Comasare fisiere pdf

Comasare fisiere pdf | Autor: april

Link direct la acest mesaj

Am mai multe fisiere pdf (o carte) si as vrea sa le ordonez si sa fac un singur fisier pdf sau macar sa le ordonez pe cuprins, cap. 1......bibligrafie.....
Pot sa fac asta? ce program am nevoie?


fulguletzul meu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Buna april
Pur si simplu deschizi unu din fisierele pdf pe care le ai apoi dai click pe Thumbnail si o sa iti apara in stanga o fereastra unde vezi paginile din pdf insiruit. Apoi folosesti din casuta din stanga (in partea de sus) insert page.....o gasesti cu browse...si alegi sa o pui inainte sau dupa pagina X din pdf. Posti sa si stergi din pagini sau sa le muti ordinea tot de acolo. Iar la final pur si simplu ii dai save si gata cartea. Daca ai multe pagini de inserat da din cand in cand save, nu doar la final. Asta cred ca e una din cele mai simple metode.
Spor la treaba

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Scuze April ca ma bag si eu peste subiectul tau sa pun o intrebare. Iti multumesc ca ai deschis acest subiect.

Oana poti sa fii mai explicita te rog. Ca eu am incercat si nu am reusit. Sunt foarte interesata de acest subiect. Cum faci? Ca eu nu gasesc "import". Unde este?

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vandal spune:

Split and Merge PDF - open source free

http://superb-east.dl.sourceforge.net/sourceforge/pdfsam/pdfsam-win32inst-v0_7_sr1.exe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

maryion cand iti apar paginile mici in stanga, deasupra lor ai o "bara gri" si in partea dreapta pe bara aia e o sagetuta mica...apesi pe ea si ti se va deschide inser, delete si tot meniul.
Incearca si cu solutia lui vandal, poate e mai simplu.

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Oana cu Adobe Reader? Ca nu gasesc nici Thumbnail?

fulguletzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Ca sa fiu mai explicita si sa vezi exact unde e optiunea am pus 2 poze aici
Am inversat ordinea, intai poza 2 ai apoi 1
Sper sa iti fie de folos



Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Multumim fetelor, oana si vandal!
Oana ai fost f inspirata cand ai pus pozele, dar eu stii ce nu inteleg: acrobat reader este una si aceeasi cu adobe acrobat?
Stiu ca par ca nu am nicio o treaba cu acest soft, dar asa si este .
Dupa cum spunea si april in adobe reader meniul meu nu este la fel ca la tine.
Ce versiune ai? poate nu am ceea ce trebuie. Eu am adobe reader v 6.0.05 parca asa scrie.
Sorry!

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Pozele pe care le-am pus eu sunt din Adobe Acrobat, scuze ca am omis sa precizez dar daca lucrez toata ziua cu el am impresia ca si altii sunt la fel de obisnuiti cu el.
Acrobat Reader pur si simplu e pt vizualizat pdf-uri. Celalalt are mai multe optiuni si poti face mai multe chestii cu el...


Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Merci oana m-am lamurit.
M-am prins eu ca nu este chiar acelasi lucru si am instalat adobe acrobat versiunea 8 (trial pe 30 zile), am facut un exemplu si am reusit inainte sa citesc raspunsul tau, dar ma uitam la menu ca nu este chiar ca al tau. Oare sa fie alta versiune?
Aici am gasit combine files si asa am facut.
Oricum merci mult.

Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Ma bucur ca ti-am fost de folos maryion. Da...e diferenta in menu pt ca eu am o versiune main veche, e 5.0 a mea. O folosesc pe asta pt ca am si Acrobat Distiler si mai multe chestii care se raporteaza la Acrobat si doar asa functioneaza....cu 5.0.

O zi faina in continuare sa aveti


Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Poze cu noi

Mergi la inceput