costum serbare-vrabie

costum serbare-vrabie | Autor: cici

Link direct la acest mesaj

Educatoarea Gianinei,mi-a dat 2 vesti :una buna ,adica Gianina va avea rolul principal la sceneta de la serbare ,si cealalta veste ,mai putin buna pt mine ,adica trebuie sa-i fac costum de vrabiuta.
In toti anii mi-am batut capul sa croiesc cele mai reusite costumatii in fuctie de rolul avut, acum insa ,sunt intr-o ceata totala.
Cum ar trebui,cum vizualizati voi un costum -vrabiuta?
Va rog mult dati-mi orice idee va trece prin cap,oricat de trasnita vi se pare,am cautat pe net dar nu am gasit asa ceva\\\\!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Si eu sunt in aceeasi situatie "disperata". Nu am gasit nici un fel de vrabiuta sau alta zburatoare asemanatoare, nici de cumparat , nici de inchiriat, si nici talente in domeniul creatiei nu am deloc!
Azi am sa incerc sa vorbesc cu bona noastra care se pricepe la croit, ma gandesc ca ar merge un fel de salopeta sau rochita gri-bej, cu niste aripioare pe suport de carton si un fel de capison din materialul de jos cu un cioc tot asa , pe suport de carton. Daca nu se baga tanti bona, eu mai am si alternativa caprioarei poate asa gasesc mai usor.

Roxana

POZE CU PITICII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dearChris spune:

poze pasari de pe net

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Mut subiectul la gradinitze, poate sunt mamici care nu va citesc aici.

Mergi la inceput