Gravidutze si mamici de CLUJ-39

Gravidutze si mamici de CLUJ-39 | Autor: CristinaGoji

Link direct la acest mesaj


Gravidute si mamici din Cluj :

OanaAlina si Maria Teodora

CristinaGoji in asteptare de Daria(DPN 15.04.2008)si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa

Alexandra (Alex29) si TIADRIS ANDREEA

Ramona (Ramonella) si Beatrice Alessia

Co(bex) si Carina Alysa

Paula (Victo) si Stefan

Flory (pufulet74) si Joshua Raphael

Delia (Ripley) si Ana Ecaterina si Iris Maria

Nicoleta (Nrl) si Andrei

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) si Eric

Anca (Soanso) si Sorana Miruna

Lavinia si Miruna Antonia

Raluca si Ilinca si Mihai

Gabriela77 si Sara

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia in asteptare de (DPN 24.12.2007) si Ana

dpop si Irina

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad

Kitzy in asteptare de Diana (DPN 29.04.2008)

Adriana (adab) in asteptare de Sara Denisa (DPN 20.02.2008)

Ildiko(iko) si Szende-Irisz

Ani (puisor) in asteptare de Stefana (DPN 02.02.2008)

Simona (Simo29) si David

Ioana si Patrick

Moberi si Alexandra si Matei

Cristina (greta4you) in asteptare de Mara Bianca (DPN 12.01.2008)

Adriana (Mami Alexia) si Alexia


Ianuarie .....................................................Februarie
Ilinca (fetita de Raluca) - 5.01.2002..............Lore (redai)- 3.02.1985
.................................................................Ana Maria (fetita de Natalia)-4.02.2005
Codruta-12.01.1975....................................Simona-15.02.1976
Monica (arghirmonica)-15.01.1977
CristinaGoji-18.01.1980...................
Alexandra (Alex29)-22.01.1978
Anca (Soanso) - 27.01.1974...................

Martie........................................................Aprilie
Delia (Ripley)-5.03.1975.............................Asiza - 28.04.1979
dpop - 5.03.1980........................................Alexia (bb de Mami Alexia)-28.04.2007
Natalia-13.03.1976...................................Melinda (antoni)-29.04.1979
Ioana -13.03.1975
Daniel (baietel de Monica)-14.03.2002
Raluca-14.03.1975
Adriana (adab)-15.03.1978..............



Mai............................................................Iunie
Carina Sofia(bb de Carrie)-10.05.2007..........Patrick-01.06.2007
Matei (bb de Moberi)-13.05.2007
Theodora Alexia(fetita de Carrie)-30.05.2003


Iulie..........................................................August
Doru-Andrei(bb de Mioara)-1.07.2007...........Adriana(Mami Alexia)-6.08.1987
Cristian(bb de Monica)-7.07.2006................Ramona(Ramonella)-12.08.1981
Timea-Larisa(bb de Meli)-8.07.2007............Petra Alexandra(bb de Codruta)-9.08.2005
..............................................................Flory (Pufulet74)-14.08.1974
Nicoleta(Nrl)-18.07.1979...........................Cristiana(Carrie)-22.08.1973
David Vlad(bb de redai)-18.07.2007...........Co (bex)-28.08.1977
.............................................................Sara(bb de Gabriela)-29.08.2007
.............................................................Paula (Victo) - 30.08.1978


Septembrie..............................................Octombrie
Ildiko(Iko)-1.09.1977
Miruna Antonia(bb de Lav)-5.09.2007........Tiadris (bb de Alex) - 3.10.2007
Kitzy - 30.09.1979..................................OanaAlina- 6.10.1977
............................................................Mihai(bb de Raluca)-8.10.2007
............................................................Iris Maria(bb de Delia)-10.10.2007
............................................................Vlad(bb de CristinaGoji) -17.10.2006
...........................................................Stefan (bb de Victo) - 30.10.2007
...........................................................Maria Teodora (bb de OanaAlina)-30.10.2007
...........................................................Szende Iris (bb de Iko)-31.10.2007


Noiembrie...................................................Decembrie
Irina(bb de Dpop)-5.11.2007
Beatrice Alessia(bb de Ramona)-8.11.2007...Ani(puisor)-02.12.1976

David(bb de Simona)-9.11.2006..................Andrei(bb de Nico)08.12.2007
...............................................................Eric(bb de Andreea)-9.12.2007
...............................................................Lavinia-10.12.1974
Ana Ecaterina(bb de Delia)-10.11.2005........Andreea(Eladea2005)-12.12.1977
Carina Alysa(bb de Co)-13.11.2007
Joshua Raphael(bb de Flory)-14.11.2007
Gabriela-27.11.1977...................................Denis Cristian(bb de Asiza)-19.12.2006
.................................................................Sorana Miruna(bb de Anca)-20.12.2005
................................................................Felicia-20.12.1977






Mami 21+ cu Daria si [b]Vladic
(17.10.2006)
Vladic
barza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Nico - NASTERE USOARA si BEBE SANATOS!!!

Mami 21+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si noi singure. Tati e in Germania de ieri. Si biensur, ca a picat netul.Acum vad ca merge, asa ca scriu repede.

Sara e bine, cu episoade de colici in timpul unor mese, mi-a zis doctorita ca adevaratii colici apar la 3 luni. Yuhuuu! Si eu care ma bucuram ca am scapat! Nu face urat, doar ca nu mai mananca! Pe la mijlocul mesei. Saracuta!AAAa, si azi a ras cu zgomot...ce draguta a fost. In rest, toata ziua zambeste si pedaleaza.
Noi, la capitolul kg, stationam, tot 55, se pare ca cele 3 kg in plus acolo vor sa stea. Respectiv, pe burtica, ce ma enerveaza. Da’ adevarul e ca si mananc ca o nesimtita…Si dulciuri, si noaptea…

Meli, bine ca ai scapat! Prin multe a trebuit sa treci tu…Sa dea Domnul sa fie totul bine! Te pupic dulce!
Bexule, ma bucur ca esti mai bine! Ce face printesuca dulce de Carina?
Alex, Sarei i-a trecut iritatia cu Bepanthene. Incearca si tu.Ai grija cu cura de slabire daca alaptezi, eu zic sa amani. Mananca putin mai rational si sanatos si eu zic ca e sufficient.
Cristiana, cred ca tare dulce ai fost. Vrem poze.M-ai speriat cu diversificarea.
Nico, tin pumnii. Nastere usoara! Yuhuuuuuuuuuuuu!
Dienuta, trebuie sa scoti puiul afara zilnic. Uite cum fac eu. Stau la et 2 din 2. Caruciorul e la parter tot timpul si eu cobor doar cu printesa. Riscul ar fi sa raman fara carucior. Sper sa nu. Bine eu stau pe Campului intr-un bloc mai retras, nu e circulatie pe aici. Si caruciorul meu e si f usor. Nu stiu cum sa faci, eventual coboara intai caruciorul si apoi fata. Nu-ti face probleme ca nu se intampla nimik k ea 2 minute. Asa ma speriam si eu la inceput, acum m-am mai relaxat.
Noi ieri am fost cu marsupiu, dar a fost horror, cred ca nu stiu eu sa ma relaxez, mi-era cam groaza sa nu o sustin deloc, asa ca am o febra musculara si ma doare spatele. E infinit mai bine cu caruciorul. Azi vad ac e nasol. Dar tot o scot un pik cand se trezeste.


Va pupic. In nosptea asta mai vine un mos la mine.


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Asa, revenim.

La Multi Ani pt bebe MIhai! Sa creasca mare, sanatos! Succes la vaccin. Raluca, eu zic ca va fi bine dupa. L-ai luat ala scump? Sara nu a avut nici o treaba.


Am vb zilele astea si cu Oana, e bine, dar fara net! Ma gandeam eu ca o fi ceva de nu mai da nici un semn.

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare si de la noi!!!
Azi implinim 1 luna!!!!Ce repede a trecut timpul!!!!!!!!!Joi am fost afara cu caruciorul.Asa bine doarme.Ce nasoal e vremea azi...Voi ii scoateti pe ceata???Aaa si am fost si cu masina..Asa ne place!!!
Ieri am fost la primul control,avem 3200,a pus exact cat trebuie si pediatrul a fost foarte multumit.
Pe Bea o cam supara colicile saracuta.Dar eu ii spun ca lasa ca creste ea mare si scapa de ei.Pe zi ce trece e tot mai scumpa.Si are niste obrajori de-ti vine sa-i mananci.Daca o sa am timp o sa mai pun poze azi.
Bexule tu bei cafei????
Meli imi pare rau ca iara suferi.Acuma va fi bine sigur.
Gabi si eu de abia astept sa iesim toate 3 cu caruciarele.Noi inca suntem la periaoda cand ne acomodam treptat cu iesitul afara.Cred ca mai incolo vom face plimbarile.Si eu imi las caruciorul in scara,sper sa nu mi-l fure.
Nico,sa ai o nastere usoara!!!!Tinem pumnii!!!Doamne ajuta!!!!!
Pupici la toate!!!

poze

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Salutare ...gata cu mancare ,curatenia ,of tu fetelor ce norocoase suntem ca avem fetitze ,o sa avem si noi ajutor peste cativa anisori

MELI draga ma bucur din inima ca ai scapat ,Doamne ajuta sa fie bine sa nu mai ai nevoie de nici un fel de interventie ,eu zic ca daca mai ai intrebari sun o ,nu EZITA ,pe dr OANCEA ,ai vazut ca e super de treaba
ma tot gandesc ce zapacita am putut fi ca nu am nascut cu ea ,dar cum am mai zis ,nici n am stiut ca se poate
Draga Meli ia un taxi si du te sa ti vezi puiutzu ,dar daca nu te simnti bine mai las o la bunici ,sau daca te bazezi pe sotzul tau adu o acasa ,o sa ai nevoie de ceva timp sa ti revii total din anestezie

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

CO plimbarica placuta ,hai ca poate daca i vreme frumoasa saptam viitoare ne intalnim in parc cu bebelashele

GABI nu tzin cura de slabire ,Doamne fereste ,ma gandeam de doua ori pe sapt sa beau numai lichide ,dar sincer mi cam frica ,asa ca o las balta ...bine macar ca am si eu doua perechi de pantaloni care sa mi fie buni ,am incercat sa mi cumpar macar o pereche de blugi dar n am gasit nimic
I a trecut puiutzului iritatia de la gat
DIANA potzi sa cobori caruciorul si pe urma o iei pe bebitza ,e treaba de cateva secunde ...doar nu o lasi mult singurica

LORE pe unde esti ?



NICO NASTERE USOARA SI NU UITA CA SUNTEM ALATURI DE TINE

TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

salutare,

ce fac fetele???

gasca mea doarme si porma mergem la Polus ..

Alex,si eu m-am stresat cu kg in plus dar eu zic ca e mai important sa ai laptic si slabesti tu porma.

Meli ,sanatate infinita si sper sa scapi de probleme ,refacere cat mai rapida.

Ramonella,aveti deja o luna,oau ce a trecut, parca acuma faceam galerie sa scapi cu bine.mie mi-a zis dr la controlul de 6 sapt ca pot sa beau o cafea cu lapte dimineata dupa alaptare.

NICO,NASTERE USOARA,SI UN BB SANATOS!!!!!!!!!





SOSO (20 dec 2005)
COMOARA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La Multi Ani pt o lunisoara, Bea!

Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

fetelor eu sunt pe aici, dfar de 3 zile ma omoara copilul asta imi plange incontinuu. V-am mai citit dar nu prea pot de el.Nastere usoara Nico

Lore, mamicutza lui David
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

LORE mergeti la plimbarica ,poate se mai linisteste dragul de el

tu fetelor puiutzu meu are diaree ...oare de ce ?????????????
eu beau doar ceai de chimen si baby calm ,apa plata si cam atat ,nu beau nici un fel de suc
so sun oare pe dr ?



TIADRIS SI O MAMICA FOARTE FERICITA

Mergi la inceput