Timisoara, Impreuna! (74)

Timisoara, Impreuna! (74) | Autor: Doris-Alina

Link direct la acest mesaj

Bun venit tuturor in mica noastra Timisoara virtuala !

Asteptam cu drag toti timisorenii de pretutindeni, dar nu numai!
Toti cei care iubesc Timisoara si spiritul ei, veniti cu noi, "Impreuna, Timisoara"!


Arhiva sau din vremuri de demult....

Geneza, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61,62, 63, 64, 65, 66-Party, 67 -pentru Emma, 68, 69, Editie de Craciun 1-(70),
Editie de Craciun 2-(71), Editie de Craciun 3-(72),de Revelion ( 73 )


Timisoara in imagini...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12


Pentru incepatori, cum se pun pozele , link, etc...Blog DC Timisoara



Sa facem cunostinta...
Noi suntem:


Silvana , mamica de Paul

Doris-Alina , mamica de Ines-Andrada

Gabi Rus , mamica de Lucas si de Eva

Mihi , mamica de 2 Lorand si Arpad

Ana68 (Ana-Maria) , mamica de Luana si de Alex

alexa00 , mamica de Paul

Anda , mamica de Edi

danitin , mamica de Loriana

katik , mamica de Krisztina si de Robi

Gonghy (Laura), mamica de Maya

Mariaa (Simona), isi doreste nespus un copil...

Aida ,mamica de Emma

Lormi, isi doreste nespus un bb

Lore, mamica de Laura

Claudia, mamica de Denisa si de Andreas

Album special cu noi toate....

PARTY-CARNAVAL 2007



Ne chefuim dupa cum urmeaza:



Ianuarie

09.01.2001 Paul, kupil de Silvana, zodia Capricorn
15.01.1974 Vali, nasa de Doris, zodia Capricorn
23.01.1976 Cosmin, sot de Anda, zodia Varsator

Februarie

11.02 Alexa, zodia Varsator
18.02.1996 Alex, kupil de Ana, zodia Varsator

Martie

10.03.2004, Loriana, kupila de Danitin, zodia Pesti
16.03.2001, Bianca, kupila de Cioco, zodia Pesti
17.03.2004, Andreas, kupil de Claudia, zodia Pesti
20.03.1074 Mihi, zodia Pesti

Aprilie

03.04.1977 Laura, zodia Berbec
07.04.2001 Lorand, kupil de Mihi, zodia Berbec
10.04.1975, Anda, zodia Berbec
11.04.1979, Lormi, zodia Berbec
18.04.1977 Dan, sot de Amutza(Amalia), zodia Berbec
22.04.1968 Helmut, sot de Claudia, zodia Taur

Mai

01.05.1975 Lore, zodia Taur
03.05.1976, Mircea, sot de Lormi, zodia Taur
28.05.1976 Jaki, sot de Mihi, zodia Gemeni

Iunie

01.06.1975 Aida, zodia Gemeni
08.06.1964 Marius, sot de Ana, zodia Gemeni
17.06.1995 Denisa, kupila de Claudia, zodia Gemeni
22.06.1969, Katik, zodia Rac
24.06.2002, Emma-Aida, kupila de Aida, zodia rac
25.06.2005 Alisa-Talida kupila de Amutza, zodia Rac
27.06.1976, Clau, sot de Laura, zodia Rac
29.06.2002 Ines-Andrada, kupila de Doris, zodia Rac

Iulie

03.07 Paul, kupil de Alexa, zodia Rac
09.07.1970 Radu, sot de Doris, zodia Rac
10.07.1973 Florin, sot de Silvana, zodia Rac
15.07.1973, Romeo, sot de Cioco, zodia Rac
19.07.1987 Dunia, kupila de Marius, sot de Ana, zodia Rac
25.07.2000 Eva, kupila de Gabi zodia Leu
28.07.2006 Krisztina, kupila de katik, zodia Leu

August

07.08.2005, Lucas, kupil de Gabi, zodia Leu
10.08.1971, Calin, sot de Danitin, zodia Leu
15.08.1968 Diana, zodia Leu
19.08.2006, Robi, kupil de Katik, zodia Leu

Septembrie

04.09.2004, Laura, kupila de Lore
13.09.1973 Doris, zodia Fecioara
17.09.2002 Robert, kupil de Diana, zodia Fecioara
18.09.1968 Bogdan, sot de Katik, zodia Fecioara
19.09.2006 Maya, kupila de Laura, zodia Fecioara
21.09.1967 Ladislau, sot de Mariaa, zodia Fecioara
22.09.1974, Calin, sot de gabi, zodia Fecioara
25.09.1980 Amutza ( Amalia) zodia Balanta
26.09.2002 Edi, kupil de Anda, zodia Balanta

Octombrie

01.10.1975 Silvana, zodia Balanta
07.10.2003, Arpad, kupil de Mihi, zodia Balanta
15.10.1979, Gabi zodia Balanta
28.10.2003, Luana kupila de Ana, zodia Scorpion
28.10.1974, Mariaa, zodia Scorpion

Noiembrie

15.11.1968, Ana zodia Scorpion
20.11.1970 Danitin, zodia Scorpion

Decembrie

02.12.1974 Claudia, zodia Sagetator
10.12 sot de Alexa, zodia Sagetator
23.12.1974, Cioco, zodia Capricorn
31.12.1970, Laci, sot de Aida, zodia Capricorn

Sa scriem istoria noastra si a copiilor nostri, pentru ca mai tarziu, sa avem cele mai frumoase amintiri!
Poftiti la dat din degete...





www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Poves[red]tea pr[red]intesei mele

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">[red]CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Asa... se pare ca am reusit sa va trimit la noul capitol. Daca tot am facut, cu succes, onorurile imi permit sa dau un copy paste la ultimele postari din capitolul precedent. Asadar:

Ana zice

No...LA MULTI ANI in 2008!la gagice...sa aveti,dragele mele,un an cu impliniri si realizari maxime,sa dea Dumnezeu tot binele din lume la toate si la cei dragi voua si tot ce va doriti sa se implineasca!Si in primul rand sa fiti sanatoase!

Sorry mult de absenta...independent de vointa mea...la comp acasa e oleaca cam naspa de intrat.Nu e chestia ca Marius nu m-ar lasa,ca ma lasa mancu-i ochii lui albastrii,dar cand pot eu nu e el acasa si sa mor de stiu cum se intra pe net de pe unbuntu sau saoyra sau cum mama dracului s-or mai numi programele alea in linux si cand suntem amandoi acasa avem treaba.....hehehehehehe....nu va ganditi la prostii...asa ca nu poci pentru ca sa ma navighez,ca nu am timpul real suficient necesar.De la munca e cel mai bine.
Mah,sa va zic ca v-am cetit asa...mai pe sarite,ca pe bune ca n-am nerv sa recuperez 3 capitole jumate...ca aveti un spor la topait cu deshtele in tastatura de ma speriati...

Asa ca,mai pe scurt sa zic ca mi-a placut la nebunie plugusorul lu' maman Dolores....e beton!pe bune!Si Anda mami...blogul ala e super fain...cum de ti-a venit ideea?!

Nu va mai iau cu randul,ci va spun saru-mana ca v-ati ingrijorat de absenta mea si va pup cu drag mult.

Pai,daca tot m-ati intrebat ce si cum o fost la petrecere,hai sa va plictisesc azi cu povestea vorbei,sper sa aveti rabdare sa cititi tot,ca o iau din 20 decembrie incoace.O sa pun si niscaiva poze,dar de la chef inca nu am am,astept sa vaz care o sa se laude cu ele pe aici pe la munca si cum prind ceva...cer si iau si eu.
Okidoki...bun.La chef am ajuns pe la 7 seara,s-a tinut la hotel Pacific,aproape de Gara de Est...foarte fain restaurantul.Muzica faina,a fost un dj tinerel...mancare a fost foarte gustoasa...si ,neasteptat,fata de alte chefuri anterioare de Craciun,la asta s-a dansat la greu si lumea s-a simtit foarte bine.Eu chiar plecasem spre chef cu ideea ramasa de cu un an in urma,ca o sa fie nashpa,plictisitor....alea-alea si contrat ideii mele m-am simtit foate bine.Nesperat de bine.Am ajuns acasa pe la 4.30 dimineata,ca pe la ora aia s-a cam spart si cheful,erau colegi care aveau de mers in dimineata aia catre Craiova,Severin,Deva...ma rog,din teritoriu.Nah bun.In 21 stat acasa.In 22 am mers in piata si am cumparat bradutul,iar in 23 am facut ordine si disciplina prin casa si am profitat ca Marius era plecat cu treaba,asa ca am ornat linistiti bradutul,eu si copilasii...eu una m-am distrat maxim cu ei.Asa ca Marius a ramas mai mult decat impresionat de prestatia noastra.In 24 seara abia am reusit sa o culc pe Luana...ca ea trebuia sa il astepte pe Mosu',sa il intrebe ceva.Ce?Habar n-am,ceva....Aaaaaa,asta era mizilicul,ca in dupa amiaza lui 24 decembrie au tot fost filme la tv cu Mosu' si a vazut ea intr-unul ca Mosul manca prajiturele si bea lapte....ufa...asa ca noi doua,in Ajun de Craciun,la ora 19 coceam prajiturele...vai de steaua mea!Ca habar n-am sa ma cocaresc si am pus bicarbonat de sodiu dupa cum m-a dus imaginatia si cand am dat sa halesc o prajiturica,s-a inmuiat in saliva si a inceput sa sfaraie si sa pocneasca ca si artificiile in gura....nebunie mare!(au ajuns in cosul de gunoi,in final,ca nici eu nu le-am putut manca,iar ceilalti au gustat si nici ca au mai incercat).In fine,din albusuri,ca doar nu era sa le arunc,hai sa fac un chec si cum cuptorul de la aragazul lu' peste prajit merge si coace dupa cum vrea el...checul meu a iesit crud la mijloc,l-am halit eu si cu mine,ca ceilalti nu au indraznit...si ma intreba Marius ca ce mananc acolo si i-am zis ca e un purgativ nou scos din cuptor...dar n-am avut nici pe dracu'.Beleaua naibii cu prajiturelele pentru Mosu',ca Luana le-a numarat inainte de culcare,asa ca a trebuit sa halesc din ele,ca nebunica era in stare sa caute in cosul de gunoi,sa vada daca le-am aruncat....asa ca am halit doua pocnitori d-alea,vai de stomacul meu,ca am ragait la greu p-orma...si dimineata iar le-a numarat,ce credeti?In seara de Ajun...vai de capul meu cat am injurat,aveam spume la gura...ca impachetam cadourile cu o hartie d-aia metalizata...bey si fugea tampenia aia de hartie in toate directiile,nu statea o clipa locului sa o lipesc,s-o asez...uau!am zis ca mor de draci....si Marius la fel...si dupa ce ne-am chinuit ca naiba,dimineata le-au rupt gorobetii in doi timpi si trei miscari.Eiiiiii...si nu am cuvinte sa va descriu fericirea gorobetilor cand au vazut ca au primit ce si-au dorit...ne-au dat lacrimile la amandoi,pe bune si fara caterinca.Nu ma asteptam vreodata sa-l vad pe Marius cu lacrimi in ochi....O sa vedeti poze.
Nah bun,si a trecut si Craciunul....in 27 si 28 acasa....ne-am cam plictisit.Eu nu am pregatit cine stie ce bunatati,ca de revel am fost invitati la colegii de servici ai lui Marius,sot-sotie.Asa ca acasa am facut doar sarmalute,fripturica si am prajit carnaciori.Salate si alte alea....am zis pas!Am cumparat ceva porcarii de la magazin si gata.
Ei...pai am vorbit cu sor-mea,care in 24 dimineata aterizase si ea in tara,venind din Polinezia via Los Angeles si Londra...asa ca am invitat-o la noi, ne-am inmultit si a fost foarte bine.S-a simtit si ea excelent la oamenii aia unde am petrecut.Si chiar ca am petrecut...In 31 dimineata am facut ultimele cumparaturi si totul a fost super fain.Ce mai?Oamenii aia doi sunt super haiosi si de treaba.La 7.30 dimineata am ajuns pe 1 ianuarie acasa si tot pe 1 ianuarie,in jurul orei 15 am revenit la ei in vizita si am continuat cheful,ca nu mancasem inca din ciorba si din torturi...va dati seama!
Ieri am fost la zapada,cu toata gashca....imi venea sa-l strang de gat pe musiu Mariusache,ca a uitat aparatul foto acasa....Au incins un fotbal pe zapada....mama mia!Erau rosii in obraji si obositi leoarca...Ne-am dat cu saniuta...super fain!
Azi sunt la birou,prima zi de munca pe 2008....copilasii acasa,cu sor-mea...Sun si eu sa vad daca sunt bine,daca s-au trezit si sor-mea imi zice ca bine,bine,ei sunt in regula si "hai lasa-ne ca avem treaba!".Poftim si mai zi ceva daca poti!

Na,cam asta ar fi....o sa pun pozele in album....

Pai dragelor...sa aveti un inceput de an...excelent...sa fi pasit cu dreptul in 2008 si sa aveti parte de tot binele din lume!Pupicei la toate si sa auzim numai de bine!Vorbim!

si tot Ana are noi !!!!

Iar Lore raspunde

Ana ,frumoase poze.Tare rau faza cu dopu'.
Ai niste copii minunati.Sa-ti traiasca!!!!

De unde ai luat pijamaua cu printese si papucii ca si fata mea este inebunita dupa printese????



idem si Aida

Ana m-am cracanat la faza cu dopu' bey nene

Dupa care m-am bagat in seama eu cu capitol nou, creat de Doris special pentru noi




Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:




Serbarea de Craciun de la servici
Craciun in familie
De Anul Nou 2007-2008



Ma bucur ca v-au placut pozele...
Lore,multam' fain de apreciere!Pijamaua e cumparata din Metro cel din Sagului,raionul hainute copii.Tre' sa scotocesti prin fundul raftului,jos...ca nu sunt chiar la vedere.Iar papuceii sunt din Real.
Aida mama...ce sa zic?A fost chiar de belea faza cu dopul si sticla,pe bune!Deci nu s-a dat dopul ala scos cu tirbushonul nici sa-l f**i....si era vin frantuzesc....se sfaramita dopaciunea de numa'....asa ca l-a tot faramitat cu surubelnita si p-orma da-i cu sticla de perete pan' ce-o iesit nemernicul de dop.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

EE, si acum

Ana, La multi ani fericiti, sanatate si belsug iti doresc din tot sufeltul si tie. Mi=-au lipsit postarile tale, bine ca ai inceput serviciul ( stai, nu , am glumit cu serviciul...) Dar povestile tale, scrise atat de spumos, ma binedispun asa ca intelege-ma, vreau sa ai acces la calc.

Maria, ma bucur ca ti-au placut gandurile mele ( plagiate, da mi se pareau potrivite) pentru inceput de an... si imi place foarte mult articolasul tau cu amenajari interioare de pe blog. Trebuie sa aprofundez

Katik, am cand ti-am citit meniul de Revelion. Super, super!!!!!!! Cat despre Iancu deocamdata sunt doar zvonuri contradictorii. Luni va fi conferinta de presa si promit sa te tin la curent cu stiri la cald.

Claudia mi-a picat tare bine faza cu "arati mai bine in realitate!". Merci, merci mult de tot, mi-ai ridicat moralul

Lormi, asteptam vesti si tinem pumnii!!

Dorisake, place zapada, ai?

Anda, inca o data felicitari pt blog!

Am inceput anul cu bine dar si cu nostalgia faptului ca Sarbatorile au trecut. Cel putin cand ma uit la bradut si ma gandesc ca acusi am sa-l desfac imi cam dau lacrimile . Am sa incep sa recit si pentru mine, ca pt Lori, calendarul evenimentelor frumoase, ca sa trec mai usor peste asta . Oricum, incep sa se adune: RCA-ul la masina (voi cam cat ati platit?????), un rest de plata la finante, incerc sa dau de tipul caruia i-am vandut Dacia veche ca nu a mai venit sa facem actele si eu platesc de-a moaca impozitul, chestii din astea, plus serviciile.... eh, gata, a inceput treaba!!!


Ca sa trec mai usor ma gandesc ca SIGUR in ianuarie bagam o excursie pe munte si ca in februarie vine Ziua Indragostitilor. Asta da optimism



Mamica de spiridus

Avem si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

o www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a760a75c62dac458cf22d" target="_blank"> bulgareala si de la noi.

Ana, La multi ani si tie! tare m-am amuzat citit povestile tale de sarbatori! Tare frumos mai scrii iar puii tai, o scumpete, de la mic la mare M-a distrat foarteeee tare faza cu prajiturile, exact asa am patit si eu in adolescenta cand experimentam facutul de prajituri si de atunci nu sunt prietena cu 'meniul' asta

Dana, foarte fain planul cu excursia!! superr treaba, asteptam pozici cu zapada multaaa!

ce liniste azi pe aici, toata lumea rupta de la bulgareala?


www.youtube.com/watch?v=lBSpSr7LN-0&feature=related" target="_blank">pretty woman

" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fi invins cu adevarat daca nu te ridici! "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Cam mare linistea imi tiuie urechile deja
... am inebunit ... am inebunit



Aida
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Nu am stare sa stau in pat, desi asa am promis, am frisoane, cred ca ceva ma apuca dupa atata zapada...

Maria, super montajul, fain, fain, da auzi...cand numara acolo ma gandeam ca la 10 te vad facand o superpirueta ceva... da zau daca ma asteptam sa-l vad pe Storfi prin copaci...
Ce mi-au placut tzurtzurii aia...si faza cu saniutele trase de masina, excelenta bulgareala ai tras...

Asa, ieri si azi, a fost asa... ca un fragment de poveste...adica Ines a descoperit tzurtzurii, i-am povestit despre iernile copilariei mele, cum rupeam tzurtzurii si ii sugeam cand ne era sete, vai de capul meu, ce am mai scapat sa nu linga si ea macar unul, sa nu va mai zic ca-l luase de sub o masina...
Am invatat-o sa faca in manutze un bulgare mare, apoi sa-l rostogoleasca prin zapada, pana se face mare, mare, apoi am facut un om de zapada, am lasat-o pe ea sa-i puna ochii, nasul si gura.
Tare fain a fost...

Aida, zici ca-ti tiuie urechile? se vede ca ti-au plecat mosafirii...
Stai sa ma dreg un pic, maine sper sa fiu mai bine.

Danitin, scuze ca nu ti-am raspuns pe ms, dar eram dupa o baie fierbinte in pat...

Ana, ma bucur ca ti-a placut plugusorul meu...
Vizionat toate pozele, frumoasa sora ai, zau...
Ce fain arati de revel, in pozele alea, super...
De Luana si de Alex, ce sa mai zic, niste dulci...
Pijamaua si papucii roz, m-au dat gata, stii cat am vrut sa-i iau si eu la Ines, dar nu aveau marimi decat pana la 30.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Maria foarte faine pozele.

Si noi am iesit astazi cu sania putin dar ne-am rasturnat si Laura a fost toata numai zapada asa ca am intrat in casa.
In rest nimic deosebit la noi ,imi este groaza cand ma gandesc ca de luni incep lucrul si la 7 plecam de acasa.


un suflet trist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza lume!
inca o noapte dormita!!!!
in schimb la culcare numai circ am: cit e vacanta fata nu vrea sa se culce de nici o culoare, aseara a prins-o 23.45 si nu dormea inca, nu mai stiu ce sa-i fac, singura solutie: gradi
ana, superbe poze! si mie mi-au picat ochii pe pijamaua cu alba-ca-zapada si pe papucei. bine ca nu i-a vazut fii-mea. dopul ala a fost super cool. trebuia chemata descarcerarea
dana, eu am platit o carutza de bani pe asigurare: la motor de 1700cmc, pe 6 luni am platit 210ron. s-a scumpit tare mult
doris mama, repara-te repede ca ai de treaba cu ines!!!! ei cind incep gradi?
lore, si mie mi-e groaza ca de luni incepem si noi cu circul de dimineata: nu asta vreau sa imbrac, nu aia vreau. va trebui sa o scol cu 30 minute mai devreme ca sa avem timp de negociat.da' mai bine cu gradi, macar se culca seara la ora rezonabila
mariaa, faina bulgareala!
aida, cum e emma cu piciorusul dupa ghips? e ok, nu?
io nu mai stiu cui i-am scris si cui nu da' voi nu va suparati, asa? am dormit prea mult si neuronul meu a obosit de atita dormit
. o sa incerc sa pun niste poze, sa vad cit de bine merge netu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ioi, iara am uitat de cafea si am o datorie pe aici
deci, poftiti la cafelutza:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

am pus la semnatura poze noi cu bulgareala si cu meniul de revelion.
cele cu craciunul nu stiu unde le-a pus bogdan ca nu le gasesc

Mergi la inceput