Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Scaun aproape alb -ce-o fi?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

V. Erica
V. Erica
fata verde

Romania
Bucuresti

1983 Mesaje
2 Prieten(i)

Trimis la - 22/11/2007 :  14:57:01 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite V. Erica un Mesaj Privat

Scaun aproape alb -ce-o fi?

Ce poate insemna un scaun foarte decolorat, tare?

Ruxi are 3 ani si a facut aseara un pic de febra. S-a mai vaitat de usturimi de ochi (dar asta s-a intamplat rar si nu doar ieri ci, si in urma cu vreo saptamana). In gat, la plamani e ok, a vazut-o un medic. Acum a aparut si problema asta.
S-a mai confruntat cineva cu asta?

Multumesc.

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Karina
Karina
Silfiduta lui Monti

Romania, Bucuresti
3090 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  14:59:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Karina un Mesaj Privat
Erica, scaunul alb apare in general cind maninci intr-o zi numai lactate. Asta am observat la mine, la copii nu stiu...

Karina + Bogdanel
Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

Doua Eme mititele au nevoie de ajutorul nostru:
1. Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor - salvati-o pe Emma
2. Sa ajutam la terapia pentru Ema (2) - Avem PAYPAL - Ema
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
anya
anya
membru de baza

Donator desprecopii.comDonator  Sange
 Romania, bucuresti
5168 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  15:08:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anya un Mesaj Privat
Poate fi si semn de hepatita. Oricum, intreaba medicul, mai ales ca si starea generala nu tocmai ok.

sanatate

Anya
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mirela.d
mirela.d
membru junior

Romania
917 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  15:23:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirela.d un Mesaj Privat
Intr-adevar, unul din simptomele hepatitei este scaunul alb. Ca si urina inchisa la cunoare. Sau oboseala excesiva....
Sheannamp
Sheannamp
De garda/In garda

Romania
3373 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  15:31:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sheannamp un Mesaj Privat
Scaunul din hepatita trebuie sa fie alb, precum creta iar urina inchisa si cu spuma(ca berea bruna)!

PENTRU UN COPIL MAI SANATOS SI MAI INTELIGENT

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!
V. Erica
V. Erica
fata verde

Romania, Bucuresti
1983 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  15:45:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite V. Erica un Mesaj Privat
Multumesc pt raspunsuri.
Pai o duc si la medic (chiar azi am fost), dar nu mai am rabdare.
Off, banuiam eu ca nu-i de bine.
Ce analize se fac pt a sti sigur daca e hepatita?

Nihil sine Deo!
mirela.d
mirela.d
membru junior

Romania
917 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  16:19:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirela.d un Mesaj Privat
Din pacate, hepatita se pune in evidenta prin teste sanguine.
Dar sa speram ca nu este hepatita.
Sanatate multa!
V. Erica
V. Erica
fata verde

Romania, Bucuresti
1983 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  16:28:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite V. Erica un Mesaj Privat
Daca ii fac analizele in seara asta (sumar urina, urocultura, transaminaze) sunt relevante rezultatele sau se fac doar pe nemancate?
Mai nou am observat si urina spumoasa ...

Nihil sine Deo!

monalac
cea mai fericita mamica

Andorra
3281 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  17:34:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monalac un Mesaj Privat
V ERIKA,multa sanatate fetitei si sa speram ca nu e nimic grav!sa ne tii la curent.

Mami de Cris

Poze Cris
V. Erica
V. Erica
fata verde

Romania, Bucuresti
1983 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  21:01:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite V. Erica un Mesaj Privat
Mona, multumesc .

I-am facut transaminazele si au iesit ok: NU are hepatita!
Dr. de la Babes zice ca are putin rosu in gat, dar nici eu, nici pediatra n-am vazut asa ceva. O sa ma mai uit, o fi aparut intre timp. Scaunul albicios poate fi si de la ce a mancat (lactate, peste). I-am povestit faza cu facutul pe ea des, si am intrebat-o daca sa-i fac sumar, urocultaura. Mi-a spus ca nu prea sunt relevante, pt ca recoltarea nu se face 100% steril. Dar, pe de alta parte, i-a recoltat pt exudat faringian pe mancate evident, asta ce relevanta mai are? I-a pus diagnosticul angina acuta eritematoasa si mi-a prescris Klacid + antiinflamatoare si antitermice, cica 5 zile daca exudatul iese ok, 7 zile daca nu.
Am vb si cu pediatra pt ca mi se pare ca dr. de spital mi-a dat usor antibioticul si am decis sa-i fac maine dimi exudatul din nou, precum si sumarul urina si urocultura (daca apuc sa incep antibioticul, rezultatele nu-s relevante).
Asa ca-i dau homeopate pt febra s.a. simptome daca mai apar, urmand s-o trec pe antiobio doar daca i se inrautateste starea

Nihil sine Deo!

adita
mamica de sase copilasi

Donator desprecopii.com
 Romania
2723 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 22/11/2007 :  21:13:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadita Adauga semn de carte la raspuns Trimite adita un Mesaj Privat
Dana, bine ca nu e hepatita

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com