Gravidute si mamici de CLUJ - 48

Gravidute si mamici de CLUJ - 48 | Autor: dpop

Link direct la acest mesaj



Gravidute si mamici din Cluj :

OanaAlina si Maria Teodora

CristinaGoji in asteptare de Daria(DPN 15.04.2008)si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa poze

Alexandra (Alex29) si TIADRIS ANDREEA poze

Ramona (Ramonella) si Beatrice Alessia poze

Co(bex) si Carina Alysa poze

Paula (Victo) si Stefan poze

Flory (pufulet74) si Joshua Raphael poze

Delia (Ripley) si Ana Ecaterina si Iris Maria poze

Nicoleta (Nrl) si Andrei poze

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) si Eric

Anca (Soanso) si Sorana Miruna poze

Lavinia si Miruna Antonia poze

Raluca si Ilinca si Mihai www.flickr.com/photos/15161024@N07/" target="_blank">poze

Gabriela77 si Sara www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1" target="_blank">poze

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia poze

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia si Ana si Stefania www.flickr.com/photos/10220847@N05/" target="_blank">poze

Diana (dpop) si Irina poze

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad poze

Kitzy in asteptare de Diana (DPN 29.04.2008)

Adriana (adab) in asteptare de Sara Denisa (DPN 20.02.2008)

Ildiko (iko) si Szende-Irisz poze

Ani (puisor) in asteptare de Stefana (DPN 02.02.2008) poze

Simona (Simo29) si David

Ioana (Ioana13) si Patrick poze

anca.b in asteptare de Stefan DPN 01.02.2008

Moberi si Alexandra si Matei

Cristina (greta4you) si Mara Bianca

Adriana (mami_alexia) si Alexia poze


Elena(velenamaria) si Eduard Mihai www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6" target="_blank">poze

Andreea(dariandra) si Daria poze

Julia(julia_popadiuc) si Alex-Raoul in asteptare de

Andreea (andree27) in asteptare de Eric Ianis(DPN 14.06.2008)

Ianuarie .....................................................Februarie
Ilinca (fetita de Raluca) - 5.01.2002..............Lore (redai)- 3.02.1985
Codruta-12.01.1975.....................................Ana Maria (fetita de Natalia)-4.02.2005
Monica (arghirmonica)-15.01.1977 ...............Simona-15.02.1976
CristinaGoji-18.01.1980...................
Alexandra (Alex29)-22.01.1978
Anca (Soanso) - 27.01.1974...................

Martie........................................................Aprilie
Delia (Ripley)-5.03.1975.............................Asiza - 28.04.1979
Diana (dpop) - 5.03.1980............................Alexia (bb de Mami Alexia)-28.04.2007
Natalia-13.03.1976...................................Melinda (antoni)-29.04.1979
Ioana -13.03.1975
Daniel (baietel de Monica)-14.03.2002
Raluca-14.03.1975
Adriana (adab)-15.03.1978..............



Mai............................................................Iunie
Carina Sofia(bb de Carrie)-10.05.2007..........Patrick-01.06.2007
Matei (bb de Moberi)-13.05.2007
Theodora Alexia(fetita de Carrie)-30.05.2003


Iulie..........................................................August
Doru-Andrei(bb de Mioara)-1.07.2007...........Adriana(Mami Alexia)-6.08.1987
Cristian(bb de Monica)-7.07.2006................Ramona(Ramonella)-12.08.1981
Timea-Larisa(bb de Meli)-8.07.2007.............Petra Alexandra(bb de Codruta)-9.08.2005
Nicoleta(Nrl)-18.07.1979...........................Flory (Pufulet74)-14.08.1974
David Vlad(bb de redai)-18.07.2007............Cristiana(Carrie)-22.08.1973
..............................................................Co (bex)-28.08.1977
..............................................................Sara(bb de Gabriela)-29.08.2007
..............................................................Paula (Victo) - 30.08.1978


Septembrie..............................................Octombrie
Ildiko(Iko)-1.09.1977
Miruna Antonia(bb de Lav)-5.09.2007........Tiadris (bb de Alex) - 3.10.2007
Andreea(andree27)-27.09.1983................OanaAlina- 6.10.1977
Kitzy - 30.09.1979..................................Mihai(bb de Raluca)-8.10.2007
............................................................Iris Maria(bb de Delia)-10.10.2007
............................................................Vlad(bb de CristinaGoji) -17.10.2006
...........................................................Stefan (bb de Victo) - 30.10.2007
...........................................................Maria Teodora (bb de OanaAlina)-30.10.2007
...........................................................Szende Iris (bb de Iko)-31.10.2007


Noiembrie...................................................Decembrie
Irina(bb de Dpop)-5.11.2007
Beatrice Alessia(bb de Ramona)-8.11.2007........Ani(puisor)-02.12.1976

David(bb de Simona)-9.11.2006.......................Andrei(bb de Nico)08.12.2007
Ana Ecaterina(bb de Delia)-10.11.2005.............Eric(bb de Andreea)-9.12.2007
Carina Alysa(bb de Co)-13.11.2007..................Lavinia-10.12.1974
Joshua Raphael(bb de Flory)-14.11.2007..........Andreea(Eladea2005)-12.12.1977
Gabriela-27.11.1977......................................Denis Cristian(bb de Asiza)-19.12.2006
...................................................................Sorana Miruna(bb de Anca)-20.12.2005
...................................................................Felicia-20.12.1977
...................................................................Stefania (bb de Natalia)-26.12.2007




mami de irina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Andreea, daca il alaptezi exclusiv la san, isi va face el singur program, ii dai cand ii e foame, cu laptele praf e altceva, acolo e necesar un interval de 3 ore.
Ramo, noi am iesit afara o ora, a fost frumos, pe geam parea nasol, dar de fapt era tare bine.Cu postasita, no comment.Saraca femeie, 2 copii avea, unul urma sa se insoare…Ce oameni fara suflet!
Raluca, chiar a fost noroi mare azi, eu ma gendesc sa imi iau niste cizme de cauciuc…hihihi…Musai sa ne vedem sa imi vizionez gandacelul. Asa adorabila e Ilinca…
Anca, nici tu nu ai nascut usor…bine ca e bebe bine. Acelesi cuvinte de lauda le am si eu pt moasa cu care am nascut. Tot la Gine 1.
Alex sa vedem poze cu freza.
Oana, eu ii dau Vigantolul cu o lingurita mica, direct in gurita nu reusesc. Dar am o fata foarte"miscacioasa".La noi si taiatul unghiilor este un spectacol...
Soanso, deci asa cu Sorana? Deci se poate mai rau….Eu pana acum i-am pastrat hainitele impecabile, dar de-acum cred ca nu mai reusesc…asta sa fie cea mai mare problema. Important e sa pape.
Diana, imi pare rau de raceala. sanatate multa!

Aouleu! Ca uitam sa va spun, m-a sunat pediatra Sarei sa imi spuna ca circula un virus tare nasol, ca in nici un caz sa nu merg la ea la cabinet si nici prin aglomeratii. A zis ca sint niste viroze tare nasoale. Eu oricum la cabinet nu merg, ca o chem acasa, dar sa avem grija!

Fetele, papa fata suc, da’ tare rau mai papa lapte…are o perioada nasoala, desi vad ca in greutate ia, cred ca de la cat doarme…Eee, asta e, a mai avut ea perioade din astea!Pup!

Am pus poze noi, primele 2 sunt pentru tine, Co, magnetii si un colt de bucatarie:

http://www.flickr.com/photos/14057076@N07/?saved=1

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velenamaria spune:

mai fetelor sunt stoarsa si la propriu si la figurat..azi edi a plans mai tare si mai mult ca niciodata...a vrut sa stea numai cu nasul in sanul meu si cu sfarcul in gura.....mor de durere...a dormit asa o ora si ceva si apoi mai tarziu tot o ora...abia am reusit sa ma ridic de langa el...si cred ca imediat se trezeste. uffff

ELADEA...ceea ce descrii tu...asa e si la noi...si edi va avea pe 20 3 luni..nu am scapat de colici. si el se scremea parca din gat si se strangea gramada. si noi am luat debridat cu sab simplex..apoi cu bonnisan si apoi espumisan. acesta din urma contine tot aceleasi substante ca sab simplex dar mie mi s-a parut mai eficient. DEBRIDAT-se da de obicei ptr reglarea tranzitului intestinal..edi facea kk cam rar si de aceea i-am dat ....durerile de burtica( colici) sunt atat de la gaze cat si de la kk acumulat acolo in burtica. nu stiu cat de des face bebe al tau..dar daca face kk normal nu vad de ce i-ar recomanda doctorul debridat. poti incerca si cu ceiut..dar sa sti ca nu exista un remediu minune ptr colici. unii bebei au alti nu....orice vei folosi. stiu din experienta proprie. e crunt dar m-am obisnuit si astept sa treaca. edi al meu nu plangea din cauza colicilor cat era mai mic..de cand a trecut de 2 luni urla de numa. succes cu micutul tau si multa rabdare.

DIANA..sanatate multa .nu mai dau sfaturi ca sunt sigura ca sti tu cum sa te tratezi. si pe mine m-a incercat o raceala dar am scapat cu vit C efervescenta si ceai cald cu miere.

pupici de la mami si edi

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=6w4zuyz.c5qxmnvj&x=0&y=-v3oux6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

multumim pentru urari fetelor.

moasa cu care am nascut e blonda si mai in virsta. o cheama balint lenke
in legatura cu butnaru: f ok, calm si ferm. ajuta mult in situatia respectiva. cu mine a fost super profi, chiar daca nu am fost pacienta lui pe parcursul sarcinii si sint multumita. cu mine in salon au fost si doua fete care erau pacientele lui si care erau de asemenea multumite. A venit sa ne vada in fiecare zi, chiar daca vizitele le faceau alti doctori.





Anca si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

BUNA FETELOR!!

A-ti uitat ca pe aici se invarte un romanspaniol(1 an 3 luni)

pana la urma n-o sa ne ajunga printzisoarele


ANCA.bfelicitari ptr.nastere si va dea D-zeu sanatate sa disfrutati unul de celalat,STEFAN SA FII CUMINTE CA SI ALVARO.


ELADEEApana la urma isi face el singurel programul,nu toti copii sunt la fel

REDAImultu.am gasit reteta pe net si mi-a dat-o si SOANSO.

SOANSOMultu.ptr.reteta,am s-o fac maine mmmmmmmmiiiaaaammmm.
Ne primesti la petzit,in primavara?

OANA-ALINAtrecem si pe la tine daca ne primesti!

IOANA13cum sa ma supar,chiar mi-ai dat o idee super.

OANAIACOVITAi-ti doresc din suflet sa reusesti,si eu am incercat sa raman gravida 3 ani,dar din alte motive.Papiloma virus,operata de 3 ori.oproape ca am ramas fara col.dar pina la urma am reusit.si tu ai sa poti.

GABRIELA77Uh al meu n-a baut laptele cu pofta niciodata acum mananca 400 ml.la 1 an 3 luni,dar completam cu lactate,nu-ti face probleme daca i-a in greutate.


GEANY SI ALVARO http://www.flickr.com/photos/gfan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:

dpopsa faci bine lasa listuta e timp si ptr.ea.

GEANY SI ALVARO http://www.flickr.com/photos/gfan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina-nica spune:


dpopam vrut sa zic sa te faci bine

GEANY SI ALVARO http://www.flickr.com/photos/gfan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Stefanel de AncaB bine ai venit pe lume!!! Sa fii sanatos si sa ii bucuri pe parinti si ei pe tine!!!

Si cu mine a stat 12 ore, inainte de a fi dusa la operatie, cu o moasa blonda satena, inalta si frumosa. O cheama Ildiko sau Iudith Rotariu. Cine cadde cu ea.. e rezolvata sigur sufleteste.

Gianina, no bine ca nu te-ai suparat.
LOre tare bun a iesit pestele, eu nu am avut piper verde, ca tin minte ca spuneai ca e important, dar e iesit buuun si fara. Dar cind o sa am si piper verde.

Ma duc sa fac mamaliguta cu brinza pt bebe mare si io.
Bebe mic, niste fructe.





Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Multumesc fetelor mult de urari! Sunteti niste scumpe toate! Multi -ici! Nu prea reusesc sa stau pe net, ca al meu nazdravan cum ma vede, cum hop si el aici. N-ar fi problema sa stea cu mine aici, dar problema e ca-mi scoate tastele si ii mare problema, ca e laptop si nu-i chiar asa usor de pus alta tastatura.Asa ca intru numai cand doarme, si atunci apuc numa sa citesc, ca pe cand sa mai scriu se si trezeste sau ii prea tarziu si ma culc...Las'ca vedeti si voi ce va asteapta

Mami 27+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

LA MULTI ANI CRISTINA
Felicitari Anca! Sa ai un bebe cuminte, sanatos si mancacios.
Azi am fost la Stanca si se pare ca durerile mele erau de la o colica renala cu hidronefroza. Am fost si la un medic urolog care mi-a dat antispastice injectabile. Luni s-ar putea sa fie ziua Z, ori o sa imi provoace nasterea ori cezariana. Abia dupa nastere o sa vad ce se poate face pentru rinichiul meu. Singurul lucru bun este ca s-a declansat abia acum cand bebe se poate naste fara probleme. Incerc sa nu ma necajesc prea tare sa nu stresez bebelina.
Noapte buna

37+ cu Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Tu fetelor intrebare de baraj.. cu cine ii lasati voi pe bebiti cand va intoarceti la munca??? Eu sunt stresata rau de tot! Uffff!

Gabriela – si noi tot asa cu lingurita vigantolul… insa astazi o mamica din cartier m-a certat ca se pierde si ca nu sunt constienta… bla, bla, bla... asa ca m-am simtit tare vinovata...
Sigur e doar o perioada mai proasta pentru Sara. Va papa ea cu siguranta mai bine zilele urmatoare. E doar o perioada de acomodare si cu papica... pusi!

Ancab – si eu am nascut cu aceeasi moasa! Super profi am mai zis si o sa mai zic cui o sa mai am ocazia! Suuuper din toate punctele de vedere!

Va primesc fetelor cu petitul normal! Hai ca mi-am mai revenit un pic! Ufff! Credeam ca toti feciorii de pe forum is luati!




Oana si Maria-Teodora

asa crestem noi

Mergi la inceput