Nasterea Anastasiei-minunea noastra

Nasterea Anastasiei-minunea noastra | Autor: countesa

Link direct la acest mesaj

Nasterea Anastasiei a fost cel mai frumos cadou de Craciun desi de acum incepe greul.pt ca fetita s-a nascut cu piciorusele intoarse inauntru si are nevoie de ghetute corectoare care costa 3 mil.si care trebuie schimbate pe masura ce cresc piciorusele.sa speram ca se vor vindeca cu ajutorul ghetutelor si nu va avea nevoie de operatie.Dupa anul nou vom merge cu ea la Cluj sau la Timisoara pt. a i se face cateva investigatii si sa ne spuna ce trebuie sa facem in continuare.Asa ca sarbatorile nu au fost asa de linistite si de fericite pe cat ne asteptam.Au fost fericite pt.ca s-a nascut Anastasia dar nu au fost linistite pt.ca ne-am facut si inca ne facem griji pana nu vedem ce se va intampla.Speram ca totul sa se rezolve cu bine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

O sa fie sigur bine, ai sa vezi. Cunosc multe cazuri care s-au rezolvat foarte frumos, nu-ti face griji. Felicitari pt bebe si sa fiti sanatosi si fericiti!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

multumesc sper sa fie bine.am vorbit cu doctorita mea de familiesi mi-a spus ca si cei doi copii ai dansei s-au nascut tot cu piciorusele intoarse si a fost cu ei la cluj si dupa la inceput i-a spus ca au nevoie de operatie dar apoi s-u indreptat cu ajutorul masajului si a ghetutelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


countesa,sa iti traiasca printesa si nu iti fa griji speciale pentru ca in cele mai multe cazuri piciorusele revin la normal fara operatie.
Un an nou fericit si fara griji iti doresc!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns countesa spune:

multumesc de urari sper ca totul sa fie bine.La multi ani pt. noul an.Sa fim sanatosi si noi familile noastre si bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliuta spune:

Sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa! Sa stii ca n-ar trebui sa-ti faci griji in privinta costului ghetutelor. Daca depui la casa judeteana de asigurari de sanatate un dosar cu cateva acte ( daca te intereseaza iti pot spune)iti platesc ei (de fapt firmei unde le faci).Si copilul are dreptul la 2 perechi pe an.Multa sanatate!

Mergi la inceput