MAMICI DE ITALIA (18)

MAMICI DE ITALIA (18) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17


MAMICI DE ITALIA + i tesorini

Dana7mi- Alessandro
Serj- Sergio + Ambra
Mamii - Alexandru
Piccaflor - Matteo
Katiapam- Giulia
Micio - Eduard
Cristina85ss - Giulia
Roxali - Sonia+ Enrico
PetcostSilvia
Ginger00A.Mihai+C.Grigoriu
Slimatei- Stefania
Alinutza-David+Toma
Daraban-Delia
Alex-

GRAVIDUTZE DE ITALIA

Raluk31- Anais

Diana g- Bogdan-Andrei
Danangie-
Ella81it-


... SI PRIETENE DRAGI

LilianaFi

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it
pt. parola si alte informatii trimite PM AICI



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

*SARBATORITII ANULUI*

*IANUARIE*
-17/01/1985-CRISTINA
-19/01/2006-EDUARD (MICIO)
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO (ROXALI)

*FEBRUARIE*

*MARTIE*
-06/03/1981-ELLA
-11/03/2007-DELIA (DARABAN)


*APRILIE*

*MAI*
-11/05/2004-David (ALINUTZA)
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM

*IUNIE*
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)

*IULIE*
-02/07/1971-ROXALI
-13/07/2007-ALEXANDRU (MAMII)

*AUGUST*

*SEPTEMBRIE*
-02/09/2007-MATTEO(PICCAFLOR)
-21/09/2007
-GIULIA(CRISTINA)

*OCTOMBRIE*
-12/10/1976-MICIO
-22/10/2007-SONIA(ROXALI)

*NOIEMBRIE*
-10/11/2007-SILVIA(PETCOST)

*DECEMBRIE*
-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-15/12/1975-PET.COST
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine ati venit sa auzim numai de bine!

Stefania X2 mami ....principessa si broscutza lu' mami si a lui tati (22.12.07)
Stefania jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Wow Slimatei-vezi ca te adaptezi repede?
si eu am avut hemoroizi din pacate sint malledetti cumpara-ti proctolyn crema ca iti trec destul de repede dar chair daca nu se retrag repede ca trebuie mai mult timp dar iti trece durerea si chiar daca scrie pe el ca sub atentia medicului se poate folosi linistita
eu am folosit in timpul sarcinii la sfirsit si dupa ce am nascut
iti aplici de 3-4 ori pe zi citeva zile sa vezi ca te simti mai bine
eu am avut si stiu cum e.....da cu crema linistita ca poti folosi

_

ticker
GIULIA-20/06/07
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

eu nu am suferit de hemoroizi si nu pot sa-ti dau nici un sfat,imi pare rau slimatei
eu incerc sa invat in timp ce Giulia sta pe masa de infasat si vorbeste cu biblioteca ( masuta de infasat o tin in sufragerie langa biblioteca sub aerul conditionat cald ptr ca atunci cand o schimb sa nu ii fie frig) Am gatit un orez cu legume si un arrosto di vitelo con piselli,iar acum ma pregatesc sa ies pe usa.Mie frica sa o scot pe Giulia pe frigul asta dar nu am ce face,cu cie sa o las? Nu crd ca mai pot scrie ceva pe ziua de astazi,va salut

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Buna dimineata fetelor
Astazi schiopatez putin,am fost ieri la podologo mi-a dezinfectat unghiile si m-a curatat de puroi Am fost a piedi con la carrozzina,Giulia intre timp a adormit si nu s-a trezit deloc, nici macar la tipetele mele In dimineata asta am de facut putin curat ptr ca e dezastru,maine imi monteaza finalmente cabina de dus ,in plus maine nici nu prea stau pe acasa.La 16.00 trebuie sa fiu la o zi onomastica a unui baietel,nici nu prea stiu ce cadou sa-i cumpar,implineste un anisor,daca aveti voi sa-mi dati vreo idee este bine venita.Apoi la 19.00 trebuie sa fiu la strabunica lui Giulia ptr ca mancam o pizza impreuna,si ia cumparat ceva jucarii lui Giulia,sunt tare curioasa ce ia luat.Si pe langa toate astea,tot maine trebuie sa-mi fac timp sa trec pe la Vodafon cu tel mobil,e inca in garanzie si-mi cam da probleme.
Am o gramada de facut si astazi si in plus vreau sa fac si un dus ptr ca maine il monteaza pe cel nou si daca nu reuseste sa-l monteze intr-o singura zi,raman asa cine stie ptr cate zile fara dus

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata...

cristina..mult spor in tot ceea ce ti-ai propus... despre partea cu cadoul... imi pare rau ca nu te pot ajuta..eu sunt in plop si plopu' in aer cand se trateaza de astfel de tb..habar n-am..dar poate iti vine vreo idee pana la sf.si gasesti tu o solutie...

noi azi suntem cam somnoroase(adika eu)..mai putin cea mica...am bagat-o in pat cu mine am zis sa o adorm... am adormit eu si ea nimic...si- m-am trezit ca plangea... alla fine i-am dat ciucio sa-l tzocaiasca pana nu mai poate ca eu non ce la facevo..si pan' la urma a inchis ochisorii si cica doarme...da' asa ce se mai foieste...am pus' o in cula poate...

va urez o zi placuta
mergem si noi la tb noastre inca nustiu pe ce sa pun mana prima....poate ma bag in patutz la un film ca si asa e frig afara..

Stefania X2 mami ....principessa si broscutza lu' mami si a lui tati (22.12.07)
Stefania jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Fetelor cine imi trece si mie data de nastere pe prima pagina ? 17 Ianoarie 1985, multumesc

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Salutare gagici !
Cum e vremea pe la voi?Aici pe la Milano fa schiffo...mi-e frica sa ies cu masina ca am tractiune pe spate si aluneca al naibii de tare...aseara a trebuit sa vina sotul dupa mine la spital ca nu am mai putut iesi din parcare...acum e o burnitza parca afara...
Rugaminte:
care a facut certificat romanesc in consulat imi puteti scrie si mie care sunt demersurile de facut si actele necesare? (am citit pe site dar vreau sa stiu din experientele voastre ca la romani nu se stie niciodata cand schimba regulile).Va rog sa-mi trimiteti Pm ca sa-mi ramana.
In legatura cu noi.Bebe Grig nu mai vrea sa doarma noaptea...plange,agita manutele si picioarele,vrea numai in brate.Dupa ce mananca (din 3h.30')pana face rutino si reusesc sa-l adorm trec 2 ore jumate.Saracu' tati e deja un zombie ca el merge la lucru...Eu ma tem sa nu cumva sa-l doara ceva...La cat timp incep colicile si cum inteleg ca e asta problema?
Bebe Mihai e spre bine,el e cumintel deocamdata.Merg zilnic ca facem marsupio terapia cate 2-3 ore pe zi si atunci e tare linistit.Ne rugam la DD sa-l putem aduce acasa cat de repede posibil.

Mamica de gemenasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

slimatei cum a fost prima zi singurele acasa? Bine,nu-i asa? Am uitat sa-ti spun ca si eu in prima luna de alaptare am avut ceva iritatie,sanii erau putin rosii,piscau si ma usturau,insa nu am avut ragadi spre fericirea mea. Insa eu ca sa-mi mai treaca din usturime am folosit ( si inca mai folosesc din cand in cand ptr ca sa previn iritatia) dischi hidrogel della chicco se pot folosi de mai multe ori,nu trebuie sa-i arunci imediat ce i-ai folosit.Eu la a doua folosire ,ii tineam putin in frigider ptr ca senzatia de rece imi calma durerea.Inainte de alaptare totusi imi spalam sani cu putina apa calda si atat.fara sapun,fara deinfectant.Dupa ce aplicam dischi,puneam oricum si tampoane ptr sani,ptr ca lapticul curgea lo stesso si o crema de la avent soohing nipple cream.Crema este mai practica ptr ca nu trebuie sa o inlaturi inainte de alaptare,ci bb poate sa pape si daca ai crema pe sani,contine vitamina e si nu-i face nici un rau,nu are nici un gust sau miros.

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Ginger00 iti dai seama daca are colici atunci cand plange in mod continu,nu se calmeaza orice i-ai face,isi strange piciorusele spre burtica sau le incordeaza, se poate insa calma odata ce l-ai asezat cu burtica in jos. Giulia a avut colici doar de doua ori de cand am nascut-o,si ea se comporta cam asa.

Gata...eu plec la treaba ca am ajuns la ora 11 si nu am facut nimic inca ciao

Cristina + GIULIA 21.09.2007

poze

nasterea


Mergi la inceput