Fetele din America (97)

Fetele din America (97) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96




Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
lai - Bay Area (www.reclama mascata//avertizare/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lai" target="_blank">web)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Mississippi
super-lia - Biloxi (web)

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York

North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
CamiM - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
cataghe - Irving
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

West Virginia
greieras

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andrada, lasa ca e bine. E interesat baiatul de destule, ce ai vrea si tu acum? Cu pokemonii aia zic si eu ca tine.

Corinadana, ai dreptate. E bucuria de moment, minunea nu prea dureaza.

Mi-am revenit cu Wii, ca tocmai am venit de la Recreation Center. Alergind eu acolo tot pe loc-pe loc m-am gindit ca pe banii de pe Wii (plus accesorii, jocuri etc.) platim membership pentru tot familionul pe urmatorii trei ani! Si ne miscam acolo cit vrem, ba mai si socializam ca mereu cunoastem pe cineva pe acolo. Revin la planurile initiale si ma apuc de studiat jucariile recomandate de voi. Of! Urmeaza o noapte lunga.

Pina la urma am avut vreo 80 de grade si am dus copiii cu bicicletele (ei fiind bolnavi... oops!) la Nature Reserve. A fost tare frumos! La intoarcere ne-am oprit la un mom and pop place din apropiere, au burgers buni si eu nu pregatisem cina. Ar fi fost bine, dar Anuta si-a facut numarul si ne-am grabit s-o intindem pina nu ne da cineva afara. O veni si ziua cind putem iesi in lume fara sa ne facem vreo grija.


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

ha, Ramona, mi-aduc aminte (acum cu placere, atunci nu eram atat de destinsa) de iesirile noastre la restaurant cu una bucata copil de 1-2-3 ani, ca pe la 4 deja se mai cumintise si statea la masa (cu putin noroc, chiar a noastra).
eram in ultima seara de hawaii, cu bagajele facute, gata s-o roim spre aeroport, mai aveam vreme de-o cina si am ales un restaurant fudul din apropierea hotelului, pe care-l ocolisem pana atunci, pen'ca era scump si cam pretentios. tot timpul cat am mancat, copilul a facut ture intre masa noastra si un balconas de mai incolo, de unde se zgaia la niste arteziene. turele astea se desfasurau in fuga, se intelege. la un moment dat, se apropie de noi un cuplu numai zambet, ne soptesc ceva, eu le multumesc radiind, iar mai apoi realizez ca, de fapt, imi spusesera sa ne mai tinem copilul langa noi, ca nu se face sa deranjeze tot restaurantul. eu, obisnuita ca toata lumea sa-mi laude odorul, nu m-am prins de la inceput si am reactionat deja zambind politicos, nestiind ce va urma. :)
de-atunci ascult inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Lexi eu am facut la fel cu una care m-a intrebat daca n-am oglinda acasa (eu ma machiam in buda serviciului), m-am hlizit ca proasta.
Back to cautat cadouri. Cu jocurile electronice (wii sau psp) deocamdata nici nu ma mai gindesc. Sincer nici nu m-am asteptat sa se ataseze de spanacurile astea Nintendo, poate faptul ca i-l interzicem sa i-l faca asa placut. Inainte de Gameboy nici teveul nu era cine stie ce, nici jocurile pe calculator. Nu-i vorba ca ne prinde si noua bine, ca e in stare sa citeasca doua carti pe zi numai sa il capete. Mi-e ciuda ca isi pierde timpul si gindurile cu pokemonii astia. Inainte era asa interesat de tot felul de ciudatenii cind mergeam la librarie, acu alearga numa dupa cartile cu pokemoni. Eu una sint antijocuri pe calc, nu joc, nu ma intereseaza, dar observ ca iau amploare. Cisco, IBM au adresa lor in Second Life, Bill Gates a tinut o conferinta intr-una din cladirile Microsoft din Second Life, parca au inebunit cu totii.


A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ouch!
Stai sa vezi cum e cu doi! Alexandru e cuminte, in aparenta. De fapt o atinge cu piciorul pe sub masa (de exemplu) si ea sare ca arsa!
Apoi s-a plictisit fatuta si si-a pus un booster seat pe cap si umbla asa prin restaurant. Sonorul l-a avut de la tare la foarte tare. Indiferent ca vorbea, ridea sau se certa cu Alexandru.
Alexandru era mai linistit cind era mic, cu el aveam ghinionul sa se imbolnaveasca ori de cite ori planuiam vreo iesire mai deosebita.
De cind cu numarul doi am hotarit ca nu mai facem greseala sa ne aventuram cu ambii la distractii costisitoare, sa ne umplem de nervi.
De Thanksgiving am fi fost foarte tentati sa mergem la vreun brunch mai fancy. Apoi m-am gindit ca numai cheltuim niste sute de dolari aiurea, ca venim acasa nemincati si cu nervii prastie. Ca e si mai interesanta cind e multa lume in jur!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Eu la al doilea as fii mult mai relaxata sincer. Am fost mereu superprotectoare cu Marcu, l-am urmarit in fiecare secunda, eram atenta ca un uliu sa nu fie linga ceva fierbinte, ascutit, margine...etc. Daca se indeparta un pas ma panicam. Mi-era tot timpul frica sa nu uit ceva esential, sa ma uit in alta parte...etc.
Cind a fost in fieldtrip acu citeva saptamini juma de drum eu juma sotul, ascunsi sa nu ne vada ( sa nu-i zapacim self-esteemul), cu celularele pe speaker ne dadeam nr de bus, directille, Mircea ascuns dupa cutii in magazin se uita la cirdul de copii, il si ochise un lucrator o fi zis ca e alta alea, etc.
A


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Andrada, sinteti de coma! Eu sint mult mai relaxata, de fapt ma protejez pe mine - nu intelegi? Sa nu patesc si eu ca tine si ca Lexi. Probabil ca simte si Anuta, de aia se manifesta in feluri la care bietul Alexandru nici n-a visat...
Nici macar pe el nu l-am urmarit in field trips. Am mers o data cu ei, am vazut cum decurge treaba si m-am linistit.
In rest ma panicam si eu la fel, inca de cind era bebe. Mereu ii ascultam respiratia etc. Si acum ii pazesc noaptea, sa-i schimb daca au transpirat, daca se foieste Ana merg sa vad daca e prea rece sau prea cald, sau ce o fi. Apoi sint somnambula a doua zi si nu sint buna decit sa ma iau de Xio pe DC!
Totusi - eu zic ca sint mult mai relaxata. Se vede si diferenta dintre ei. Anuta e mult mai independenta.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

quote:
Originally posted by Andrada

Eu una sint antijocuri pe calc, nu joc, nu ma intereseaza, dar observ ca iau amploare. Cisco, IBM au adresa lor in Second Life, Bill Gates a tinut o conferinta intr-una din cladirile Microsoft din Second Life, parca au inebunit cu totii.


A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu



Am fost si eu pasionata de Second Life o perioada. Stiati ca o ambasada a nu stiu carei tari si-a deschis reprezentanta in Second Life? M-am plictisit destul de repede, dar am inteles ca se pot face bani frumosi cu Second Life. Erau si niste romanasi de ai nosti pe acolo, cu niste tricouri mulate

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Second Life? Pe ce planeta locuiesc eu, ca nici n-am auzit de jocurile astea? Abia ma lamuresc la voi cu Wii, nu-s in clar nici acum cu Xbox, dar ma gindesc ca nu mai conteaza - o fi prea vechi.
Daca acum sint asa in urma cu toate, ce o fi peste 20 de ani? Deja imi arata Alexandru tot felul de chestii la care nu ma pricep.

Ia sa va intreb pe voi. Cum pun Powerpoint pe computer? Sotul a sters tot de pe computerul lui Alexandru si acum nu gasesc Powerpoint sa i-l reinstalam. Lui ii place si il folosea tare mult. Am vazut ca astea sint scumpe de cumparat, pot sa il download de pe undeva?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

quote:
Originally posted by Ramona J

Andrada, sinteti de coma!
Apoi sint somnambula a doua zi si nu sint buna decit sa ma iau de Xio pe DC!

The best thing you can do for your children is to love your wife.



Lasa, ca nu esti singura, eu cel putin am alergie la fatuca aia, dar m-am autoeducat sa o ignor cat de mult pot, desi uneori nu-mi iese.
Eu sunt in febra cumparaturilor, cadouri pt parinti, adaptoare pt aparatele electrice sa le pot folosi in Ro, prize pt laptop, genti, parca ma duc sa ma marit
La noi in noaptea asta este Game Night, adica ne postam in fata calculatorului toata noaptea si jucam in retea, avem si exceptie, fumam si bem o bericica in casa, asta se intampla doar o noapte pe luna, pt ca in rest nu fumam decat afara. Eu tot incerc sa ma las, el incearca pe langa mine, cel mai fain e dimineata, cand iesim la 7-8 grade sa ne bem cafeaua si ne ingheata toate alea...

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

A incercat sa faca cineva molten chocolate cake de la william-sonoma? Am ramekins si ma batea gindul. Am luat ramekins-urile ptr budinca si creme brulee (n-am facut creme brulee dar o sa incerc tot cu creme d-alea facute de la dr oetcker).

Am fost la magazinul din princeton, Lexi ziceai ca si tu ai fost in princeton, tare e frumos acu de Craciun, si avea file de hamsii marinate usor (italienesti)in ulei si vin (bucurie mare ca n-au zahar ca toti pestii marinati de aici), dar un pic dezamagita ca au zis ca sint fresh si n-au fost
Mi-a zis ca hamsii proaspete nu aduc decit cind au comanda mare de la restaurante, dat nr de telefon imi opresc si mie citeva kile cind aduc, Anamaria daca esti interesata iti iau si tie (daca ma suna vreodata fireste).
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput