Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(6)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(6) | Autor: cleopatra70

Link direct la acest mesaj

Continuare de la :

1, 2, 3, 4,5,

Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:
1.Cleopatra70(Claudia)
2.Etra(Cristina)
3.Danangie(Daniela-Angela)
4.Cristianca(Anca-Felicia)
5.Leny(Elena)
6.Magduta10(Magda)
7.Andriushca(Andreea)
8.Anaconda2(Ana)
9.Hera25(Adriana)
10.Ysa26(Elena)
11.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
12.Alexela(Alexandra)
13.Ali(Alina)
14.Anaoi(Ioana-Eugenia)
15.Aldolina(Eugenia-Viorica)
16.Aditi(Adriana-Olimpia)
17.Koko_1(Corina)
18.mmc_nd(Malina-Mihaela)
19.Irinach(Irina)
20.Nichi(Oana)
21.Kerstin(Cristina)
22.Iulita(Simona-Manuela)
23.Adela Achim(Maria-Adela)
24.dory_iancu74(Dorina)
25.Mihaela
26.Suflet(Elvira)
27.Gaviotita(Angela)
28.IreneCAM(Andra-Maria)
29.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
30.crisis81(Cristina-Camelia)
31.Marryan(Mariana)
32.Ainigriv(Virginia-Adriana)
33.Pisik06(Ioana)
34.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
35.Syris(Marinela)
36.Rony74(Veronica)
37.georgia_c(Georgiana)
38.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
39.Maria68(Delia-Marta)
40.valeria72(Valeria)
41.Dariela(Denisa-Mihaela)
42.Livsy(Ana-Livia)
43.Andreea81(Andreea-Elena)
44.Ryta(Aurica-Rita)
45.Dara(Andreea-Claudia)
46.Sandaa(Sava)
47.Carmencar(Carmen-Ionica)
48.Manumanu(Bianca)
49.Kineta(Florentina)
50.Simonasima(Simona)
51.Oana_B(Oana-Teodora)
52.Gra26(Gratiela)
53.Daro26(Roxana-Nicoleta)
54.Ira79(Irina)
55.Bususbl(Isa)
56.Oana2006(Oana-Madalina)
57.Fulg(Ioana)
58.Rocsy2007(Roxana)
59.Montytaiana(Ana)
60.Tudormiha(Mihaela)
61.Pinguina(Ana-Maria)
62.Blanche(Bianca)
63.Rodicaosoian(Rodica)
64.Liana30(Mariana-Gabriela)
65.vdrag(Virginica)
66.baby_r7(Roxana)
67.Iuca(Viorica)
68.Melusica(Mihaela)
69.Pysypisi(Cora)
70.Ioanara23(Adnana-Ioana)
71.Maryb(Mariana)
72.Simona.Lali(Simona-Paraschiva)
73.Elle23(Elena)
74.Irene-Mariana
75.Bubulina1(Karen)
76.Cocoleta(Nicoleta-Constanta)
77.Karelina(Monica)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Multumim Cleo de acest nou capitol si sa dea Domne Doamne ca sa ni se implinesca cel mai dorit vis din viata noastra si cei care sunt insarciante deja o sarcian usoara si bebici sanatosi.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Buna,dragele mele fete!
Am deschis acest capitol cu mare incredere, speranta in Bunul Dumnezeu,Maicuta Domnului si toate puterile ceresti ,stiu ca ne vor ajuta prin credinta noastra sa primim toate darul divin al vietii si sa devenim mamici fericite si implinite,nu ne vor lasa sa asteptam prea mult!
Va doresc tuturor fetelor care nu si-au indeplinit visul de a ramane insarcinate sa dea Dumnezeu sa vii se dezlege pantecul si sa devina roditor cu copilasi sanatosi si voiosi!
Fetelor gravidute,va doresc multa sanatate in continuare cu bebelusi sanatosi si buni pana la termen,Dumnezeu si toate puterile ceresti sa ne vegheze sa ducem cu bine sarcina pana la termen cu multa credinta si bucurie,El ne vegheaza neincetat!
Sfintele sarbatori din aceasta luna sa ne aduca numai minuni dumnezeiesti,lumina si caldura sufleteasca!Dumnezeu sa ne ajute!
Va iubesc din toata inima mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

RUGACIUNE PENTRU PRUNCUL CE SE AFLA IN PANTECELE MAMEI

Doamne,Cel ce ai zis oamenilor:"Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul",binecuvantand nasterea de prunci,arata mila Ta acestui prunc care se afla in pantecele maicii sale,si ajuta-l sa se nasca la vremea randuita de Tine.Da-i lui,Doamne,crestere fireasca,sanatate si putere.
Parinte Ceresc,Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii,poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui.Tu ai purtat de grija Preacuratei Fecioare cand a purtat in pantecele ei pe Dumnezeiescul Prunc.Nu ne parasi acum nici pe noi,robii tai,ci ocroteste-l cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale.Iar mai apoi,luminandu-l cu Sfantul Botez,sa il faci pe el un madular ales al Sfintei Tale Biserici,ca sa Te laude si sa te binecuvanteze in toata viata lui si in vecii vecilor.
AMIN.

Rugaciunea femeii inainte de nastere
Marie, Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin.

Rugaciunea mamei dupa nastere

Multumescu-Ti Tie, Doamne, din adancul inimii mele, pentru pruncul pe care Tu mi l-ai daruit si pe care Tie Ti-l inchin, dimpreuna cu toata viata mea, intru care ai binevoit. Daruieste-i, Stapane, viata ca sa se nasca din nou, din apa si din Duh, ca fiu al Tau dupa har, in Taina Sfantului Botez. Ajuta-ma, Iubitorule de oameni, sa-l cresc in pace, ca pe un madular binecuvantat al Bisericii Hristosului Tau. Si intreaga noastra familie pazeste-o intru dragostea Ta, daruindu-i toate cele spre trebuinta, dupa marea Ta mila, putere si intelepciune. Ca noi Tie Iti incredintam sufletele si trupurile noastre, Tie ne rugam pentru noi insine, si unii pentru altii, si numele Tau, de viata facatorul, in veci il preamarim: al Tatalui si al Fiului si al Sfantului Duh. Amin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Hera25, multumesc din suflet pentru lamuriri. Eu m-am apucat si am citit rugaciunile, ce sa zic este greu, asa cum spui si tu, stau desoeri pana tarziu sa le citesc. Problema este ca la biserica nu m-am dus, pentru ca stiam ca trebuie sa plec si n-am vrut sa ma apuc de canon si sa nu-l pot tine calumea... Acum dupa ce mi-ai scris tu, imi pare rau, trebuia sa intreb pe parintele Iordache... uff...

Va sunt datoare cu o povestire de la manastiri, stiu, insa a fost camd viteza al servici, sper zilele astea sa apuc sa o scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleopatra70 spune:

Dragele mele,
Azi,am fost la doctor pentru un control sa vada cum este colul, e bine inchis dar este cam scurt pentru sarcina gemelara, sa previn un avort doctorul a zis ca ar fi bine sa fac cerclaj,mi-a zis sa merg maine la spital sa ma interneze pentru 2-3 zile sa-mi faca totusi cerclajul.Maine dimineata voi face aceasta interventie pentru binele copilasilor mei iubiti,imi pun toata increderea in Bunul Dumnezeu ca o sa fie bine.Ma voi ruga si in spital atat pentru mine cat si pentru voi sa avem multa sanatate si multe reusite.
Imi iubesc asa de mult copilasii incat trebuie sa fac tot ceea ce e mai bine pentru ei,au inceput sa se miste,le simt miscarile jucause,ce fericita sunt cand ii simt,vorbesc cu ei,atat cu voce tare dar si prin gand,le pun muzica relaxanta(ambientala),muzica clasica de acum incep sa auda si trebuie sa le dezvolt auzul putin,sunt o minune pentru mine,sunt lumina mea.
De maine imi pare rau,dar numai pot sa va scriu cateva zile, sunt alaturi de voi cu toata fiinta mea prin rugaciune si gandul meu curat,imi sunte-ti asa de drage parca ati face parte din familia mea.
Ma bucur ca ai teminat canonul cu bine,Hera sa te ajute Dumnezeu sa-ti dezlege pantecul sa aveti cat mai repede copilasul mult doriti!Doamne ajuta!
Suflet,ma bucur ca incurajezi fetele ca Dumnezeu ti-a rasplatit credinta dupa ce ai terminat canonul ai si ramas insarcinata cu bebelusul tau drag!Sarcina usoara cu sanatate si bucurie in continuare pana la termen ,sa te aiba Dumnezeu in grija Lui!
mmc_nd,ma bucur ca ne-ai scris,deabia astept sa ne povestesti cum a fost in pelerinaj la manastiri.Dumnezeu sa aiba grija de tine, sa-ti dezlege si tie pantecul pentru a primi darul vietii cat mai repede!Dumnezeu sa te vegheze!Doamne ajuta!
Magduta,sa dea Dumnezeu asa sa fie cum ne-ai zis,Dumnezeu sa-ti auda rugaciunile si sa-ti faca pantecele roditor cu un copilas sanatos si voios!Dumnezeu sa te ajute!
Va iubesc mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2007 spune:

CLEOPATRA-multumim pentru noul capitol si stai linistita ca nenea doctoru stie ce e mai bine pentru puiutii tai o sa ma rog pentru tine

MARYB-nu am cuvinte,dar ma bucur mult pentru tine si bebele tau mult asteptat DD a avut grija
CATE UN PUPIC PENTRU TOATE FETELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Buna tuturor! Ma bucur ca se umple lista noastra de gravidute sa va dea Dumnezeu sanatate sa duceti sarcina pana la termen si sa aveti copii sanatosi! Eu scriu mai rar dar va citesc, imi place cum scrieti si imi dati sperante. Cleo ma bucur ca te gandesti cu drag la noi sa-ti ajute Bunul Dumnezeu o sa ma rog pt tine si pt puiutii tai, de altfel pentru toate fetele dragi. Va doresc o saptamana cat mai buna celor care astepam un copilas sa vina cat mai repede iar gravidutelor un pupic pe burtica! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montytaiana spune:

buna seara tuturor
cleo o sa fie bine
bunul Dumenezeu, Maica Domnuluyi si toate puterile ceresti vor avea grija de tine in continuare
pentru noi nu iti fa griji
ne vom descurca in lipsa ta, m-ai impresionat ca desi urmeaza sa treci printr-o procesura dificila, gandul tau este tot la noi-spuneai ca te vei ruga pentru noi
multi pupici, si cel mai imp sa dea bunul Dumnezeu ca micutii tai sa fie bine pe tot cursul sarcinii si sa se nasca sanatosi si puternici
cred ca le vei da niste nume pe masura
pupic toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cleopatra iti multumesc mult ca te rogi si te gindesti al mine, in momentele grele sa stii ca ma gindesc la tine si dupa ma simt mai bine. Am sa am rog si eu pt tien mai ales acuma in clipele astea grele pe care le vei parcurge dar Dumnezeu este cu tine si te va ajuta sa treci cu bien si bebici sa fie cuminti si sisanatosi pina la sfirsitul sarcinii si se vor naste sanatosi. Dumnezeu sa va aiba in grija.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Cleo,stai linistita,ne vom ruga pt tine si puiutii tai!!!Maine este Sf.Spiridon,sfantul nostru drag,mare facator de minuni si nu ne va lasa el,asa cum nici Maicuta Domnului nu ne lasa o secunda din mainile sale.Dumnezeu a vazut cata dragoste ai pentru puiutii tai si pentru noi,te va trece peste orice greutate si vei avea in brate 2 minuni!!!
Intr-adevar,noul capitol va aduce mare bucurie,pentru ca sunt convinsa ca vin alti bebici,pentru credinta voastra,bunul Dumnezeu se va indura sa ne trimita noi minuni,acum,in preajma marii sarbatori.Pana atunci,pace si lumina sa avem,rugaciune si credinta!!!
Multumim,Cleo si pentru rugaciuni,le vom face pentru toti bebelusii,sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi si sa se nasca la termen.Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput