MAMICI DE ITALIA (14)

MAMICI DE ITALIA (14) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12,13,

MAMICI DE ITALIA + i tesorini

dana7mi - Alessandro
Serj - Sergio + Ambra
mamii - Alexandru
piccaflor - Matteo
katiapam - Giulia
micio - Eduard
cristina85ss - Giulia
Roxali - Sonia + Enrico


GRAVIDUTZE DE ITALIA


slimatei - Stefania -Ospedale S.Giovanni Evangelista di Tivoli- Roma
Ginger00 - - IRCCS San Matteo di Pavia
raluk31 - Anais
danangie -

... SI PRIETENE DRAGI

lilianaFi

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it
pt. parola si alte informatii trimite PM AICI



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

sa auzim de bine!

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Slimatei-avem noroc cu tine
de nu cum facem?
numai bine la noul capitol

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

da' de unde ...ca puteti sa o faceti si voi... petro a avut grija sa va puna indicatiile..asa ca putetti incerca fara teama..nu aveti ce sa gresiti... eu nustiu cat voi mai putea ..cel putin dupa...cu micutza...dar cine stie poate o fi o buna...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

heyla...unde sunteti...?

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Sintem numai noi
fetele sint ocupate

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata..se mai pune...? dar vad ca doarme lumea..sau se distreaza

va las colatiunea pregatita!www.flickr.com/photos/13068460@N06/2042088339/in/set-72157603221179062/" target="_blank">papanasproaspat sfornat si unwww.flickr.com/photos/13068460@N06/2042326771/" target="_blank">suculetz...sa veniti ..va astept cu placere.....daca nu va tb sa mergem la spital....am asa o...fifa...

Stefania X 2mai avem putin...putin...Doamne ajuta!
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza00 spune:

Buna tuturor!V am descoperit si eu...destul de tarziu din cate vad :)

Sunt o mamica de 2 leuti nazdravani ce ma sleiesc de puteri, imi mananca urechile si mi au distrus si ultimul neuron ramas...
david merge la materna, dar dupa 2 luni inca suntem in faza de inserimento, il las doar 3 ore jum
cu bb tomita merg o data pe sapt la o grupa de bbei de la tempo per le famiglie...asa ca sunt mereu pe drumuri, imbraca i, dezbraca i.....dar ne chinuim sa rezistam..

Felicitari gravidutelor de aici!Slimatei urmeaza sa nasti?Esti mamica de gemeni??F bine arata papanasul, nici nu stiam ca se poate face si la cuptor




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Wow o mamicuta noua printre noi
Alinutza-bine ai venit si meglio tardi che mai


ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Slimatei-grzie per la merenda(la ora asta)
ti sei data da fare

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Alinutza-sa-ti traiasca nazdravanii

ticker


www.slide.com/mscd?pxcid=eSoSBiew2G_nKtwFry6HxijDlDwBIBnJif_yluDp06SH-3gWRm4gcAu5YOV8AydL¬ifyfans=1&bnc=bnc" target="_blank">GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput