Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Cum se consuma rodiile?

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2
angelinajoli
angelinajoli
membru incepator

Germany, munchen
361 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 25/12/2007 :  05:34:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiangelinajoli Adauga semn de carte la raspuns
Noi le separam frumos semintelecu pulpita de pielita si le mancam cu tot ,pt ca sunt delicioase.Au foarte multe vitamine.

hey!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

alayna
membru junior

Germany, Frankfurt am Main
1405 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 31/12/2007 :  19:32:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialayna Adauga semn de carte la raspuns Trimite alayna un Mesaj Privat
Eu le consum numai cand mi-e tensiunea scazuta
Al meu m-a invatat cum sa mananc ,pun bobitele intr-un castronel ,pun un pic de apa si un pic de zahar si pap cum pofta mare,parca e compot
Simple nu pot manca

"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
lidiadanaila
lidiadanaila
membru junior

Romania, Bucuresti
880 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 01/01/2008 :  21:48:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lidiadanaila Adauga semn de carte la raspuns Trimite lidiadanaila un Mesaj Privat
Eu adun toate bobitele , le pun intr-un castronel cu zahar si maninc tot.

lidia
aurelia1278
aurelia1278
mamica de fetita perfecta

Donator pentru diana
 Romania, bucurestiBUCURESTI
2050 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 01/01/2008 :  21:55:31 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aurelia1278 un Mesaj Privat
Deci rontaiti si semintele? Sau cum? Eu nu am rabdare sa iau de pe ele pulpa si sa le scuip.

Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

silvi8
membru junior

Romania, Tulcea
1294 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 04/01/2008 :  14:29:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvi8 un Mesaj Privat
Am vazut la TV o reteta de salata de fructe care avea si rodie asa ca am cumparat si eu (cum vad /aud o reteta care pare buna o pun in practica).
Am taiat-o si ne-am chinuit, cu soacra mea sa alegem toate bobi#355;ele si la final am stricat bunatate de salata ca trebuia sa alegem fiecare sambure (eu aleg si samburii de la struguri asa ca va dati seama)
Nu mai cumpar rodie!

silvi
kita
kita
membru junior

Romania, Bucuresti
1349 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 05/01/2008 :  21:33:09 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kita un Mesaj Privat
prin luna a saptea de sarcina (era cam pe vremea asta acum 3 ani)m-a apucat dragul rau de rodii, in sensul ca mancam vreo 3-4 pe zi, cu tot cu samburi; de bune erau bune, si aveam si rabdare caci le mancam ca pe semintele de floarea soarelui, iar rezultatul este ca si copilul meu mananca rosii inr-o veselie, daca ii dau cred ca ar termina una pe zi, dai ii dau cam una la trei zile, caci de la seminte se cam constipa;
in rest le recomand cu caldura si sa aveti pofta...

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album
mamagea
mamagea
nou venit

Romania, barlad
9 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/01/2008 :  21:40:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
sucul de rodie e f gustos da pana aduni bobitele alea sa le pui in storcator.......... nu prea am rabdare asa ca nu fac suc numai din rodie
miria_cristina
miria_cristina
membru de baza

Romania, Bucuresti
7341 Mesaje
77 Prieten(i)
Trimis la: - 22/01/2008 :  11:19:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimiria_cristina Adauga semn de carte la raspuns Trimite miria_cristina un Mesaj Privat
Eu le mananc cu totul.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

ioanaiub
mama de "ciuchiluti"

Romania, orasul dintre dealuri
1756 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 22/01/2008 :  14:10:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ioanaiub  Trimite mesaj yahoo luiioanaiub Adauga semn de carte la raspuns Trimite ioanaiub un Mesaj Privat
mananci bobitele cu totul .... sunt un deliciu

http://s244.photobucket.com/albums/gg22/ioanaiub/?action=view
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com