Croitorie - sfaturi si idei (capitolul 6)

Croitorie - sfaturi si idei (capitolul 6) | Autor: midasnu

Link direct la acest mesaj

De aici am inceput cap 1 , cap 2 , cap 3 , cap 4 , cap 5

Mult spor in noul capitol si la mai mare!

Elena 20+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Elena, multumim de noul capitol. Ce ma bucur ca acum pot sa-l evaluez si eu.
Sper sa nu fi croit sau cusut careva azi. Pe mine m-a apucat excesul de zel dar m-am oprit.
Aura, din cate am inteles ai terminat husele, sa ne pui poze, Elena vrea sa-si faca si ea. Si tu ai renuntal la scaunul de masina? Hai te rog, mai gandeste-te. Siguranta copilului e pe primul plan, la 3 ani e prea mica de inaltator sau pernute sub fund. I-ai un scaun auto fara centura proprie, sunt la vreo 200 lei si chiar isi fac traba daca le prinzi cu centura masinii, corect.
Si apropo de rochii de seara, nici eu nu merg de Revelion la bal, la Marriot. Doar cu prietenii, dar m-am saturat de blugi si geaca... Vreau sa fiu "haliganta".
V-am pupat. La multi Andrei si Andree!

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns U.M. spune:

Buna fetele ! Va citesc de ceva timp cam de la primele capitole.Vreau si eu sa-mi cumpar o masina de cusut , ma mai uit pe net si ma mai documentez .Am descoperit recent revista Burda e super , deabea astept sa-mi iau masinutza ca sa incerc sa fac si eu ceva din ea.Ma bate gandul sa-mi iau si o masina de brodat de la Brother , dar ma mai gandesc...pana saptamana viitoare . Va poop !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns U.M. spune:

M-am decis imi iau Brother NV 400 si vreau neaparat si masina de brodat
si o iau pe cea mai ieftina...Brother NV 700 . Dar acum ma gandesc daca sa le comand de pe site sau sa merg eu mai bine cu sotul la reprezentanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns midasnu spune:

Buna fetele,

U.M., bine ai venit, ne simtim onorate ca te-ai inscris pentru acest subiect , la masini nu ma pricep eu prea bine, or sa-ti raspunda fetele, dar ma gandeam ca mai bine te duci tu la reprezentanta daca ai posibilitatea si nu e foarte mare efortul, adica sa te duci in alt oras etc.

Si acum sa va arat si eu ce am reusit sa fac zilele astea
vesta fata , vesta fata si pentru copilasii de pe langa noi sosete mos si cele mici pe care cred ca nu le dam anul asta pentru ca nu ne-am incadrat in buget (vroiam sa le punem cate un stick mic pentru calculator).

Va pup fetele si mai treceti si voi pe-aici! pa, pa

Elena 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Fetele, ati petrecut vad... Foarte bine.
Eu am incropit o bluza de jerse, numai eu stiu cum. E dezastru sa lucrez jerseului asta, subtire si bi-elastic. Nu se coase bine nici cu zig-zag, nici cu acul dublu. Poate mai stiti secrete, sa impartasiti cu noi, Dana poate ca tu lucreazi rochii si chestii fine. Cu ce masina cosi elasticele si cu ce setari?
U.M. ce sa zic... Te-ai orientat bine, nu ai gusturi rele deloc. NV 400 stie sa faca de toate(in afara de gatit si calcat) si daca iti permite bugetul si un NV 700 de brodat... Esti norocoasa, ce mai. Am vazut la reprezentanta ambele masini si m-am indragostit. Si vad ca esti din Navodari, nu? Nu stiu daca e reprezentanta in Constanta dar daca ai drum in Bucuresti, clar sa treci pe Str. Fabrica de Glucoza, unde e reprezentanta Brother. Clar merita cumparat de la reprezentanta(e valabil si pt alte firme) ca iti explica si te ajuta. Eu chiar vreau sa merg si la Pfaff sa vad cum se comporta cu clientii si sa-mi prezinte o masina de cusut. La o prima vizita n-am fost uimita dar le mai dau o sansa.
Hai ca inchei cu pozele:
1.ciorap Craciun: http://i146.photobucket.com/albums/r243/Guguluff/Croitorie/IMG_3414.jpg
2.bluza jerse: http://i146.photobucket.com/albums/r243/Guguluff/Croitorie/IMG_3470.jpg
Elena, suuuuper vestuta. Iti vine bine si sigur o sa porti costumul pana la primavara ca e incapator, o sa-ti vina si cand creste burtica. Si 7 sosete? Am numarat bine? Mai, foarte dragute si muuulte, ai fost harnicuta.
Pup.
ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miset spune:

buna searea harnicutelor!Elena froarte frumoasi ciorapeii!!!! Alina la jerse ai putea sa mai incerci cu un zic-zac mic si mai rar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomari spune:

Buna -telor,
Tonsis toate tinutele sunt foarte frumoase, unicate care necesita multa rabdare si mai ales migala.

Elena sa porti sanatoasa vesta, e foarte frumoasa!

U.M. bine ai venit! Daca esti hotarata sa faci o investitie atat de serioasa ptr. 2 mas de cusut, ar fi cel mai bine sa mergi la reprezentanta unde poti vedea orice tip de masina si demonstratie cu operatiile efectuate. Oricum iti dorim succes!

Primul care citeste ziarele este Mio iar noi, ce mai ramane.

http://s235.photobucket.com/albums/ee146/tomari_album/?action=view¤t=DSCI1843.flv

Tonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomari spune:

Alina te invidiez! aglomeratie mare in Bucuresti dar compensata de alte avantaje (magazine, depozite cu materiale). E superfaina bluza si foarte eleganta.

Tonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittygreeneyed spune:

Bine v-am gasit la noul capitol! Tot harnice si cu chef de lucru, din cate vad.
Printre picaturi, am reusit sa pun si eu fermoarul la pantaloni (faimosii mei pantaloni!) si jumatate din cordon. As fi facut tot, dar a trebuit sa ma opresc, altfel nu adormeau copiii si deja era tarziu. Oricum, cu fermoarul e poveste lunga. M-am apucat joi de el si pe cand eram aproape gata am vazut ca nu era bun fermoarul!!! Asa ca l-am desfacut si am asteptat pana am reusit sa ajung la magazin...

Kitty, mamica de Adi si Robi
Pozne de pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Elena materialul are latime de 1,40m. Sunt super sosetele.

tonsis ma bucur din suflet ca iti merg afacerile. Spor la lucru ca ai maaare nevoie. Si cand faci cate o pauzica mai pune-ne si noua din creatiile pe care le faci ca sa le admiramca taaaare frumusele mai sunt.



Mergi la inceput