Pana cand moartea ne va desparti?

Pana cand moartea ne va desparti? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

http://www.supereva.ro/INFO.ASP?id=1260

foarte bine spus.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petaluda spune:

subiectul asta cade la marele fix pentru mine, caci aseara chiar la asta ma gandeam.
Eu sunt cu cineva de foarte mult timp, noi ne spunem ca vrem sa fie asa pentru totdeauna, dar chiar se poate? Eu as vrea sa se poata, dar sunt mai pesimista din fire si deci si in cazul asta...
In jurul meu nu vad decat cupluri destramate, deci ma intreb de ce noi am fi crutati... stiu ca nu ar trebuii sa gandesc asa, ca nu are nici un sens sa ma gandesc la ce e mai rau atata vreme cat totul merge bine, dar nu stiu, poate imi permite sa fiu mai cu picioarele pe pamant, sa nu visez prea tare, sa imi fac planuri si apoi sa ma doara...

Stiu ca nu e bine nici asa, pt ca imi fac rau singura, incerc sa ma indrept.

Si stiti ce ma enerveaza? cand cei din afara se simt obligati sa comenteze faptul ca suntem de mult timp impreuna ? in marea majoritate aud: " vai, asa mult...si nu te-ai plictisit ? si nu te sufoci ? si apoi ce aveti de gand ? "
Din fericire mai sunt si oameni care ne felicita, care ne spun ca inseamna ca intr-adevar ne-am gasit perechea, si sa luptam pentru asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

nu are rost sa te gandesti la tot felul de scenarii , trebuie sa traiesti clipa si atat.
Daca se sfarseste maine relatia , macar ai avut parte de niste ani frumosi , iar daca va continua .. bucura-te de ea .

Eu am avut reactii mai vehemente din partea diverselor persoane , antrenoarea de baschet mi-a pus sa-l parasesc pe prietenul meu , sa ma vad cu altii si daca mai vreau sa fiu cu el peste vreun an , 2 , sa ne impacam Ca o astfel de relatie nu are un viitor, samd.
Ei , si ? Daca nu are nu are , ca de sfasit la un moment dat tot se sfaseste , iar daca are ...bring it on

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura_m spune:

Eu si sotul meu suntem de 5 ani impreuna si am trecut prin foarte multe greutati, poate si acest lucru a intarit relatia noastra, parca ne iubim din ce in ce mai mult cu trecerea timpului. Si eu mai aud la unele colege de ale mele care au mai multa vechime in acest domeniu cum imi zic: " Lasa ca vezi tu cand apare un copil, stai sa mai treaca 5 ani de zile!" Eu zic ca este invidie. Ma uit la socrii mei care sunt casatoriti de aproape 40 de ani si acum se iubesc si serespecta, merg pe strada tinandu-se de mana si acum socrul meu o pupa pe soacra mea. Noi suntem fericiti ptr ca stim cum sa ne facem casnicia fericita si vom lua o noua viata de la capat in alta tara. Da, trebuie sa stii si pe cine ai langa tine, eu m-am bazat de la inceput pe sotul meu, este o persoana care nu fuge de responsabilitati, stie sa infrunte greutatile, cateodtata chiar mai bine ca mine si am invatat multe unul de la celalalt.

AURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Nasa mea imi spune: las ca dupa nunta nu mai e ca ininte!

La noi s-a schimbat in bine, suntem impreuna de aproape 10 ani, si inca ne tinem de mana prin parc, ne pupam de trezire si de noapte buna, sotul ma ia de la metrou daca ploua si daca-i frig. Eu ii fac clatite cu ciuperci.

o prietena de-a mea tare buna imi zice: dupa vre-o 7 ani se termina dragostea.

La noi e mai frumos, zambetul de dimineta e mai familiar, uneori spunem deodata acelasi lucru, ne-am facut planuri si vise, o parte s-au implinit si la celelalte visam in continuare, impreuna!

Eu vreu sa-i fac bucurii, mici sau mari, ma simt rasfatata la randul meu, si stiti ce: nu conteaza daca la un moment se termina, acum e atat de frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaFiktusz spune:

Eu si sotul meu suntem impreuna de patru ani;ne-am cunoscut din pura intamplare atunci cand nici unul nici celalalt nu se astepta;amandoi credem ca a fost dragoste la prima vedere;a fost primul barbat din viata mea si cu siguranta va fi ultimul;ne iubim enorm de mult chiar daca distanta ne desparte fizic; consider ca avem o casnicie frumoasa care va ramane la fel pana cand moartea ne va desparti;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyxg1998 spune:

Nu degeaba se spune ca o casnicie este loterie, uneori iei premiul mare si esti fericit toata viata, caci avand pe cineva care te intelege alaturi, poti trece peste tot.
Eu sunt impreuna cu sotul meu de 9 ani. Ultimii doi ani au fost un calvar, groaznic de grei, pentru fiecare in parte si pentru amandoi impreuna. Avem un baietel de 7 ani si eu sunt insarcinata de 19 saptamani. Pot spune ca tot greu este, dar parca Dumnezeu si-a intors fata spre noi, parca lucrurile incep sa se indrepte.
Eu sunt de parere ca intr-o casnicie daca tragi tare cu dintii sa mearga inainte, si binenteles o fac amandoi, se poate trece mai departe, greu, amintiri dureroase si amare, dar timpul le vindica pe toate. Trebuie sa fii foarte tare, puternic, si eu cred ca cea mai mare putere ti-o dau copiii. Eu va pot spune ca m-am sprijinit in baietelul meu cand mi-a fost mai greu, si mi-a dat o putere incredibila sa trec mai departe, pentru el am iertat si am incercat sa uit!
Luptati atunci cand este de luptat, dar in momentul in care vedeti ca totul este zadarnic, un mai are nici un rost sa pierdeti timpul!
Viata este scurta si trebuie traita asa cum vine, indiferent de situatie!


Pupik de la Onyx si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiboy spune:

Noi suntem casatoriti de 5 ani. M-am casatorit la 28 de ani deoarece mi-am asteptat printul si el a venit. Suntem tare fericiti impreuna. Ne-am casatorit la un an dupa ce ne-am vazut prima oara si am fost despartiti mare parte din prietenie. Am stabilit de la inceput ca intre noi sa existe transparenta totala. Cuvantul divort am stabilit nici nu va fi rostit la noi in casa mai ales ca noi credem ca divortul nu e o optiune pentru familia noastra. Viata in doi e diferita de cea cand esti singur. Faci ce vrei, mananci ce vrei, vii cand vrei acasa. E diferit dar daca e dragoste si dorinta de a fi impreuna totul se poate. Eu si sotul meu venim din medii diferite, am fost crescuti diferit si e normal, dar am decis sa luam ce e bine in familiile noastre si sa ne facem noi stilul nostru. Il iubesc pe omul meu si el pe mine si noi credem ca ceea ce am jurat "pana moartea ne va desparti" asa va fi pentru noi. Mai mergem in parc cateodata si ce drag ne e sa vedem 2 batranei tinadu-se de mana. Asa dorim sa ajungem si noi daca Domnul Dumnezeu ne da zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

kikiboy, si eu m-am casatorit tot la 28 de ani. El avea 26.Am preferat sa stau si sa astept omul potrivit pentru viata mea. Au trecut de atunci 9 ani. Nici pentru noi nu exista cuvantul divort.Imi amintesc ce spunea cineva,si anume ca intr-o familie intri prin doua moduri: prin nastere si prin casatorie, dar de iesit e un singur mod: moartea. Acest lucru se aplica familiei mele. Chiar daca nu intotdeauna totul e roz, Dumnezeu ne da puterea de a trece peste toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Prima oara am stat casatorit 12 ani. Mai mult de 7 ani, cat spun unii ca-i crucial. Nu stiu de ce, insa am stiut, cam dupa primul an, ca nu voi imbatrani langa acea femeie. E drept, a durat cam mult pana sa concretizez gandul meu, insa am incercat multa vreme sa cred ca ma insel.
Acum imi doresc din tot sufletul ca eu si Tora sa fim de nedespartit. Asta cere multa atentie din partea amandoura. Si nu avem garantii ca dorintele noastre vor invinge.
Dar de-asta e frumoasa viata. Un pic de suspans nu strica...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zepellina spune:

quote:
Originally posted by Rufus

Prima oara am stat casatorit 12 ani. Mai mult de 7 ani, cat spun unii ca-i crucial. Nu stiu de ce, insa am stiut, cam dupa primul an, ca nu voi imbatrani langa acea femeie. E drept, a durat cam mult pana sa concretizez gandul meu, insa am incercat multa vreme sa cred ca ma insel.
Acum imi doresc din tot sufletul ca eu si Tora sa fim de nedespartit. Asta cere multa atentie din partea amandoura. Si nu avem garantii ca dorintele noastre vor invinge.
Dar de-asta e frumoasa viata. Un pic de suspans nu strica...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Eu cred ca asa va fi pt ca va doriti amandoi. Ma bucur pentru voi...si dati speranta si celorlalti
Daca fiecare isi doreste din suflet acest lucru, fiecare vrea o familie adevarata, va fi.

Mergi la inceput