*** LA REDOUTE *** (64)

*** LA REDOUTE *** (64) | Autor: elyanne

Link direct la acest mesaj

Asa am inceput:
cap.1 cap.2 cap.3 cap.4 cap.5 cap.6 cap.7 cap.8 cap.9 cap.10 cap.11 cap.12 cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20 cap.21 cap.22 cap.23 cap.24 cap.25 cap.26 cap.27 cap.28 cap.29 cap.30 cap.31 cap.32 cap.33 cap.34 cap.35 cap.36 cap.37 cap.38 cap.39 cap.40 cap.42 cap.43 cap.44 cap.45 cap.47 cap.48 cap.50 cap.51 cap.52 cap.53 cap.54 cap.55 cap.56 cap.57 cap.58 cap.59 cap.60 cap.61 cap.62 cap.63



contul comun ptr poze "redoutiste" : redoutistele@yahoo.com



GHIDUL INCEPATORULUI ... by "redoutistele"

* Crearea de cont nou - campurile se completeaza fara niciun semn de punctuatie (ex str valea oltului 36)
NU E OBLIGATORIE COMPLETAREA NR DE TELEFON. Oricum nu va suna nimeni.
Daca vreti totusi sa va treceti mobilul, acesta va incepe cu 06, nu 07.

* Plata: cu card Visa, Mastercard ptr plati internationale; cu acelasi card nu se poate plati decat pe maxim 2 conturi; exista carduri emise in euro, dar care nu pot fi folosite pentru plati on-line; in acest sens, se face cerere la banca pentru autorizarea platilor on-line; se poate plati si cu carduri emise in lei;

* La lansarea comenzii trebuie sa fie banii pe card (chiar si e cel de credit); este foarte important ca pe card sa fie suma exacta, pentru ca daca lipseste un singur cent, nu se accepta comanda; in acest sens, in cazul cardurilor in lei, pentru a calcula valoarea comenzii, folositi cursul valutar al bancii la care aveti cardul

* Cadourile: exista coduri care se baga inainte de lansarea comenzii pe pagina cosului, in casuta “j'applique mon offre”

* Codurile le puteti afla de pe prima pagina a acestui subiect sau de pe:
http://www.ma-reduc.com/
http://www.achetergagnant.com/forums/index.php?showforum=15
www.bureaumalin.com/promotion_bons_coupons/promo_bon_code_reduction_laredoute.php
www.clubpromos.fr/bons-codes-reduction.htm)

* Cand bagati un cod ar fi bine sa tineti apasat CTRL in momentul in care, dupa ce ai introdus codul, dati clic pe campul "J'applique mon offre". Ca sa nu vi se goleasca cosul.

* Comanda soseste la oficiul postal de care apartineti, intre 8 si 18 zile de la lansarea comenzii. La ridicarea coletului nu se mai plateste nimic in plus.Nu va bazati pe posta romana sa va aduca avizul de sosire al coletului. cand aveti un feeling ca acesta ar trebui sa soseasca, fuguta la OP, inarmate cu o dragalasenie deosebita pe care le-o veti oferi lucratoarelor

* Valoarea minima a comenzii este de 10 euro.

La valoarea produselor din cos se adauga * o taxa de manipulare (frais de port=FDP) de 5 sau 6 euro si * taxa de transport (aproximativ 5% din valoarea comenzii, inclusiv taxa de manipulare). Exista posibilitatea ca taxa de manipulare sa fie anulata prin folosirea unui cod de reducere, in functie de promotiile disponibile la momentul comenzii (de ex, 64092).


Atentie:

1. au fost cazuri in care coletul nu a ajuns. In aceasta situatie, se poate depune o plangere pe site, care va fi luata in considerare la o luna de la efectuarea comenzii.
Pana cum, LR a inapoiat banii prin cec sau livrare in cont in valuta. La incasarea cecului se platesc comisioane de minim 10 euro. In plus, au existat amenintari conform carora in curand LR nu va mai livra in Romania, asa ca orice comanda se face pe riscul clientului.

2 Returul unui obiect este extrem de scump (minim 50 roni). Noi am preferat sa le vindem prin Mica publicitate sau la cunoscuti.



Pentru neclaritati sau informatii suplimentare , de regula se contacteaza serviciul de relatii cu clientii al LR, prin postarea intrebarii/solicitarii pe site-ul LR, in sectiunea Aide & Service.



Componenta lenjeriilor de pat LR

Drap = cearceaf normal
Drap-housse - cearceaf cu elastic jos
housse de coquette - cearceaf de pilota (plic)
taie d'oreiller ou de traversin - fatza de perna sau de sul (din ala lung cum au ei pe pat)
Parure cuette - set ptr pilota (include cearceaf de pilota si 1-2 perne)
Parure drap - set cu cearceaf ( 1 cearceaf si 1-2 perne)



CODURI REDUCERE / CADOURI



UTIL!!!

LISTA DE CULORI

www.laredoute.fr/Size_Chart/SizeGuideTextilePopup.aspx" target="_blank">Le guide des tailles

Marimi femei traduse in RO

Marimi barbati traduse in RO


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

a luat cineva asta?http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=3988023&SizeCode=00126&Quantity=1&PersText=&ItemId=5&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
ce parere aveti? merita oare? e un pic unisex dar daca ar fi blanoasa ar fi ok pentru ca afara e frig!!!!!!!!!!
dati-mi si mie un sfat va rog!!!!!!!!

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by Bratu Monica

a luat cineva asta?http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=3988023&SizeCode=00126&Quantity=1&PersText=&ItemId=5&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
ce parere aveti? merita oare? e un pic unisex dar daca ar fi blanoasa ar fi ok pentru ca afara e frig!!!!!!!!!!
dati-mi si mie un sfat va rog!!!!!!!!

Monikka


Mie-mi place,nu mi se pare unisex,numai ca mi se pare scurtuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Ligeea,care-i caciulita,ca de exemplu pentru hainuta iti multumesc ca m-ai pus in garda,ca pusesem si eu ochii pe ea.Astept reduceriile pentru cel putin o hainuta si un set de caciulita +fular pentru Radu ,si vreau sa iau ceva bun.Acuma,ce-oti zice,vrei si redus si bun?Da,vreau si redus si bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

MITSU BISHU, eu am platit cu card Visa Electron de la Alpha Bank, si a mers fara probleme, dar incearca sa vezi pe site-ul bancii de la care ai cardul daca tipul tau de card poate fi utilizat pentru plati internationale. De exemplu, cardul de la Transilvania pe care primesc alocatia si banii de CIC nu e bun.

cristina mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

quote:
Originally posted by Lorenza

quote:
Originally posted by Bratu Monica

a luat cineva asta?http://www.laredoute.fr/vente-default.aspx?presCode=3988023&SizeCode=00126&Quantity=1&PersText=&ItemId=5&Mode=Update&Single=true&ksource=-1
ce parere aveti? merita oare? e un pic unisex dar daca ar fi blanoasa ar fi ok pentru ca afara e frig!!!!!!!!!!
dati-mi si mie un sfat va

rog!!!!!!!!


chiar,la asta nu m-am gandit .chiar e scurt.ma reorientez

Monikka


Mie-mi place,nu mi se pare unisex,numai ca mi se pare scurtuta.



Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

asta e , am gasit-o , vezi ce faina e in poza -culoare , model
In realitate e un jerse subtire de tot ca un ciorap care daca se intinde ramane intins , nu e deloc elastic
http://www.laredoute.fr/vente-bonnet-et-echarpe-enfant-okaou.aspx?productid=324121128&documentid=201207&categoryid=22922057&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16
nu stiu ce sa mai zic .Preturile pot parea mici pt. cine cumpara din Romania dar eu am cumparat haine de copii apropae numai din Germania -de aici numai urgente daca nu mai avea pantaloni ca erau mici etc -si calitatea acelora e cu totul alta
Eu am dat hainute de la Piticul meu la finul meu si acuma mi-a adus innapoi cateva costumase la cel mic -am si ras de faza asta -nici nu zici ca au foast purtate de 2 copii , sunt ca noi .
Modelele sunt frumoase dar calitatea materialelor lasa mult de dorit .
Eu am cumparat produse din Franta -au niste magazine ceva cu BOn marche , unde sunt preturi ieftine era magazinul numai cu magrebieni h, dar chiar si acolo sunt de calitate mai buna
Nu poti face geaca de iarna de copil din carpa , din material ca o batista ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

quote:
Originally posted by ligeea

asta e , am gasit-o , vezi ce faina e in poza -culoare , model
In realitate e un jerse subtire de tot ca un ciorap care daca se intinde ramane intins , nu e deloc elastic
http://www.laredoute.fr/vente-bonnet-et-echarpe-enfant-okaou.aspx?productid=324121128&documentid=201207&categoryid=22922057&single=&hasnext=1&hasprev=0&direct=false&pagesize=16
nu stiu ce sa mai zic .Preturile pot parea mici pt. cine cumpara din Romania dar eu am cumparat haine de copii apropae numai din Germania -de aici numai urgente daca nu mai avea pantaloni ca erau mici etc -si calitatea acelora e cu totul alta
Eu am dat hainute de la Piticul meu la finul meu si acuma mi-a adus innapoi cateva costumase la cel mic -am si ras de faza asta -nici nu zici ca au foast purtate de 2 copii , sunt ca noi .
Modelele sunt frumoase dar calitatea materialelor lasa mult de dorit .
Eu am cumparat produse din Franta -au niste magazine ceva cu BOn marche , unde sunt preturi ieftine era magazinul numai cu magrebieni h, dar chiar si acolo sunt de calitate mai buna
Nu poti face geaca de iarna de copil din carpa , din material ca o batista ,

ligeea


Mersi!Astea sunt riscurile,noi astea mai "vechi" ,ne-am obisnuit.In general,personal,nu cumpar decat ce-i ieftin,macar daca e teapa,se compenseaza cu celelalte produse,si in special la reduceri,atunci atac serios,in rest mai slabut,doar daca nu pot sa rezist sau daca stiu sigur ca pana la reduceri se epuizeaza stocul.Cu produsele Anne Weyburn,personal,m-am lamurit.Proasta calitate, la preturi mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

ligeea, gabitaco si cristiana70,

Va multumesc mult pentru raspunsuri... Nu cred ca nu e activat pentru plati online, ca e un card international, chiar am intrebat la BRD daca pot cumpara de pe net cu el si mi-au spus ca merge in peste nu stiu cate tari... Pot sa retrag si numerar de la bancomate de afara, deci nu vad de ce nu ar merge pe net...
Nu am scris numarul de card la datele de contact, mi-am facut contul si am confirmat comanda, iar la plata am ales sa platesc online - acolo mi-au cerut detaliile despre card. Mi-ar placea sa platesc la livrare, adica atunci cand ma duc la posta sa dau si $, daca se poate, dar am inteles ca nu pot plati decat "en ligne". Daca site-u' ar fi fost in l. engleza, poate m-as fi descurcat mai bine, dar am incercat sa imi fac cont pe redoute.uk si nu merge... Imi cere ceva cu client number pe care nu stiu de unde sa il iau... Si parca mai era ceva care ma impiedica.. . Deci raman pe site-u' frantuzesc... Mai astept pareri... Va pup!


33+ bananutsa sau capsunica?!

AMR MAXIM 7 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Vad ca numai tu esti in zona , eu nu am prins reducerile asa ca am cateva curiozitati daca nu tesuperi siti permite timpul sa imi raspunzi
-se reduc si produsele ,,reduse , pret verde , rosu etc
- se anunta -ca incep reducerile din data de sau trebuie sa fii pe faza ?
-se reduc toate categoriile-ex produse electrocasnice , lenjerii etc
-sunt reduceri adevarate , de genul celor din occident -nu ca astea ,,reduction 40 % si abia atunci e un pret cat de cat corect ?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by ligeea

Vad ca numai tu esti in zona , eu nu am prins reducerile asa ca am cateva curiozitati daca nu tesuperi siti permite timpul sa imi raspunzi
-se reduc si produsele ,,reduse , pret verde , rosu etc
- se anunta -ca incep reducerile din data de sau trebuie sa fii pe faza ?
-se reduc toate categoriile-ex produse electrocasnice , lenjerii etc
-sunt reduceri adevarate , de genul celor din occident -nu ca astea ,,reduction 40 % si abia atunci e un pret cat de cat corect ?

Multumesc

ligeea



la toate cele 4 intrebari raspunsul este DA.

Mitsu,si noi am vrea sa platim la livrare.Daca s-ar putea,nu ne-am mai oftica asa de tare cand nu ajunge un colet.Dar din pacate numai francezii au optiunea asta,noi trebuie sa platim in momentul in care plasam comanda.

Mergi la inceput