu spatele la mine.
Nu trece un minut ( in care eu asteptam sa cada in somn profund) ca simt ca-mi cauta mana si o ia sa se inveleasca cu ea.
Apoi s-a intors si mi-a luat mana in brate, ca pe ursuletul de plus.
Apoi mi-a luat mana si si-a facut-o perna sub cap.
Apoi m-a muscat de mana. M-a pupat unde m-a muscat. Mi-a zambit sagalnic si mi-a zis " 'coala mama".
Asa ca ne-am ridicat si am plecat sa ne jucam.

asta a fost felicitarea lui de martie: mana mea - acoperamantul si perna si jucaria lui.

ioana, mama lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Cons, sa stii ca mai exista un subiect pe aceasta tema! Poate ar fi bine sa le "lipim" ca sa vada toata lumea ca noi mereu ne laudau cu ai nostri!

Eu am stiut de felicitarea cu poza, am platit-o . Puteau macar sa ne faca o supriza...

Oricum, sunt rasplatita din plin: fiu-meu ma cere, din cand in cand, in casatorie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Rozi, n-am nimic impotriva. Crede-ma nu am stiut. Daca vrem sa strigam fericirea pe care o simtim alaturi de puiuti si puicutele noastre de ce sa nu o facem. Noi, mamele adoptive ne intelegem mai usor trairile si stim ca ele vin din interiorul nostru fara pic de minciuna si prefacatorie. Asa ca hai sa ne unim! Hai sa ne povestim lucrurile acestea minunate care ni se intamla zi de zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

Uite Rozi, ce frumos a scris Ioanaalice:
acoperamantul si perna si jucaria lui.
Nu-ti dau lacrimile de fericire, fericire care este a lui Ioanaalice dar care este si a noastra a tuturor pentru ca o simtim si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by cons

Uite Rozi, ce frumos a scris Ioanaalice:
acoperamantul si perna si jucaria lui.
Nu-ti dau lacrimile de fericire, fericire care este a lui Ioanaalice dar care este si a noastra a tuturor pentru ca o simtim si noi.


Ba da, imi dau lacrimile la fiecare poveste frumoasa, dar ma abtin sa ma dau de gol ca am devenit asa sensibiliosa .

Si toate aceste momente simple ne ridica pe culmi de fericire in care, sa fim sincere, cred ca fiecare a avut teama ca nu va ajunge .

... as mai putea sa va povestesc cum imi zice zilnic Victor, cand il iua de la gradi: "mi-a fost dor, dor, dor de tine, mami!", desi tot eu il dusesem dimineata si desi stau cu el tot timpul cat nu este la gradi.

Sau, texte de genu': "draaaaaagostea mea! inima mea! sufletul meu!" (astea cred ca-s preluate din telenovele la care se mai uita bunicile , dar tot imi place [

Va pup cu drag si vreau sa mai citesc povestirile voastre, printre lacrimi de emotie. Si mai sper ca toate acestea sa le intareasca si sa le dea putere de lupta viitoarelor mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

of tu rozi... vezi de ce te iubesc eu asa de mult ?
iar de vic, nici nu are sens sa mai zic ceva
"sufletul meu ! dragostea mea !" e deja proverbial !!!

despre noi ce sa va zic ? dovezi de dragoste din partea lu' fii'mea sunt nenumarate, dar cea mai simpatica faza e cand se apropie sotul meu de mine sa ma imbratiseze si alexa se repede catre el urland "nu ! du'te ! meu mamiiii !!!"
iar cand ma prinde in brate si ma strange si ma pupa "cu tzoc"... ma topesc !!! si nici nu'mi pot imagina viata fara ea... si nici nu'mi pot imagina un alt copil in locul ei... clar, doar alexa putea fi copilul meu !!!






mami de brotac roacker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:






ioana, mama lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali-clau spune:

Intr-adevar induiosatoare povesti,de fapt nu povesti ci realitatea.Visez si eu la ziua cand voi avea si eu puiutul mult visat ,sa pot sa va poestesc din ,,clipele fericite " traite alaturi de el sau ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by Ali-clau

Intr-adevar induiosatoare povesti,de fapt nu povesti ci realitatea.Visez si eu la ziua cand voi avea si eu puiutul mult visat ,sa pot sa va poestesc din ,,clipele fericite " traite alaturi de el sau ea.

Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.


Sa-ti ajute Dumnezeu si tie, si tuturor celor care isi doresc copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Si puiul meu a avut serbare de 8 martie vinerea trecuta si am primit la sfarsit un plic cu pozele facute special pentru mama... cu pupicul de rigoare! A crescut fata mare... insa acuma ne luptam cu otita si tuse de o luna plina de mucozitati vascoase... nu mai iesim la liman!


Mami si Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput