la cat tp ati simtit primele miscari ale fatului?

la cat tp ati simtit primele miscari ale fatului? | Autor: monalac

Link direct la acest mesaj

buna!sunt insarcinata in 11 saptamani si mai am un baietel de 2 ani si 11 luni.de cateva zile mi se pare ca simt miscari ale copilului,desi cred ca e imposibil la varsta asta mica de sarcina,nu?la baietel am simtit miscarile in saptamana a 18 a de sarcina...mentionez ca miscarile sunt localizate in jurul ombilicului,uneori si mai sus,alteori mai jos putin.cred ca acum fatul e localizat f jos,nu?deci nu ar avea cum sa fie astea miscarile lui...culmea e ca simt zilnic aceste miscari,dar sunt difuze///

Mami de Cris

Poze Cris

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RalucasS spune:

Sunt la prima sarcina, si oficial am simtit primele miscari ale lui bb la 16s, pana atunci si eu simteam ceva dar nu puteam fi sigura ca e bb sau ca sunt intestinele mele, dar la 16s am fost convinsa 90% ca era bb, dar cum spui tu nu cred ca are cum sa se simta in jurul buricului pt ca sarcina asa cum ai spus si tu este inca foarte jos...oricum cert este ca acum la cea de-a doua sarcina il vei simti pe bb mai devreme decat la prima sarcina.
Oricum felicitari pt ca mai vrei un bb, mai ales dupa experienta pe care ai avut-o prima, pe care am citit-o si m-a impresionat pana la lacrimi.
Sa te ajute Bunul D-zeu in tot ce faci!

25+ Lucas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

La 15 sapt. Am fost sigura ca e bebe, caci instantaneu au disparut greturile.

Ioana
27+ si David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la 15 sapt fix!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriella spune:

La primul bebe abia la 24 de saptamani am simtit primele miscari la al 2-lea bebe la 16-17.

Adriella 20+ si Octavian Radu (25.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

la mine, prima sarcina, sarcina gemelara, primele miscari au aparut pe la 16-17 sapt, mai evidente la 18 sapt

http://tt.lilypie.com/ze8yp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

e primul copil, (acum am 31 de sapt )dar am simtit la 15 saptamani, am intrebat pe toata lumea si toti mi-au zis ca e prea devreme si sigur mi s-a parut,,, inclusiv doctorul, dar nu am mai simtit niciodata asa ceva, apoi au aparut contractii nedureroase, provocate de miscarile lui, erau simultan,se intarea burta intr-o parte si tot acolo simteam si ceva ca o lovitura infundata. prima data cand am simtit dormeam si m-am trezit cu senzatia ca imi umbla ceva prin burta pe sub piele :) . eu am un somn tare superficial, ca sa zic asa, si simt orice,,,nu e chiar bine mereu, dar m-am obisnuit.asa ca...eu zic ca se poate sa fie bebe care se misca, monalac!
sarcina usoara si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rhoneea spune:

Monalac bebe acum e inca situat "jos" dupa cum ai observat si la ecografii(in cazul in care ai facut),cand ti-a facut dr eco ai vazut ca nu ti l-a pus pe burta ci exact putin mai sus de linia de bikini.Ei nu stiu cum sa explic acum...
Eu l-am simtit pe la 17 saptamani parca,stateam la tv,intinsa in pat...si totusi nu eram sigura ca e el.Dar daca esti in 11 saptamni si spui ca l-ai simtit se poate de ce nu.Insa trebuie sa te concetrezi mai mult ca sa iti dai seama daca e chiar bebe sau sunt doar niste gaze.
Monalac iti urez sarcina usoara,un bebe sanatos si papacios

Irina lui Pierre-Sebastien ( 05.06.2007 ora 9:45)




www.onetruemedia.com/my_shared?z=1c2fc1fae729596c5d1d9f&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj sebastien(a crescut Sebastien)
paginuta colorata
pozici sebastien
nasterea cu noroc a lui pierre-sebastien
varsta Sebastien
botez Sebastien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

nustiu ce sa-ti spun..caci nu am mere experienta... sunt la primul copilas..iar eu chiar daca am avut o sarcina care nu am dus-o la sfarsit ..ar fi tb sa simt bb mai devreme..in schimb l-am simtit abia dupa sapt.21(si ma ingrijoram f. tare)..si miscarile mai precise dupa 22-23...
dupa mine chiar daca miscarile erau sterse tare la inceput..instinctul meu imi spunea ca era bb...

asa ca eu cred ca daca iti spune ca e el..s-ar putea sa fie... poate nu e acolo unde il simti dar transmite prin organe...cum iti spuneam..n-am experienta ...dar cred profund ca o mama nu se'nseala...

sau la fel de bine pot fi create de minte noastra ....dar asta e valabila in cazuri extreme...cand o persoana devine propriu obsedata de asta... dar nu cred ca e cazul tau....

multi si multa sanatate tie si bb+ Cris..

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

La mine primele miscari le-am simtit la 14 saptamani. Ideea este ca la 17-18 saptamani se vedea cum misca bebelina. Burtica se misca cel mai mult in partea dreapta.

http://bd.lilypie.com/1DJtp3.png
38+ Dora Ioana
AMR 1 zi pana la cezariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

multumesc mult pt urari,fetelor!!!s ar putea sa ma insel,totusi,insa azi,de ex,am simtit miscari si jos de tot,in zona pubisului.nastere usoara celor care mai au putin!!!si bebici sanatosi!11+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput