bromocriptina

bromocriptina | Autor: mara80

Link direct la acest mesaj

as dori sa stiu daca in urma tratamentului cu bromocriptina a reusit cineva sa ramana insarcinata!eu am cam 3 saptamani de cand iau tratamentul in urma descoperirii unui adenom hipofizar(prolactinom).multumesc!

mara80

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

SIGUR CA DA.
CITESTE AICI POATARILE MELE ANTERIOARE:
Citeste LINK-urile puse tot de mine

Sper ca te-am ajutat.




www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Miss%20Odiseea%20Sarcinii&page=10" target="_blank">UN VOT PENTRU O FOSTA ASPIRANTA,FOSTA GRAVIDUTZA SI ACTUALA MAMICA



AM DOI DINTI

ALEXICI SUPARICI

POZE ALEX-GABRIEL(05.05.2007)


MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Buna mara80. Si eu sunt una dintre fetele care au ramas insarcinate in urma tratamentului cu bromocriptina. Si spre deoebire de dostinex bromocriptina se poate lua si pe timpul sarcinii.

bb strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

ati putea sa-mi spuneti cam cat timp ati urmat tratamentul pana ati obtinut o sarcina?multumesc

mara80

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:



multumesc ptr raspuns si sper sa am si eu cat mai curand un bebelus.

mara80

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Eu una am facut tratament vreo 6 luni pana am avut prolactina in limitele normale (nu am avut adenom hipofizar ci doar prolactina de vreo 2 ori si ceva peste limita maxima). Dupa ce am reusit sa imi regleznivelul prolactinei am mai asteptat inca vreo 6 luni sa ne apucam de incercat ptr ca trebuia sa plec din tara vreo 3 luni si am zis sa nu fiu pe acolo gravida, sa imi fie rau si sa nu fie doctora mea aproape. Dupa ce ne-am apucat de treaba am reusit sa raman insarcinata dupa vreo 3 luni de incercari. Din nefericire sarcina aceea am pierdut-o insa nu din cauza prolactinei sau a bromocriptinului ci din cauza ca a fost mola hidatiforma(chestie care se putea intampla oricui chiar si super sanatoasa fiind). Am stat apoi pe tusa 6 luni (asa mi-a zis doctora) si dupa inca 4 luni de incercari am reusit sa raman din nou gravida si pana acum totul e bine (am abia 7 saptamani si 4 zile).

bb strumf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

sa dea d-zeu sa duci bine sarcina si sa ai un bebe sanatos!te pup

mara80

Mergi la inceput