Fetele Din America (99)

Fetele Din America (99) | Autor: ocebine

Link direct la acest mesaj


Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97
(99)

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
lai - Bay Area (www.reclama mascata//avertizare/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lai" target="_blank">web)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Mississippi
super-lia - Biloxi (web)

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York

North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
CamiM - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
cataghe - Irving
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Avem in obiectiv (mijlocul lui februarie) o vacanta in New Mexico. Avem un var linga Albuquerque care ne innebuneste de 3 ani sa ne ducem in vizita la el...M-am uitat pe net la obiective turistice, dar ma intrebam daca este cineva pe aici care a fost in vizita prin zona...

Avem in plan Albuquerque (Old Town, Bio Park), Santa Fe, mergem o zi doua la ski/snow tubing in Taos (raminem peste noapte la hotel acolo...

In rest??? Stam 7 zile, avem masina...Orice sugestii sint binevenite.

Anamaria

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Anamaria, pai pentru Santa Fe rezerva doua zile. E frumos si merge sa te plimbi pe jos, sa colinzi magazine. Apoi langa Santa Fe e un spa fain de tot, undeva in padure, unde merita sa ajungeti sa va rasfatati un pic tu si mama ta, daca nu macar pentru locatie.
Taosul e superb vara. Visez sa ajung candva sa facem camping. Am inteles ca peisajele sunt faine si iarna. Doua zile musai sa le stai acolo.
Si iti mai raman 3 pentru Alb. si varul tau.
Stii ca, Colorado Springs e la 6 ore de Santa Fe?


Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

Dragele mele, nu am mai intrat de mult asa ca va urez si eu acum LA MULTI ANI ! si sa vi se indeplineasca toate dorintele

Am o mare rugaminte. Urmeaza sa ma marit, probabil in septembrie cind sunt mai ieftine biletele de avion ( vrem sa chemam parintii aici) si cu parere de rau am constatat ca rochiile de mireasa sunt scumpe (pentru studenta de mine, chiar si alea de 300 $ sunt prea scumpe)

Aveti idee unde pot sa gasesc ceva mai ieftin? Vreau ceva simplu, fara trena, zorzoane, margele aplicate, multe straturi de material

Multumesc mult
uta_ciun




The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ne am cumparat si noi bilete ptr Romania la vara!!! o luna eu si Raluca 2390$, mai ieftin ca si anul trecut!!!!

Ciuf multumesc!!!

Intr o luna la ei la scoala va incepe academic challenge ptr copiii de clasa a 3a, a 4a si a 5a. Au sase probe. Se dau medalii/diplome pe proba in parte si ptr cel cu cel mai mare punctaj se da trofeul Steven (numele fiului directoarei care a propus acest concurs). Speram la cat mai multe puncte.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidematt spune:

fetelor, va multumesc pentru ganduri, am citit cu atentie tot ce ati scris. astazi am avut programare la INS si cred ca mi-am cam lamurit situatia.
asa e, trebuie sa iau in cnsiderare ce isi doreste si sotul meu.cei din romania mi-au anulat vechiul green card pentru ca mi-am depasit termenul pe travel document si mi-au pus viza noua romanii...
motiv pt care aici mi se da un nou green card ca am fost cuminte....dar mi-au zis ca nu mi se mai da altul daca nu-mi finalizez situatia/cetatenia/ asa ca vom petrece( eu cu bebe) cate 6 luni jum pe an aici si 5.5 in rom. acolo mergea la gradi si va putea merge cand suntem in rom cate o luna doua... aici ne-am dus la ymca sa ne facm abonament la gym si sa-l las pe matt la joaca....insa as prefera un sistem educational...mai caut.
si sotul meu a stat cam 15 ani in rom si s-a "lipit" de tara...si doreste sa-mi iau eu cetatenia dar ne dorim o casuta acolo, cu trandafiri la poarta si patrunjel in gradinuta si matt poate sa mearga acolo la scoala. inca nu e totul definitivat dar 3 ani de acum incolo asa va fi...cate 2 drumuri dus-intors /an...greu dar nu imposibil. trebuie doar sa ma adaptez si sa numar zilele..
va pup, raman pintre voi si aici si in rom....noi vom fi mereu intre 2 culturi, matt are 2 cetatenii...si sufletul meu e mereu unde e el...

acesta e mesajul de pe "sua sau romania?"....as mai adauga ca nu stiu bine ce simt, insa nu urasc tara asta deloc, are parti bune si rele ca si romania. ca raspuns la intrebari, sotul meu nu va sta tot timpul cu noi pt ca avem treaba inca in rom si cineva trebuie sa o faca. ar mai fi apoi faptul ca o parte din mine a ramas acolo deocamdata , am fost practic fortatade ambasada sa vin sa-mi refac documentele si asta mi-a cuzat un adevarat calvar si dezordine in viata, asta m-a intors peste cap.
daca e cineva din atlanta si putem bea o cafea la mcdonalds la joaca cu copiii, cu placere cad am masina sa ma misc, noi ne luam o casuta in donwoody(daca e cineva prin zona) acum stam in buckhead.
va multumesc ca mi-ati fost aproape la greu cu un cuvant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crism spune:

quote:
Am o mare rugaminte. Urmeaza sa ma marit, probabil in septembrie cind sunt mai ieftine biletele de avion ( vrem sa chemam parintii aici) si cu parere de rau am constatat ca rochiile de mireasa sunt scumpe (pentru studenta de mine, chiar si alea de 300 $ sunt prea scumpe)

Aveti idee unde pot sa gasesc ceva mai ieftin? Vreau ceva simplu, fara trena, zorzoane, margele aplicate, multe straturi de material


acum 8 ani cand eram studenta nu mi-am permis o rochie de mireasa noua asa ca am apelat la conignatie unde am gasit o rochita nou nouta, dar care era mai mare putin. Bunica sotului mi-a "reparat-o" si a aratat superb. :) Am poza aici-http://ksmommy.wordpress.com/2008/01/08/today-we-celebrate/
Rochia am luat-o cu 150$.
Good luck. :)

http://ksmommy.wordpress.com/

Cristina, mamica lui Connor(7), Elena(4) si Zeke(18 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

uta_ciun, felicitari!

david's bridal are sale-uri, in reclama spun ca au si rochii de 99$. parca pana pe 21 ian e sale-ul. poti sa arunci o privire pe site, poate gasesti ceva pe gusturile tale. spor la gasit rochita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

si eu tot david's bridal ma gindeam.

corina te rog mult spune-mi si mie de unde si cum ai luat asa bilete bune. sar'na.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

quote:
Originally posted by uta_ciun

Dragele mele, nu am mai intrat de mult asa ca va urez si eu acum LA MULTI ANI ! si sa vi se indeplineasca toate dorintele

Am o mare rugaminte. Urmeaza sa ma marit, probabil in septembrie cind sunt mai ieftine biletele de avion ( vrem sa chemam parintii aici) si cu parere de rau am constatat ca rochiile de mireasa sunt scumpe (pentru studenta de mine, chiar si alea de 300 $ sunt prea scumpe)

Aveti idee unde pot sa gasesc ceva mai ieftin? Vreau ceva simplu, fara trena, zorzoane, margele aplicate, multe straturi de material

Multumesc mult
uta_ciun




The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/



Incearca si pe craigslist, sunt persoane care isi vand acolo rochiile de mireasa.
http://gainesville.craigslist.org/clo/541534232.html

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

Ma bag si eu putin la voi in topic...sa intreb...pe cele care stau in LA...Corina de ex.....! In martie facem vacanta prin State si ne oprim vreo 3 zile in LA ! Ce as putea sa vizitez eu pe acolo..! O zi mi-am zis ca ma voi duce prin Hollywood(un vis de-al meu)dar in rest, ce am putea face ??? Mersic...!!!!!

Mergi la inceput