Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

RUGACIUNE PENTRU A AVEA COPII

Sfinte Antoane, mangaietorul sufletelor mahnite, priveste cu indurare si vezi cum traiesc in intristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, imi curma bucuria, luāndu-mi copilul de la san. Copiii sant legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mangaie cu un copil si sa ni-l tina in viata.

Eu fagaduiesc ca il voi creste si educa īn frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobandeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarat altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati īn vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune īn folosul aproapelui. Amin.






Psalmul 50:

Miluieste-ma, Dumnezeule, dupa mare mila Ta, si dupa multimea indurarilor Tale, sterge faradelegea mea. Mai vartos ma spala de faradelegea mea si de pacatul meu ma curateste. Ca faradelegea mea eu o cunosc si pacatul meu inaintea mea este pururea. Tie unuia am gresit si rau inaintea Ta am facut, ca sa fii indreptatit intru cuvintele Tale si sa biruiesti cand vei judeca Tu. Ca iata intru faradelegi m-am zamislit si in pacate m-a nascut maica mea. Ca iata adevarul ai iubit; cele nearatate si cele ascunse ale intelepciunii Tale, mi-ai aratat mie. Stropi-ma-vei cu isop si ma voi curati; spala-ma-vei si mai vartos decat zapada ma voi albi. Auzului meu vei da bucurie si veselie; bucura-se-vor oasele mele cele smerite. Intoarce fata Ta de catre pacatele mele si toate faradelegile mele sterge-le. Inima curata zideste intru mine, Dumnezeule si duh drept innoieste intru cele dinlauntru ale mele. Nu ma lepada de la fata Ta si Duhul Tau cel sfant nu-l lua de la mine. Da-mi mie bucuria mantuirii Tale si cu duh stapanitor ma intareste. Invata-voi pe cei fara de lege caile Tale, si cei necredinciosi la Tine se vor intoarce. Izbaveste-ma de varsarea de sange, Dumnezeule, Dumnezeul mantuirii mele; bucura-se-va limba mea de dreptatea Ta. Doamne, buzele mele vei deschide si gura mea va vesti lauda Ta. Ca de ai fi voit jertfa, ti-as fi dat; arderile de tot nu le vei binevoi. Jertfa lui Dumnezeu: duhul umilit; inima infranta si smerita Dumnezeu nu o va urgisi. Fa bine, Doamne, intru bunavoirea Ta, Sionului, si sa se zideasca zidurile Ierusalimului. Atunci vei binevoi jertfa dreptatii, prinosul si arderile de tot; atunci vor pune pe altarul Tau vitei.
Amin

am mai trimis doua rugaciuni pentru linistea sufletului nostru...de mica am citit mult psalmul 50...

marryan sa te ajute Dumnezeu sa ai parte de minunea mult asteptata cat de curand, din cate am citit nu mai mult pana afli rezultatul...am sa ma rog pentru tine...Doamne Ajuta

cleopatra70 iti multumesc mult pentru acele cuvinte frumoase pe care mi le-ai trimis...am sa ma rog in fiecare zi pentru sufletele si pantecele noastre...a tuturor aspirantelor si a gravidutzelor...am sa va mai scriu rugaciuni...Doamne ajuta

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

florelacri, ma bucur si eu sa te regasesc si la acest topic, care-i pana la urma cel mai "constructiv" pe calea primirii unui bebe in dar de la Dumnezeu. Le stiu eu pe fete de la inceput de cand au deschis subiectul si mereu ma uit sa vad ce roade au mai adus. Ma bucur ca te simti bine aici si ma bucur ca ne rugam impreuna!Unde-s doi puterea creste si Dumnezeu stie prin ce am trecut fiecare dintre noi si o sa ne dea si noua bebei cum vedem mereu in pozele altora aici pe DC [:]

Livsy, io-s plina de verva tot timpul! Am la kilogram daca vrei presar un pic si pe aici! Ma bucur sa vad ca sunteti toate inca aici si ca nu ati lasat steagu' jos cum am facut eu.

Cleopatra de cand ti-ai colorat numele mai ca era sa nu te recunosc. Dar din continutul mesajului a devenit clar! Ma uitam pe aici pe la subiect sa vad ce fac gemanutii tai, cat mai ai pana la intalnirea cu ei. Cred ca toata lumea de aici este deja indragostita de gemeni dupa toate povestile pe care ni le-ai spus cu si despre ei si abia asteptam sa ii vedem frumosi si sanatosi!

http://tt.lilypie.com/xw0yp2.png - ticker, ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele fete!

Cami_antonia,ma bucur ca te simti bine cu noi si ai mare nadejde in Dumnezeu pentru indeplinirea celei mai frumoase dorinte.
Iti multumim ca vei duce listuta noastra sa fim citite in fiecare vineri si duminica la biserica,credinta ta va fi rasplatita.
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu,a Maicutei Domnului vei reusi cum am reusit atat eu cat si celelalte fete de aici sa primesti darul vietii.
Ne rugam in fiecare seara impreuna la ora 21:00 dar daca se intampla sa nu reusesti la acea ora poti si mai tarziu important e sa te rogi,eu cand ma rog am listuta in fata si ma rog pentru fetele aspirante la un bebelus le zic la fiecare numele si pe urma pentru noi gravidutele tot asa le zic numele si ma rog sa ne ajute la fiecare Dumnezeu.
Dumnezeu sa-ti dea multa sanatate,bucurii si sa ne anunti ca ti s-a indeplinit visul cel frumos!Dumnezeu sa fie cu tine si sa te ajute!
marryan,ce frumos ne-ai scris la fiecare si mie mi-a fost dor de tine zilele cand nu ne-ai scris.
Ma bucur ca ai credinta mare si treci cu ajutorul Lui Dumnezeu peste toate obstacolele vietii,iubirea si credinta invinge tot raul,sa fi in continuare puternica ca numai asa vei reusi in tot ceea ce faci in fiecare zi.
Dumnezeu sa-ti dea in continuare multa lumina,sanatate,bucurii si miracolul vietii sa se produca cat mai curand,o sa reusesti sigur.
Dumnezeu sa te vegheze mereu!Doamne ajuta!
Ainigriv,ce minunat ne-ai scris la fiecare,intradevar se simte cum ai zis iubirea si linistea sufleteasca de la noi,cred si eu ca o sa primim o veste mare de curand,asa sa fie.
Ma bucur ca esti bine dupa raceala,astept cu mare nerabdare sa ne anunti culoarea hainutelor bebelusului tau drag.
Sa va dea Dumnezeu multa sanatate pana la termen cu bucurii si binecuvantari!Dumnezeu sa aiba grija de voi!
Adela,ma bucur ca ne-ai scris!Te apropii cu pasii repezi de marea intalnire cu minunea ta de bebelus,mai ai putin si il vei tine in brate,cred ca e un sentiment deosebit.La ce nume te-ai gandit,ca nu ne-ai spus,mi-ar placea sa ne zici.
Va doresc ca Dumnezeu sa va dea multa sanatate pana la termen si dupa,sa va ocroteasca si Maicuta Domnului sa-ti dea o nastere usoara si sa te vegheze mereu!Doamne ajuta!
Florelacri,iti multumim pentru rugaciunile postate,se simte credinta ta si sufletul tau bun.
Ma bucur ca ne scri zilnic si esti alaturi de noi prin rugaciune,vei fi rasplatita cat de curand pentru credinta si iubirea ta.
Dumnezeu sa-ti dea multa sanatate,bucurii si sa faca un miracol cu tine sa-ti indeplinesti frumosul vis,sa ne dai vestea cea mare curand.Doamne ajuta!
Alinushca,ma bucur ca ai inceput sa te rogi din nou cu noi si sa ne scri zilnic!
Gemenutii mei iubiti cresc si sunt foarte jucausi,pana la marea intalnire mai am ceva acum am 26/27saptamani,deabia astept sa-i vad si sa-i tin in brate,o sa fiu cea mai fericita mamica din lume.
Iti doresc si tie sa ai aceste sentimente cat de repede cum le traiesc eu din plin.
Dumnezeu sa-ti dea multa lumina in continuare,sanatate,bucurii si sa faca o minune pentru tine si sa ne dai vestea cea mare cat de curand!Doamne ajuta!
Va iubesc si va trimit multa lumina!Dumnezeu sa faca multe miracole cu noi, sa ne ajute clipa de clipa si sa ne protejeze zi de zi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Syris spune:

Fetelor, ce mai faceti? Am vazut ca lista s-a lungit! Bine ati venit bubulina, cocoleta, karelina, florelacri,anaconda si camiantonia si Dumnezeu sa va fericeasca cu bebei sanatosi!
Eu nu am mai apucat sa intru aici de o gramada de vreme si imi fac mea culpa dar nu am incetat sa ma gandesc la voi. Azi sunt carantinata cu ceva dureri in gat si nas curgand si am ramas acasa, ai mei s-au indurat sa plece si singuri la cumparaturi si asa am un pic de relas sa va dau un semn de viata. Si noi pe aici workoholici, sunt ocupata la laborator si obosita, ajung acasa daramata si in greturi de la toate subtantele si mirosurile, pap la greu si ma duc la nani odata cu fetita la 9 seara si ma trezesc tarzior dimineata.
Bebe e bine, suntem in cursul sapt a 13-a, l-am vazut chiar ieri, are deja 6 cm si face tot felul de acrobatii si de-acum il vom vedea doar o data pe luna, pana facem 7 luni, ca daca ar fi dupa noi, va dati seama, am sta numai la ecograf Aici in primele 3 luni se fac ecografii la fiecare 2 saptamani dupa care pana in luna 7-a se reduc la o data pe luna. Am luat-o si pe fetita cu noi de cateva ori, ultimele doua dati au fost tare emotionante si pentru ea caci a putut sa isi vada bebelusul mult dorit, miscand si facandu-i cu manuta. Daca la inceput nu prea intelegea cat de mic este, acum stie ca e cat degetelul ei aratator . Pana sa afle ce e bebe mai are de asteptat. Ea isi doreste o surioara si are un motiv tare haios pentru care vrea asta. Ce-o vrea Dumnezeu, sanatos sa fie! Asteptam si noi cu nerabdare sa vedem daca scapam sau nu de garderoba roz agonisita Daca la sarcina cu ea, de cum am vazut testul II stiam ca e fetita si deja ii stabilisem numele, acum am fost mai cool, sa vedem cum evolueaza sarcina intai, sa nu picam iar de prea sus si chiar nu avem nici o presimtire, lucram la o lista cu nume de fetite si una cu nume de baietei . De-abia prin martie o sa aflam daca este o ea sau un el.
Va pupic pe toate si Maicuta Domnului si Dumnezeu sa ne ajute cu bebelusi sanatosi la toate!
Sy, 12w6d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_xy spune:

Buna dimineata tuturor fetelor si o duminica placuta! Eu sunt un pic trista azi dimineata si am sa va spun si de ce, ca urmare am intrat ca mereu in ultimul timp pe acest subiect, care cred eu, este un model de dragoste de Dumnezeu si de semeni. Deci, motivul tristetii este ca de obicei in ultimul an si ceva, un test de sarcina negativ. In conditiile in care am avut mereu un ciclu regulat, in decembrie am avut pe 18, iar in ianuarie nimic, doar o picatura roz pe 13, azi 27 m-am gandit sa fac un test si... clar negativ. Ce sa cred si ce sa fac? Ne dorim fff mult un copil, sotul meu e innebunit cel putin, le-a pus si nume si vorbeste cateodata ca si cum ar exista deja doi copii minunati in viata noastra, dar de un an si ceva de cand incercam nu avem nici un rezultat. Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea, profit de aceasta ocazie sa va rog sa ma treceti si pe mine pe lista voastra (nume real Irina). Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna dragele mele

Va multumesc la fiecare pentru gindurile bune si cuvintele de incurajare pe care mi le transmite-ti de fiecare data, sunt fr fericita ca va am alaturi de mine in fiecare zi, sunteti in mintea mea, in gindurile mele de zi cu zi.
Flore multumim de rugaciunea postata ne face bine cind citim astfel de rugaciuni parca si sufletul prinde aripi si speranta isi face din noi gazda in inimile noastre. Sa dea Dumnezeu sa devii cit mai curind mamica, sa iti vezi marele vis implinit.

Cleo de fiecare data cind citesc mesajul tau imi dau lacrimile si rasare o noua speranta, ca in curind imi voi vedea visul implinit. Iti multumesc ca esti in fiecare zi cu noi te rogi pentru fiecare, mare har si binecuvintare prin tine noi primim, iti multumim din suflet. Ma rog la Dumnezeu ca sa ai parte de o sarcina usoara incontinuare si momentele nasterii sa ti fie usurate. Sa fii o mamica super fericita cu doi ingerasi frumosi si sanatosi.

ainigriv ma bucur ca ti-ai revenit, sa ti dea Dumnezeu sanatate incontinuare, sa ai grija de tine, sa te odihnesti cit e necesar, sa nu te prea obosesti. Ma bucura cel mai mult ca prin credinta ta in Dumnezeu pe care ai demonstrat-o nu o data noua celor care eram nu demult cu capul aplecat si nu vedeam lumina zilei din cauza ca mi se parea o povara greu de dus, dar iata ca tu ne ai dovedit inca o data ca prin dragostea fata de Dumezeu nimik nu este imposibil si esti mereu puternika. Doamne ajuta incontinuare.

Adela tu vei fi prima mamica de la acest subiect si tare imi doresc sa ai o nastere usoara, noi ne vom ruga pentru asta incontinuare, sa iti vezi ingerasul in brate zimbind si impartasind cu noi primele tale bucurii de viata despre copilasul tau. Doamne Ajuta.

alinusca sa dea Dumnezeu ca optimismul pe care il inspiri acum sa fie de bun augur si sa ne bucuri peste putin timp ca Dumnezeu ti-a dat o minune, noi iti suntem alaturi ca de altfel de fiecare fata de aici si ne rugam incontinuare pentru a primi in dar marele minuni ale vietii.

Eu pot sa spun ca acum de cind sunt in casuta mea noua nu reusesc sa ma rog fix la noua pentru ca mai lucrezi inca la acea ora, dar o fac cu precadere mai tirziu asta va fi si raspunsul pentru cami pentru mine a devenit un obicei placut ca infiecare seara sa ma rog inainte ca sa ma culc. Dumnezeu vede la inimile noastre dragostea pe care o avem una fata de alta si ajutorul pe care il facem printr-o rugaciune aprinsa la cer.
SA dea Dumnezeu sa ne indeplineasca la toate marele vis mai devereme sau mai tirziu oricum vom fi toate mamici de la acest capitol si atunci vom deschide alt capitol deja despre minunile noastre dumnezeesti. Abia astept
Va doresc o zi minunata, Dumenzeu sa va calauzeasca, sa va pazeasca de tot raul si sa va lumineze sufletele si chipul prin daruirea unui copilas sanatos.
VA iubesc pe toate chiar daca nu vam pomenit pe toate, va imbratisezi cu drag pe fiecare.

Maria

'Love is an act of endless forgiveness, a tender look which becomes a habit!

nu a mai ramas mult pina voi afla ca s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

Fetelor Doamne Ajuta!

Acum am sosit de la Sfanta Biserica, unde am lasat la Sfanta Liturghie si listuta noastra asa cum am promis....Sa de-a Dumnezeu ca in fiecare zi sa auzim ca s-a infaptuit un miracol....caci Dumnezeu e mereu cu noi ....nu suntem singuri niciodata....
Multumesc pentru cuvintele frumoase scrise de fiecare dintre voi...
Vroiam sa va zic ca eu ma rugam oricum seara inainte de culcare da nu stiam ora exacta la care faceti toate rugaciunea.....de acum inainte ma voi alatura voua si la ora 21 ma voi ruga pentru toate....
Si voi trimite listuta si la manastirea Sihla din Moldova in luna februarie cand va pleca acolo prietena mea
Eu sunt putin racita.....nu ma prea simt bine ....sp[er sa fie doar raceala si nu gripa
Sanatate multa tuturor si Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele!
Daniela_xy,bine ai venit in grupuletul nostru,ma bucur ca ni te-ai alaturat!
O sa te simti foarte bine alaturi de noi prin rugaciune si mare iubire de Dumnezeu si Maicuta Domnului!
Iti doresc sa ai mare credinta,sanatate si bucurii!Dumnezeu sa te ajute sa faca o minune pentru tine sa-ti indeplinesti visul cel frumos cat mai repede!Maicuta Domnului sa te aiba in grija zi de zi!
Syris,ma bucur ca ne-ai scris ce noutati mai ai!
Iti doresc multa sanatate,sa stai linistita acasa si sa te faci bine.
Ma bucur foarte mult ca bebele tau e bine si creste la mami lui in burtica frumos,ce bine ca l-a vazut si printesa ta cea mica pe bebe.
Deabia astept sa ne zici ce este o ea sau un el,dar ce vrea Bunul Dumnezeu.
Te asteptam sa ne mai dai vesti bune in continuare,ne intalnim prin rugaciune zilnic cu mare credinta.
Dumnezeu si Maicuta Domnului sa va dea multa sanatate,bucurii si binecuvantari!Dumnezeu sa aiba grija de voi clipa de clipa!Doamne ajuta!
Marryan,ma bucur ca ne scri foarte frumos,se simte lumina din fiinta ta.
Iti multumesc pentru vorbele tale minunate care mi le-ai adresat!
Nu peste mult timp Dumnezeu si Maicuta Domnului o sa te ajute si ne vei da vestea cea mare,sa ai mare rabdare ca vei fi rasplatita pentru credinta ta.
Maicuta Domnului sa te acopere cu sfantul ei acoperamant si sa-ti dezlege pantecele ca are mare protectie asupra ta ca ii porti numele,rugaciunile catre ea sunt foarte puternice,ea m-a ajutat si pe mine si ma ajuta in continuare sa fie bine dar prin Dumnezeu!Toate puterile ceresti sa te aiba in grija Lor si sa ai protectie divina clipa de clipa!Doamne ajuta!
Cami_antonia,ma bucur ca ai fost la biserica,iti multumim ca ai dus listuta noastra la Sf.liturghie si ca vei mai da listuta la manastirea Sihla din Moldova in luna februarie,mare minune este.
Credinta ta va fi rasplatita cu un miracol de la Dumnezeu si mare bucurie vei primi cat de curand.
Iti doresc multa sanatate,sa te faci bine,sa nu ai gripa si Dumnezeu sa te ocroteasca!
Maicuta Domnului sa te aiba in gija ei zi de zi!Doamne ajuta!
Va iubesc mult si va doresc ca Maicuta Domnului sa ne aiba sub Sf.ei acoperamant neincetat!Dumnezeu sa faca cu noi minuni si sa ne aduca sanatate si numai bucurii clipa de clipa!Doamne ajuta la toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Dragele mele,minunate sunteti toate,pansament pentru suflet!!!Macar pentru bunatatea voastra, tot timpul Dumnezeu este lanaga noi si la fiecare va dariu minunea,atunci cand va sti ca-i mai bine.

Marryan,ai scris asa de frumos,ca de data asta plang eu si nu sunt toane de gravidutza...ce draguta esti,insa sa stii ca eu nu-s cu nimic deosebita fata de voi,toate meritati minunea si daca Dumnezeu s-a milostivit fata de mine este pentru a da speranta si credinta ca la fiecare va da ceea ce cerem,insa cand va veni timpul.

Cleo,tu esti speciala,mai ales cu gemanutii tai scumpi,ne bucuri in fiecare zi cu sufletul tau cald si curat.

Irina, bun venit in oaza de liniste si credinta,unde speram ca Dumnezeu va auzi rugaciunile si va indeplini cererile noastre.

Cami,sa te rasplateasca Dumnezeu cu un bebelas sanatos pentru efortul tau,ca mult face rugaciunea,mai ales ca noi avem aceeasi cerere.

Tuturor v-as scrie,insa nu stiu cum sa ma opresc pe urma,asa ca sunt tare fericita ca nu pierdem speranta,nu apare deznadejdea si nu ne pierdem credinta,indiferent de necazurile pe care le avem.Va pup de mii de ori,fie ca sfintele sarbatori de saptamana asta sa ne aduca vesti mari,iar noi cu sanatate si credinta sa mergem inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_xy spune:

Buna dimineata si o saptamana buna va doresc; in pace, intelegere si credinta! Cleopatra si ainigriv, va multumesc pentru cuvintele frumoase, sa ne auda Dumnezeu si sa ne vedem cat mai curand visul cu ochii. Multa sanatate si spor in toate, Doamne ajuta!

Mergi la inceput