FIV155

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:


Fetelor stiti ceva de streptococus agalactae iesit in cultura uretrala la sot
La el a iesit clamidia ,e-coli si streptococul de mai sus
De ce la mine in cultura vaginala a iesit doar clamidia restu...?
pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelor, ca de obicei Avaloncea saritoare m-a ajutat cu reteta. Ii multumesc pe aceasta cale si multi pupici si vacanta placuta, desi cred ac nu mai citeste. Am vrut doar sa va mai spun ca va puteti baza pe ea, cu ce poate sa va ajute va ajuta. Acum urmeaza sa merg prin farmacii sa caut.SARBATORI LINISTITE in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Rubia nu stiu ce sa zic ca din una dam in alta ma-m cam saturat .A vb cu domnul doctor? eu la-m sunat cand mi-a venit cm-ul si mi-a zis sal sun pe 7 nu stiu ce sa mai cred.Tu si sotul tau faceti tratament? Eu ce a-ti mai zic decat un An nou cu bucurii si cu reusite indeplinirea visului de a fi mamica te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Zouzou iubita pe prima pagian la fetele din ianuarie februarie eu sunt la fiv 1 medsana sau mai este cineva tot mihaele? te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

SARBATORI FERICITE!!!! Sa va aduca ANUL NOU bebicii mult doriti, multa sanatate, liniste si implinire sufleteasca!
Va doresc in 2008 cat mai multe reusite

www.flickr.com/photos/15923681@N07/2122785532/" target="_blank">sufletelul nostru Mario



Betty78deMario-Alexandru 16aug2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Un an nou plin de reusite, multa sanatate, fericire si implinire!

Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

ELENARALUCA,bine ai venit pe forum,si sa speram ca nu vei sta mult pe aici,si sa reusesti repede in ceea ce ti-ai propus.AM citit ce ai scris,ca ai ovare micropolichistice,si ca ai facut tratament de stimulare si nu ai avut nici un rezultat.EU in urma unei operatii,am ramas fara un ovar in anul 2000,la doar 21 ani,acum cand dupa 6 ani de incercari nu am obtinut sarcina,ci doar sarcini oprite in evolutie f devreme(avorturi menstruale)si o extrauterina anul acesta in aprilie,am incercat sa fac si eu FIV,cu prof MARINESCU la sp GIULESTI.IN SEPTEMBRIE cand am facut prima ecografie la prof,ovarul care il mai am era usor micropolichistic,drept pt care mi-sa recomandat 2 luni de anticonceptionale(MARVELON),apoi in OCTOMBRIE am inceput protocolul scurt pt fiv,si anume cu Diphereline 1 fiola pe zi ,dimineata si Gonal F 2 fiole seara.AM facut acest tratament 12 zile,apoi punctia.LA ecografie mi-sa spus ca am 4 foliculi mai mari si 3 mai mici.,dar la punctie din pacate nu am avut nici un ovocit,a fost punctie alba,cum i-se mai spune.NU am raspuns,la tratament,foliculii care se vizualizau la ecografie,nu erau decat chisturi.ACUM astept sa-mi vina menstruatia,sa incep din nou o luna cu anticonceptionale,si apoi voi face protocolul lung pt fiv(cel putin ,asa mi-sa spus),voi vedea pe parcurs ce va mai fii.CAM aceasta a fost pe scurt povestea mea,daca mai ai intrebari ,nu ezita.RASPUNSURI,nu prea am primit,cu medicul nici nu am reusit sa vb dupa punctie nici pana acum,am vb cu embrioloaga si cu asistenta,nu stiau nici ele care ar fii cauza,probabil tratamentul prea slab,poate ovarul meu unic care oricum a fost prea solicitat,si numai produce ovocite,poate ca ovulatia sa declansat inainte de punctie(asta ma obsedeaza).sau poate pur si simplu ,asa a fost sa fie.ITI doresc succes,si numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Kineta nu dispera sa mai intamplat .MRL a patit asa la primul FIV si apoi la celalat a reactionat mai bine. Mai sunt si alte fete care sigur iti vor impartasi din experienta lor.
Deci capul sus si data viitoare va fi mai bine.
Fetelor da petrecarete mai sunteti.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

fetelor m-a apucat agitatia...ca a mai ramas o zi din an..si de abea acum am aflat de dezlegarea pintecului in noaptea de Sfintul Vasile...stie careva cumva cum se face???

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...
www.elfyourself.com/?id=1269341507 " target="_blank">LET'S ELF:)))
www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.youtube.com/watch?v=zSdZxcVnGhM&feature=related" target="_blank">COLINDA
www.youtube.com/watch?v=Z6X6p7DyfqM&feature=related" target="_blank">NOAPTE DE CRACIUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Buna seara!

Fetelor, eu va urez ca noul an sa va implineasca visul de a avea in burtica bebelul dorit. Sanatate si putere!

La multi ani!


Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007
http://www.dropshots.com/first_carmen#albums/Luna%20a%20cincea

Mergi la inceput