DETALII DR LUIS MENDEZ

DETALII DR LUIS MENDEZ | Autor: Fournicutza

Link direct la acest mesaj

Salutare

Vreau sa merg la o consultatie premergatoare unei sarcini la dansul.Ce imi puteti spune?tb sa ii spun istoricul meu ?mentionez ca am facut o operatie ERAD pt indepartarea leziunilor provocate de hpv cu un lat dr.sa ii spu sau doar daca e cazul?credeti ca l-ar deranja?
va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

de ce sa-l deranjeze? cred ca tb sa spui absolut tot ca sa-ti cunoasca istoricul f bine. eu am fost de cateva ori la el (pt ca da consultatii si la medlife) dar mi s-a parut cam....rece desi e ciudat sa ai alte asteptari de la un ginecolog barbat :). ideea e ca nu m-a mai atras sa continui cu el. am auzit ca e profesionist dar parca nu-mi place ca in timp ce ma consulta sa povesteasca nustiu ce cu asistenta...prefer in continuare dr femei cel putin la capitolul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Eu am fost la acest medic si nu prea a reusit sa ma ajute sa duc o sarcina la bun sfarsit. Si am pierdut doua de cand sunt la el. Superficial si nu isi dai interesul prea mult. este calm, e adevarat dar e bun pt gravidele care nu probleme nu pt cele cu risc. Eu am renuntat sa mai merg la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

in ultima saptamana de sarcina am plecat intr-o seara la medlife pt ca nu imi mai simteam copilul. acolo am dat peste acest dr. nu mi-a lasat deloc o impresie buna. nu a vb deloc cu mine, m-a suit pe masa, apoi a ascultat copilul cu o palnie. dupa vreo 10min a zis da, e bine, mergeti jos si achitati consultatia. asta a fost TOT.

si trecand peste, la orice medic ai decide sa mergi este bine sa il informezi despre tot istoricul tau. daca simti nevoia sa dai nume, fa-o, daca nu, nu. daca te intreaba el, ii poti spune fara probleme.


diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fournicutza spune:

da.aveti dreptate!m-am convins pe propria piele ca sa zic asa. voi la cine mergeti?mie mo-a spus cine va de el si vazand ca e in fiecare zi la med life m-am grabit.clinica si spitalul arata forate bine (am u\aruncat in ochi), dar nu stiu la ce dr de acolo sa merg. ma sfatuiti va rog mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Si eu l-am nimerit pe Mendez cand am ajuns la urgenta in sapt 33 cu sangerare usoara. Si pe mine m-a ascultat cu palnia aia de lemn vreo 10 min si ma apasa tare de imi venea sa ma urc pe pereti. Nu mi-a spus absolut nimic mie, mi-a cerut sa o sun pe dr mea, a vb cu ea si i-a spus despre ce e vorba si a intrebat-o pe ea ce sa faca. Mie nu mi-a spus nimic. Sincer nu mi-a facut o impresie prea buna.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007)


www.flickr.com/photos/brazuca22/2149302612/" target="_blank">poze cu gogoshik noastra

Deni la 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Eu auzisem despre Mendez numai de bine..dar vad ca aici nu stau lucrurile prea roz..
Eu am nascut Cu Popa Mirela de la Medlife..insa stiu ca ff buni de la ei sunt Silviu Predoi si Pelinescu- pt probleme mai delicate.. Stiam ca si Mendez e ff bun.
Acum tu poti merge la el.. Sa-ti faci o parere(s-a masi scris despre el la nasterea la Medlife- nasterea unei stele)sau poti alege alt medic de la ei.
Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wildrose2283 spune:

despre Mendez numai de bine! am nascut cu el la inceputul lui 2009 si a fost super intelegator, deschis si a stiut exact cum sa procedeze cu bebe care nu se dadea iesit din burtica (ajunsesem la 42 de saptamani). Nu a vrut sa provoace nasterea pt ca a spus ca pot aparea probleme.Pot spune ca a avut f multa rabdare cu mine, mi-a raspuns la orice intrebare i-am pus, si fff important e un doctor calm, nu un crizat cum am mai intalnit. In final am nascut natural. A venit si stat langa mine toata noaptea (de la 3 pana la 9:40)desi il chemasem de acasa. Extrem de atent si se vede ca are f multa experienta. F ok din toate punctele de vedere! Cel mai relaxant a fost momentul in care si-a pus bandana cand m-am urcat pe masa de nasteri. Cred ca e doctorul cu cea mai cool colectie de bandane:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fiona67 spune:

Dr Mendez a fost data afara de la Medlife pentru ca a uitat un instrument in burta unei paciente si biata fata a trebuit sa faca histerectomie totala. Prof. Pelinescu i-a cerut demisia in aceiasi zi in care au operat-o pe pacienta care era deja in prag de septicemie.
Din pacate acum e la Regina Maria, dar asta e sistemul medical din Romania...
Si eu am nascut cu el la Medlife, in timpul sarcinii mi s-a dezvoltat un fibrom care a ajuns rapid la un diamentru de 7 cm. Dupa operatie nu mi-a dat nici un fel de recomandare post-operatorie pentru fibrom, respectiv supraveghere ecografica din 6 in 6 luni, asa ca dupa 1 an jumate am ajuns si eu la histerectomie totala. M-am operat la Municipal.
Sfatul meu e sa va feriti de el, are deja un caz de malpraxis la activ. Norocul lui, daca pot sa spun asa, ca operatia respectiva a fost intr-o clinica privata si pacienta a fost despagubita pentru a nu face public cazul. Altfel demult era Mendez subiect de stiri!

Mergi la inceput