Scoala 17 "Pia Bratianu"- pareri?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camina23 spune:

Am fost la Ziua Portilor Deschise si am aflat faptul ca vor prelua grupa pregatitoare urmatoarele invatatoare:
Stoica Marinela
D-na Branzescu si inca o doamna Carmen...
Daca mai stie cineva ceva despre ele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Marculet multumesc mult pentru raspuns, eu am inteles multe din raspunsul tau, am inteles ce trebuia inteles si m-ai ajutat sa iau decizia ref la optiunea pt o anumita invatatoare. Nu ca ar tine cineva cont de optiunea noastra

Camina ai facut o salata din numele invatatoarelor
Clasa pregatitoare va fi luata de dna. Branzan Mariana, Ionita Elena si Zeronian Carmen. Atat. Si toate cele 3 doamne sunt bune si au rezultate bune. tu pana la urma unde iti inscrii copilul ca vad ca ai scris si la sc 11 si la 17?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marculet

Da,eu am 2copii la sc17,in ciclul primar,dar parerile sunt impartite,daca vrei la o invatatoare "bine cotata"vei plange mai tarziu,cum fac eu cu primul,la al doilea m-am gandit mai mult si fiind si in interior si vazand toate mizerile cred ca de data asta am luat o hotarare mult mai buna,,,,,invatatoarele asa cum se numesc ele "bine cotate " se gandesc numai la ele,ii chinuie pe copii ca aiba ele rezultate bune pe spatele copiilor.Dragi parinti ganditi-va bine ,,,

Stiam ca invatatoarele de clasa a IV-a vor lua clasa pregatitoare, pentru ca mi se spusese deja de la scoala. De aceea intrebam in mod specific. Am fost la scoala sambata si le-am cunoscut, cat de cat, dar nu ma pot decide.
Marculet, ai fi dispus sa ne oferi cateva detalii, macar prin PM? Ma intereseaza in special nemultumirile legate de scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marculet spune:

Presupun ca atunci cand esti hotarat sa inscrii copilul la sc17,stii deja la cine il dai,,,,este foarte greu sa dai o parere pt ca depinde numai de copil,copilul sta cel mai mult cu invatatoarea,,,degeaba imi place mie o invatatoare,daca copilul nu o accepta sau nu accepta "stilul" ei de comportament,,,,,,cel mai indicat este parerea unui parinte care termina acum cls 4,,,,,,,Stoica Marinela este directoare si profesoara de matematica,,,deci nu cred ca o sa ia grupa o,sau poate este o invatatoare cu acelasi nume,,,,,,,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camina23 spune:

Buna,
Eu m-am hotarat sa excludem aceste scoli 11 respectiv 17
Am impresia ca sunt doar de fatada....si parintii au dus la acest trend...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Citat:
citat din mesajul lui camina23

Buna,
Eu m-am hotarat sa excludem aceste scoli 11 respectiv 17
Am impresia ca sunt doar de fatada....si parintii au dus la acest trend...


Camina, si pt ce scoala ai optat, daca imi poti spune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camina23 spune:

Inca nu am optat.
:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Carmina, scoala 3 de pe Titulescu e foarte buna.

Mergi la inceput