Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

greutatea la copii de 2 ani

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

popcostelia
popcostelia
nou venit

Romania
bistrita

5 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 10/12/2007 :  16:28:06 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj

greutatea la copii de 2 ani

noi suntem noi pe forum dar am vazut ca toata llumea primeste sfaturi la problemele afisate. problema mea e urmatoarea: am un baietel de 2 ani si 4 luni care are doar 12 kg.mie mi se pare cam putin.nici cu mancarica nu stam prea bine pt ca e cam pretentios.de la 1 an jumate a crescut doar un kg. nici foarte inalt nu e, are 86 cm dar pe mine greutatea ma ingrijoreaza. mai este cineva in aceasta situatie?
astept raspunsuri de la voi poate ma mai linistesc... am uitat sa va spun ca suntem cu analizele la zi si medicul zice ca nu are probleme medicale probabil asa e ritmul lui de crestere.in plus nu sta locului nici o clipa
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Alexa Ioana
Alexa Ioana
mamica de brotacica

Donator desprecopii.com
 Romania
2335 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2007 :  17:15:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alexa Ioana un Mesaj Privat
fiica'mea, de 2 ani si 3,5 luni are 86 cm si putin peste 12 kg. e sanatoasa, vesela, extrem de activa... doarme bine, mananca ok (in unele zile mai putin, in altele muuuuuuuult de ma intreb unde incape... )... iar pediatra rade de mine de fiecare data cand incep sa ma stresez cu greutatea. mi'a spus ca atata vreme cat copilul e sanatos, proportionat, cu analizele bune, nu am de ce sa imi fac griji...

Sarbatori fericite !

mami de brotac roacker

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ellej
ellej
Tornada in actiune !!!

Romania, Bucuresti
2505 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2007 :  17:21:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellej un Mesaj Privat
Sa va traiasca! Mie mi se pare ca au o greutate normala raportata la inaltime.

Al meu face 2 ani si 4 luni pe 25 decembrie. Are 13.500 kg, dar 93 de cm. Deci cam tot pe acolo. Si m-am uitat pe graficele de crestere, 86 de cm cu 12.000 kg e ok, nu va faceti griji.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

carina
membru matur

Romania, cluj-napocaCLUJ
2858 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2007 :  18:17:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui carina  Trimite mesaj ICQ luicarina Adauga semn de carte la raspuns Trimite carina un Mesaj Privat
15.7 si 104 la 5 ani si o luna are a mea. La 2 ani jumate avea in jur de 11. E sanatoasa, isteata si seamana cu tata ei.
Voi cum sunteti? Sau alte rude?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
popcostelia
popcostelia
nou venit

Romania, bistrita
5 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2007 :  19:04:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
quote:
Originally posted by carina

15.7 si 104 la 5 ani si o luna are a mea. La 2 ani jumate avea in jur de 11. E sanatoasa, isteata si seamana cu tata ei.

foarte inalti nu suntem nici noi si parintii mei zic, ca tot asa eram si eu cand eram copil,dar parca tot mi se pare ca e micut. fratiorul lui are 10 luni,aproape 11 kg si 76 de cm .nu e prea mare diferenta intre ei.la greutate ma refer
anma
anma
nou venit

Romania,
77 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2007 :  19:45:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Pitica mea are doi ani si jumatate si 11.3kg! Si eu imi faceam griji!

Laura25
Lasa-ma sa moderez!

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
43 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2007 :  23:37:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat
La 2 ani si 6 luni fata mea are aprox. 83 de cm si 11 kg. Nu mi se pare deloc slaba! E chiar foarte bine.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni

paxela
membru senior

Donator desprecopii.com
 Romania, bucurestiBUCURESTI
3209 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2007 :  00:23:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui paxela  Trimite mesaj yahoo luipaxela Adauga semn de carte la raspuns Trimite paxela un Mesaj Privat
fimiu are 3 ani si inca nu am depasit pragul psihologic de 12 kg,sa nascut cu 3500, de mancat nu mananca nimic ,e vesel ,vioi ,foarte activ traieste cu aer si se pare ca ii merge bine
eu am incercat toate variantele medicale posibile i-am facut zeci de teste, analize ,investigatii, concluzia .... "nu are doamna copilu nimic, masa trebuie sa se trateze"
deja am renuntat sa ma agit ca nu mananca, sa il mai cantaresc sau sa imi fac griji.... eheee ce bine suna, grijile si stresul tot acolo sunt dar... mai mult decat am facut nu cred ca pot face "daca asa e el"

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu
ralcat
ralcat
Vipera

Donator desprecopii.comDonator Parohia GlodeanuDonator TeodoraDonator proiect ursiciDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. MoldovaDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Belgium, Brussels
1579 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2007 :  04:34:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiralcat Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralcat un Mesaj Privat
Paxela, or fi rude baietii nostri ? Si al meu recicleaza aer de multe ori. Are 2ani si 2 luni (aproape), 11,2 kile si 90cm. Mai bine asa, lung si slab ca tacsu decat mic si indesat ca ma-sa.

Copiii merita tot efortul nostru
Sonia, Crisa

Alex, Andrei

carina
membru matur

Romania, cluj-napocaCLUJ
2858 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2007 :  07:19:45 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui carina  Trimite mesaj ICQ luicarina Adauga semn de carte la raspuns Trimite carina un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by popcostelia

quote:
Originally posted by carina

foarte inalti nu suntem nici noi si parintii mei zic, ca tot asa eram si eu cand eram copil,dar parca tot mi se pare ca e micut. fratiorul lui are 10 luni,aproape 11 kg si 76 de cm .nu e prea mare diferenta intre ei.la greutate ma refer

Diferentele sunt normale intre copii, iar exemplul e tot personal: sora-mea mai mare are 1.53 m iar eu 1.70. Copii sora-mii au aceeasi inaltime cu toate ca baietelul are 9 ani, iar fetita 6. Trebuie sa te asiguri ca starea copilului e buna si sa nu iti mai faci griji. Mie mi-a trecut stresul legat de greutate pe la 3 ani.

membru veteran szivarvany
green eyes`mom

Donator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator Parohia GlodeanuDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Christmas Island
23966 Mesaje
94 Prieten(i)
Trimis la: - 11/12/2007 :  08:11:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat
Noi la 3,4 ani avem abia 14 kg si 110 cm. Asta e, sanatosi sa fim.

La 2 ani avea cam 12,5 kg si vreo 104 cm daca bine retin.

Daria &
GIULIA(2004 08 16)
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com