Institutul de hematologie Dr.Felix

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

ma bucur ca te-am putut ajuta

tocmai am fost la Institut, de la 15 oct se platesc analizele, pe anticorpii antiRh am dat 19,4 RON.

Mami de fetita si de baietel 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Iar Ac de grup sunt 14ron/tip de Ac, adik daca vrei antiA si antiB, s-au facut 28ron.
Eu am avut noroc de o asistenta cumsecade cd am fost, mi-a recoltat desi am ajuns la vreo jumatate de ora dupa ce se terminase programul de recoltare(nu stiam programul..) De dat nu i-am dat nimic, nu obisnuiesc... nici nu mi-a trecut prin cap.
Din fericire, nu am anticorpi antiA sau antiB, asa ca o sa mai trec pe acolo abia in trim. 3.

Denisa-Madalina 22+ cu Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Am fost si eu astazi ,maine iau rezultatele.

denisamada, ce bine de tine! La mine nu au fost deloc bune rezultatele de la 21 sapt. Maine poate ma lamuresc si eu , sper ca asa multi anticorpi sa nu aiba urmari asupra copilului.


Vlad Andrei ( 4.01.2007) si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarAl spune:

Citat:
citat din mesajul lui lenca

am aflat programul:pentru cele interesate, Institutul de Hematologie se afla pe str. Caracas, tel 319.31.62, iar programul este:
recoltare: luni 8-15
marti, miercuri,joi 8-10
rezultate: vineri dimineata




Salut,

La Institut se ajunge f usor, desi la inceput mi s-a parut super complicat. Metrou Victoriei, iesirea dinspre Muzeul Antipa, apoi mergi drept pe langa America House; cand se termina America House traversezi vis-a-vis si o iei spre stanga, apoi mai mergi 3-4 min pe jos. Cand ai in dreapta (pe strada de vis a vis) Spitalul Filantropia, mai mergi putin tot drept, apoi la prima straduta faci stanga. Cum intri e cladirea din fata (mai e o intrare in laterala, unde nu aveti treaba:) ). Apoi urcati la et.1, unde o sa va spuna sa platiti analiza la et 4 la contabilitate :) Eu aveam trimitere da nu am mai facut caz, pt 15 Ron ....Dupa ce am platit am revenit, mi-au luat sange si m-am dus vineri dupa rezultat. Cand m-am dus dupa rezultat (vineri) era o mamica in fata mea caruia i-au facut analiza chiar daca nu era zi de recoltare....cred ca le-a dat ceva :)
Anyways, de ce mi-a fost frica tot nu am scapat, m-au invinetit in locul in care au luat sange aproape 2 sapt....de-asta mi-a fost si sila sa merg, dar n-am avut incotro. Nu inteleg cum in clinicile private la cate analize am facut nu am avut nici macar o mica vanataie....macar acul aici la Institut parea steril ... Bine ca s-a terminat :)

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarAl spune:

Citat:
citat din mesajul lui DarAl

Citat:
citat din mesajul lui lenca

am aflat programul:pentru cele interesate, Institutul de Hematologie se afla pe str. Caracas, tel 319.31.62, iar programul este:
recoltare: luni 8-15
marti, miercuri,joi 8-10
rezultate: vineri dimineata




Salut,

La Institut se ajunge f usor, desi la inceput mi s-a parut super complicat. Metrou Victoriei, iesirea dinspre Muzeul Antipa, apoi mergi drept pe langa America House; cand se termina America House traversezi vis-a-vis si o iei spre stanga, apoi mai mergi 3-4 min pe jos. Cand ai in dreapta (pe strada de vis a vis) Spitalul Filantropia, mai mergi putin tot drept, apoi la prima straduta faci stanga. Cum intri e cladirea din fata (mai e o intrare in laterala, unde nu aveti treaba:) ). Apoi urcati la et.1, unde o sa va spuna sa platiti analiza la et 4 la contabilitate :) Eu aveam trimitere da nu am mai facut caz, pt 15 Ron ....Dupa ce am platit am revenit, mi-au luat sange si m-am dus vineri dupa rezultat. Cand m-am dus dupa rezultat (vineri) era o mamica in fata mea caruia i-au facut analiza chiar daca nu era zi de recoltare....cred ca le-a dat ceva :)
Anyways, de ce mi-a fost frica tot nu am scapat, m-au invinetit in locul in care au luat sange aproape 2 sapt....de-asta mi-a fost si sila sa merg, dar n-am avut incotro. Nu inteleg cum in clinicile private la cate analize am facut nu am avut nici macar o mica vanataie....macar acul aici la Institut parea steril ... Bine ca s-a terminat :)

Bafta!



CORECTIE !
Dupa America House, imediat ce se termina cladirea, se face DREAPTA n u stanga, sorry !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmbaciu spune:

Pentru cele interesate sa efectueze dozare anticorpi A, in cele ce urmeaza scriu ultimele informatii privind preturile si locatiile unde se poate face recoltarea si analiza fiind in situatia de a efectua am obtinut aceste informatii in data de 06.07.2011, astfel :
- La institutul de hematologie se face in fiecare zi de luni pana vineri in intervalul orar : 7.30-10.30, rezultatul se da vineri si costa 144 ron
- La medsana nu se efectueaza.
- La sanador fara programare in orice zi interval orar 9.00-20.00 costa 65 ron
- La Medlife in orice zi interval orar 9.00 – 19.00, inlusiv sambata pana la 12.30. si costa 25ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pam_pam spune:

atentie, la medlife pentru grupa o nu se fac determinari, pentru celelalte grupe 25 lei

Mergi la inceput